BlackOut Mini H Quad

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Bardzo dobry pomysł. W temacie tym można będzie podawać np sprawdzone konfiguracje silnik - regulator.
king99
Posty: 193
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 14:10
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: king99 »

Brałeś go prosto ze sklepu blackout'a czy z innego źródła?
0g00r3ck
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 13:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: 0g00r3ck »

Jeśli mogę się wypowiedzieć z perspektywy żółtodzioba to jest jedna rzecz, która bardzo ułatwiłaby życie, szczególnie początkującym i odpowiedziałaby na pytanie "co z czym pasuje".

Byłoby świetnie gdyby stworzyć na forum taki wątek w, którym uczestnicy forum polecaliby komponenty, których sami używają. Nie tylko ESC + silniki, ale ramy, ładowarki, tory radiowe itp. Generalnie większość informacji jest ponieważ, mnie się udało zebrać wszystko co jest potrzebne do budowy i uruchomienia modelu, ale nie ukrywam, że spędziłem wielu godzin na wnikliwym badaniu i czytaniu wpisów. Na forum jest bardzo dużo użytecznych informacji jednakże są one rozproszone. Pare wątków jak np. bezpieczne latanie, encyklopedia i podstawy itp. są dobrze zrobione i właśnie powyżej piszę o czymś podobnym w stylu "RC-FPV.pl poleca".

Sądzę też, że zredukowałoby to część tematów osób, które wolą iść na skróty i proszą o ocenę lub opinię w tematach, które obecnie są już dość powszechne i mało "sexy". Można też umieścić tam kilka przykładowych zestawów, które prawie na pewno polecą (np. jeden do acro, drugi do latania z gopro itp).

Na własnym przykładzie:

Oprócz decyzji dotyczącej samego modelu, a bardzo długo wahałem się między Blackout Mini H Quad a Lumenierem QAV250 (ostatecznie zwyciężył BL, ponieważ konstrukcja QAV250 oparta jest o jeden centerplate z ramionami i w przypadku połamania ramion trzeba w połowie odbudować model - to było powodem ostatecznej decyzji), był wybór ładowarki i aparatury. Nad tym spędziłem naprawdę długie godziny aby przejrzeć możliwości i parametry tego co polecacie. Informacje można znaleźć w prawie każdym wątku, ale głównie w opisie problemów innych osób. Wtedy pojawiają się informacje, że to jest ok, albo z tym lub tamtym nie ma problemów. Analiza tego była moim sposobem na wyrobienie własnych decyzji dotyczących zakupów. Powodem większości pytań początkujących jest to, że nasze hobby do najtańszych nie należy i jak sadzę, ludzie obawiają się złych decyzji i tego, że zostaną summa summarum z czymś do będzie gów*ane (czytaj: suboptymalne) lub niedziałające z pozostałymi klockami układanki.
0g00r3ck
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 13:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: 0g00r3ck »

king99 pisze:Brałeś go prosto ze sklepu blackout'a czy z innego źródła?
Brałem dokładnie z Blackouta. Zamówiłem ARF + dodatkowy PDB, motor i ESC na wypadek gdybym skopał montaż (jak wiecie orłem nie jestem). Przesyłka przyszła w około 8 dni. Dodatkowy silnik był innego typu (MN1806) więc im odesłałem na ich koszt i czekam na swój (kontakt z supportem całkiem niezły).

Kamerkę FPV kupiłem w SecurityCamera2000.

Reszta zabawek to Polska: Allegro (Turnigy 9xr + FrSky, pakiety), Boble.pl (jest u mnie w mieście sklep stacjonarny, więc tam kupowałem jakieś pierdółki w stylu rzepy i wtyczki XT60, bo oni specjalizują się głównie w DJI), abc-rc.pl (stamtąd mam np. kontroler Openpilota, ładowarkę Imax B6AC, lipo-safe'y, buzzery, kable i reszta).
Awatar użytkownika
remix
Posty: 629
Rejestracja: środa 24 sie 2011, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: remix »

