Maluch po taniości

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Maluch po taniości

Post autor: Assur92 »

Witam
Chciałbym przedstawić moją budżetową konstrukcję do dziczenia po krzaczorach :)

Obrazek

Konstrukcja typowo budżetowa, wszystko po taniości.
Rama: http://www.banggood.com/QAV250-250mm-Mi ... 41819.html
Silnik+ ESC: http://www.banggood.com/SimonK-10A-ESCR ... 37534.html
FC: http://www.banggood.com/OpenPilot-CC3D- ... 37044.html
Wiadro śmigieł: http://www.banggood.com/Gamfan-5x3-5030 ... 41155.html

Do tego miał być FOX, ale jakoś korciło mnie by zobaczyć jak się w praktyce sprawdza 5,8G to zakupiłem dodatkowo
TX: http://www.banggood.com/Boscam-FPV-5_8G ... 73198.html
RX: http://www.banggood.com/FPV-5_8G-8CH-20 ... 73202.html
kamerka tak jak w innych latadłach sony 600.

Z wykorzystaniem kodu i promocji wyszło niecałe 400zł więc sądzę że taniej złożyć coś będzie ciężko. No oczywiście dodatko trzeba doliczyć AV i odbiornik RC jak ktoś nie ma leżaków w domu. Żeby nie było tak różowo to dostałem 3 silniki CCW i 1 CW, nie zwróciłem uwagi i nakrętka poszła w świat więc zastępuje ją dzielnie normalna nakrętka z odrobinką kleju do gwintów.
W takich mikrusach niestety jest problem z eleresem bo w sumie jedyną słuszną anteną jest dipol, ale on jest prawie taki duży jak cały copter. Z pomocą przyszedł Kkacper za co mu serdecznie dziękuję. Dostałem od niego egzemplarz testowy. Po założeniu w dużym copterze na 100mw odleciałem na 400m i cały czas z zasięgiem wszystko było OK (miałem odpięte RSSI więc niestety nie wiem czy zaczęło spadać). Dużo więcej takiemu maluchowi nie jest potrzeba :) Jakby antenka miała dodatkowo złącze kątowe to idealnie eleres schowałby się między słupki podczepiony pod górną półkę.
Latam aktualnie na pakietach 3S 2200 ponieważ takie mam w domu. W planach jest zakup jakiegoś małego 4S i test z Liionami EFEST IMR 18650 2500mAh LiMN button top 35A. Ciągłego mają 35A, chwilówka 50A więc do malucha powinno wystarczyć. Przy 3S daje to jakieś 30 gram lżej i ogniwa starczają na więcej cykli ładowania.

Całość do lotu z pakietem i mobiusem niestety wyszła ciężko, 581 gram więc w konkurowaniu z wagą nie ma tu mowy.

CC3D okazał się banalny w konfiguracji choć mam jakieś problemy z uzbrajaniem, mam ustawione always armed. Dodatkowo muszę powalczyć nad "strzałami" w silniki które następują losowo i wytrącają copter z zawisu jak i z lotu postępowego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na zdjęciu nie widać, ale kamerkę przechyliłem o jakieś 7-8 stopni by powiększyć pole widzenia przy szybszym lataniu.

Obrazek
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
Kac_r
Posty: 158
Rejestracja: piątek 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Kac_r »

bardzo ladnie :D

wlasnie cos podobnego skladam, na podobnych podzespolach.


ma tylko pytanie o mocowanie mobiusa, na czym on sie u Ciebie trzyma ?


pozdrawiam
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Na ta chwile jest przylepiony tasma 2 stronna. Na facebooku w grubie race copter zaproponowali mi bym w ogole zrezygnowal z tej poleczki na damperach bo mobius potrafi sie katapultowac razem z polka.
Rowniez polecili mniejsza baterie typu 1500 bo z 2200 podobno same klopoty( fakt, mocno na tyl jest srodek ciezkosci).
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Daj baterię od spodu i ść bez problemu ustawisz.
Pozdrawiam
Marek
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Dopóki nie nauczę się latać to będzie niebezpieczne ;) Teraz z razie paniki po prostu gaz w dół i klapnie sobie na nóżkach ;)
Przy okazji przetestowałem "rzut mobiusem na odległość jak nie zmieściłem się nad murkiem. Wywalam półeczkę i daje mobiusa na sztywno.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
Kac_r
Posty: 158
Rejestracja: piątek 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Kac_r »

