BlackBee

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No, na tyle goli to musiała się w końcu trafić jakaś poprzeczka :lol:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
tomasz_kombi
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 14:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: tomasz_kombi »

Dzięki chłopaki za te fotki gogli (mam nadzieję, że do wiosny sklecę swoje do końca ;-) ).
echoplus
Posty: 60
Rejestracja: sobota 27 lis 2010, 18:42
Lokalizacja: Kłobuck

Post autor: echoplus »

FC Naze 32 -jak się na nim lata i co o nim sądzisz , czy masz porównanie z innym FC.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Mam porównanie tylko z KK2.1, ale tamten był moim pierwszym FC w dodatku na quadzie 450 i nawet nie wypidowany dobrze.
Acro Naze32 dla mnie jest super - latało bez problemu na defaultowych ustawieniach. Wszystko ustawiłem we wtyczce do Chrome'a - BaseFlight. Jest kilka fajnych kompleksowych filmików na Youtube o ustawianiu go, więc spokojnie można go ogarnać.
Z PIDów podkręciłem tylko Yaw bo zamulony jest. Wprawdzie jeszcze chwilami mi nim trzęsie podczas ostrzejszych manewrów, ale nie nastawiam się na gładkie video z pszczółki a raczej na zwrotność. Zresztą nie wiem nawet czy te drgania da się wypidować pod takie przeciążenia jakim on ulega.
Czekam na przesyłkę z CC3D - wtedy będę miał porównanie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

kamilborkowski, może to Ci się przyda https://www.youtube.com/watch?v=NXzy9Jq4OSQ , sam mam zamiar z tego "skorzystać" i zobaczę jakie będą rezultaty. Tymczasem czekam na resztę gratów do budowy 250.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

:shock: Nie dziwie się że quadzik rozpadł się po strzale w bramkę, naprawdę szybkie przeloty.
Od niedawna sam używam naze32 w jednym z quadzików, jestem zadowolony, najbardziej z błyskawicznej konfiguracji ;-).
Posiada też fajne ficzery które można by zadoptować w naszym kfc, np. 3 profile pidów przełączne kombinacjami drążków z aparatury, przydatna sprawa.
Autopidowanie to taka trochę ścieżka na skróty, nie zawsze przejdziemy z nie obłoconymi butami. ;-)
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Adrián, widziałem to w zeszłym tygodniu - rzeczywiście fajny bajer, ale na innym sofcie (nie pamiętam nazwy), przed którym w innym miejscu trochę ostrzegali jako wersję beta, która nie jest jeszcze dopracowana.
Zastanawiało mnie czy PIDy można przenieść po autotune na Baseflight :)

mknet, po tym uderzeniu miałem tylko wyłamane 4 śruby nylonowe (ramię całe, nawet kable ESC się nie zerwały) i niestety wypadła mi karta microSD z SJ4000. Na miejscu wymieniłem śruby i latałbym dalej gdyby nie to nieszczęsne poszukiwanie czarnej mikro karty na czarnym asfalcie, które kończyłem z latarką w ręku po zmroku :D Na szczęście się udało. Dlatego generalnie jestem zwolennikiem tych śrub na ramiona!

Pszczółka rozpadła się dopiero w niedzielę (przygotuję filmik, ale pewnie nie zdążę dzisiaj) po trochę mocniejszym strzale :)
Co ciekawe od dołu z przodu wkręciłem w słupki 2 metalowe śruby (jest tego zdjęcie w pierwszym poście) i te śruby pozostały wkręcone dalej w te słupki (górne śruby nylonowe się zerwały). Całkiem możliwe że gdybym na dole miał też nylony to zerwanie ich mocno by zamortyzowało napięcia na ramie.

Ta miejscówka jest najbliżej mojego domu i całkiem fajnie mi się lata, ale największym jej problemem jest fakt, że bramki na goglach to ja zauważam dopiero ok. 10 - 15m przed, więc mam ułamek sekundy na ustawienie się :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

kamilborkowski, myślę, że da się przenieść i powinno to działać.
mknet, tak myślałem, że to takie pójście na skróty. No nic jak wszystko dojdzie i poskładam, to będę próbował samemu pobawić się PIDami, później sprawdzę ten autopid. Zobaczę, co wyjdzie lepiej w praktyce :)
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

No i jest! Długo oczekiwany i nachalnie zapowiadany szumny film z niedzielnego latania zakończonego przed czasem przez (tym razem) słupek...

Przyznajcie sami, że dzwon w 2:14 był widowiskowy :)
William
Posty: 41
Rejestracja: piątek 31 sty 2014, 19:17
Lokalizacja: Zagościniec

Post autor: William »

Jaki jest mniej więcej czas użytkowania aparatury z podpiętymi goglami i odbiornikiem?
Co do samego quada to jest on super, muszę sobie kiedyś takiego złożyć…
Próbowałem dziś podobnie polatać (bez FPV) i skończyło się to lądowaniem na drzewie (na szczęście złamałem tylko dwa śmigła).
Legwan, KFC32, Rctimer 5010-620KV, FVT 30A blheli, 12x4,5, Turnigy 9XR + FrSky DF
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

William, nie sprawdzałem ile mi bateria wytrzyma, ale gdy zacząłem to stosować to dokupiłem sobie drugą baterię do apki 2.65mAh tak dla pewności. Na mojej pierwszej baterii 2.2mAh spokojnie wytrzymywała ponad godzinę i nie włączały się alarmy.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Z okazji święta podczas którego jeden z marketów w Opolu był zamknięty udało mi się trochę polatać pod dachem. Za pierwszym razem trudna sprawa, ale było super :)

Rozwaliłem silnik, ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić co się dokładnie stało. Poza tym uszkodziłem szkło w Mobiusie, ale tak pięknie popękało że nawet nie widać na nagraniu, więc luz :)

Ostatnio pszczółka przeszła trochę modyfikacji:
- zmieniłem odbiornik na FrSky D8R-XP,
- kamerę SJ4000 zmieniłem na Mobiusa po tym jak ta pierwsza nie chce się włączyć :-/ ,
- dodałem TBS Core, dzięki czemu będę mógł latać na 4S z zasilaniem FPV 12V i mam małe OSD z czujnikiem prądu,
- testuję śmigła carbon,
- podwyższony rate do 1.3 (ciężko trochę się przestawić z 0.9).
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: BlackBee

Post autor: kamilborkowski »

Ostatnio mało było czasu na latanie więc gdy się już nadarzy okazja to cenne są nawet 2 pakiety tuż przed burzą...
Wiało okrutnie stąd tak mocne jello :)
ODPOWIEDZ