Świetna robota i takich ludzi nam trzeba :mrgreen:
Na pierwszym planie : Mała Hania 25.11.2014 :-P
Bixler v2 eLeReS AP z MAXem :mrgreen: in progress...
Bimbal pod mobiusa do F550 (dopieszczanie)
ZMR 250 ->Pierwsze Koty za Płoty(OSTRO!)
Raptor FPV 1600 - rekord 5500m i tyle mi styka :mrgreen:
0g00r3ck
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 13:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: 0g00r3ck »

dowdervil pisze: A możesz powiedzieć jakie masz śmigła, ile waży i ile lata na tym lipo 2,2aH?? ;-)
Zatem podaję parametry życiowe noworodka:

Waga: 390g (bez vTx i anten oraz pakietu) a z pakietem 2,2mAh waży 525g

Czas lotu (spokojne unoszenie się na mniej więcej 2-3 metry, i oscylowanie w kwadracie +/- 10m)

- na pakiecie 2s 2,2mAh - 10 minut 11 sekund
- na pakiecie 3s 1,3mAh - 9 minut i pięć sekund
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

0g00r3ck, zauważyłem jeden drobny błąd w Twoim quadzie. Z jednego regla poprowadziłeś PWM, zasilanie i masę natomiast z pozostałych trzech tylko sygnał PWM.
Wielokrotnie było omawiane to na forum, brak masy może powodować gubienie synchronizacji silników przy dynamicznym lataniu.

Ogólnie fajna ten quadzik :-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Piotrek, Ty to masz oko :shock: I tutaj fakt, wypinamy tylko kabelek prądowy +
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
dowdervil
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 08 paź 2013, 20:48
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: dowdervil »

Nie mogę się doczekać aż przyjdą mi części do miniquada :lol:. Już na trackingu się pojawiły paczki.

Swoją drogą dlaczego jeden pakiet masz 2S a drugi 3S. Dlaczego nie zdecydowałeś się na 3S 2,2aH?

Czy to naprawdę zmienia czy mamy poodpinaną masę z esc? Masa jest przecież wspólna
0g00r3ck
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 13:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: 0g00r3ck »

PiotrSz pisze:0g00r3ck, zauważyłem jeden drobny błąd w Twoim quadzie. Z jednego regla poprowadziłeś PWM, zasilanie i masę natomiast z pozostałych trzech tylko sygnał PWM.
Wielokrotnie było omawiane to na forum, brak masy może powodować gubienie synchronizacji silników przy dynamicznym lataniu.
Dzięki za informację. Powiem szczerze, że do tej informacji nie dotarłem i zrobiłem tak jak
można zaobserwować na filmie z montażu ze strony Blackouta:

ESC Strip


oraz na kanale FLoHIO117:

Spider Hex Build Log (ok 3:25 można to zobaczyć)

Mam nadzieje, że nie doświadczę żadnych problemów a w następnym modelu pozostawię masę.
PiotrSz pisze:Ogólnie fajna ten quadzik :-)


Dzięki :)
0g00r3ck
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 13:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: 0g00r3ck »

dowdervil pisze: Swoją drogą dlaczego jeden pakiet masz 2S a drugi 3S. Dlaczego nie zdecydowałeś się na 3S 2,2aH?
Chciałem zrobić eksperyment i raczej nie należy doszukiwać się tu głębszej logiki.

Moim celem było zbadanie jak model lata na pakiecie 3s rekomendowanym przez Blackouta oraz 2s o większej pojemności. Oglądając filmy FLoHIO117 na youtube, w review Mini H Quada, autor wspomina o użyciu pakietów 2s. Przed zakupem pakietów sprawdziłem ich wagę - 2s i 3s ważą mniej więcej podobnie, ale 3s 2,2mAh jest dużo cięższy (bodajże dwukrotnie o ile pamiętam). W trakcie zakupu zwracałem aby pakiety miały wysoki prąd rozładowania (na Allegro, bo tam kupowałem, gdyż zależało mi wtedy na czasie, nie są one tak częste jak 25/40c discharge).

Kolejne zakupy to będą już pakiety 3s, czyli kupię 3S 1400mah 40C/80C Nanotech albo 3S 1500mah 35C/70C Nanotech.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Również gratuluje zbudowania malucha :)
Czekam na dalszy rozwój i pierwsze filmiki z lotów.
Sam po cichu, zbieram graty do budowy i czekam na kolejne przesyłki :-)
Również będzie to mój pierwszy własny model. Biedronka przestała wystarczać ;-)
Po przemyśleniu, pójdę w kierunku 300 - 400.
Następny będzie 230-250 do fpv :-)
ODPOWIEDZ