Assur92 pisze:Dopóki nie nauczę się latać to będzie niebezpieczne ;) Teraz z razie paniki po prostu gaz w dół i klapnie sobie na nóżkach ;)
Przy okazji przetestowałem "rzut mobiusem na odległość jak nie zmieściłem się nad murkiem. Wywalam półeczkę i daje mobiusa na sztywno.
ale jakby mobiusa przymocowac do ramu gumka to i poleczka nie wyleci przeciez ;]
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

No może i tak. Jak na razie muszę sobie znaleźć miejscówkę do latania bo w robocie od razu zleciało się pełno ludzi co mi przeszkadzało, a na placu zabaw jakoś mam skrupuły że jakieś dziecko zechce wtargnąć na plac zabaw.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

ile to jest po taniości w tym przypadku?
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Dokładnie 409zł i w tym było 10 par śmigieł 3 łopatowych i 4 pary 2 łopatowych. Bez śmigieł pewnie z jakieś 370zł by wyszło.
FPV wyciągnąłem z szuflady, ale że stwierdziłem że z 5,8 nie miałem styczności, a akurat była przecena to kupiłem dodatkowo, ale tego już nie wliczam bo nie było koniecznym zakupem.
Jadę na parking troszkę polatać, a jak wrócę to spróbuję wrzucić nowy soft w wersji 14,10, podobno tryb acro+ jest w nim rewelacyjny.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

hm to nieźle wyszło biorąc pod uwagę prezencję :-)
u mnie maluch wyszedł: ~300zł nie licząc FPV czyli mobiusa i nadajnika video.
~200 silniki, śmigła i regle - używki w PL, ok 20% poniżej myrcmart
bateria z HK EU ~40zł
orange lrs receiver ~60zł
rama z listewek 10x10mm :mrgreen:

próbowałeś latać na mobiusie jako kamerce do FPV ?
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Nie próbowałem. Miałem w szufladzie sony 600 którą po taniości (moim zdaniem) używkę kupiłem. Myślałem by zrobić taki patent, parę gram mniej wyjdzie, ale jak wylecę z cienia w słońce i mam się rozbić bo nie zdąży zmienić mobius ekspozycji to wolę nie ryzykować.
Rzeczywiście wyszło Ci nieźle, ale musiałeś pewnie szukać okazji. Ja po prostu pod wpływem impulsu wszedłem, wyklikałem części i zamówiłem :)
Co do prezencji to myślę czy nie zrobić "zabudowania" boków- jakiś nadruk i wczeniepie między płyty i dodatkowo z przodu i tyłu ledy. Choć to dodatkowa waga której i tak mam już sporo, choć chyba znalazłem wyjście z tej sytuacji na zasadzie wywalenia całej makaroniady na rzeczy "płytki dystrybucyjnej" zamiast center plate. Można na rc groups takowe kupić.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

No patrzcie młody adept ŁGU a juz tak sobie poczynia ;-)
Generalnie w planach jest pozapier.... troszku po krzakach miedzy jednym a drugim biciem rekordów :-P
To co mnie nakreciło na budowę tego kmiota to kolega Janosig i film który mi podesłał


Najlepsza scenka 3:35 :shock:
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

HIRO, ja bym dał podkład muzyczny od tego dokładnie momentu, czyli 2m57s (trzeba przewinąć ręcznie):

albo wejść (nie trzeba przewijać):
http://youtu.be/7wRBvhJYxtg?t=2m57s
:mrgreen:
kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kola1971 »

Assur92 - powiedz, gdzie latasz? Moglibyśmy jakieś spotkanie zmontować i wspólnie potrenować latanie na "250".
Pozdrawiam - Grzegorz.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

No niestety nie mam jeszcze żadnego takiego miejsca, na razie troszke w pracy, troszkę koło domu.
Z chęcią bym się spotkał z kimś na jakieś latanie maluchami(w moim przypadku nauka :) ) tylko właśnie nie mam zbytnio terenów gdzie by można było.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
ODPOWIEDZ