Mini H-Quad DRQ250 aka Flip32 klon Naze32

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Mini H-Quad DRQ250 aka Flip32 klon Naze32

Post autor: Manix »

Ze względu na to że latanie hexa Tarot 690 stało się bardzo nudne przyszedł czas na coś małego do latania dla frajdy.
Wybór padł na rame DRQ250 aka bo to jest jedyna taka mała rama która się składa.
Prawie wszystkie części już przyszły czekam tylko na regale, może pod koniec przyszłego tygodnia będą dostępne kiss 18A.
Mam jeszcze trochę czasu żeby zapoznać się z FC Flip32 bo absolutnie nie znam tego ustrojstwa. Więc prośba do kolegów, prosił bym o linki do schematów podłączenia i opis jak to uruchomić. Niestety do Flip32 nie mogę nic sensownego znaleźć do dji NAZA było o wiele latwiej bo jest tego mnóstwo w sieci.

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 17 sie 2014, 22:14 przez Manix, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
techfreak
Posty: 222
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 09:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: techfreak »

Flib32 to w sumie klon naze32. Sam czekam na naze32 ale z tego co widziałem prosta konfiguracja. Silniki masz rcx1804 ?
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Od miesiąca latam DRQ250 z acro naze32 na pokładzie. Sama rama jest bardzo wytrzymała. Przeżyła u mnie takie upadki, że aż mnie zęby bolały patrząc jak się odbija od ziemi. Jeśli chodzi o naze32 to tutaj masz schemat chyba wszystkiego co da się do niej podłączyć: http://fpvlab.com/forums/attachment.php ... 1400097197
Ponieważ na swojej aparaturze mam wgrany er9x z linkiem frsky z telemetrią dużym plusem dla mnie była obsługa telemetrii frsky przez naze32. Do konfiguracji używam programu baseflight (wymagany zainstalowany chrome). Quad powinien ładnie latać nawet bez ruszania PIDów. Jedynie musiałem skalibrować regulatory i ustawić zmianę trybu lotu switchem. Na YT znajdziesz filmy jak skonfigurować wiecej rzeczy, wpisz How to setup a Naze32. Jak dopieścisz pidy i ustawisz wyższy P&R rates to naze pokaże pazurki :-) Mi udaje się zrobić 3 - 4 flipy na sekundę (DRQ250 jest moim pierwszym kopterem).
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Manix »

Dzięki za ten schemat, bardzo podobny szukam od dwóch dni który gdzieś widziałem na jakimś niemieckim forum było tam pokazane jak podłączyć spektrum Sat i jeszcze było chyba 5 volt wyprowadzone bezpośrednio z regla, poza tym był jeszcze filtr lc dla kamerki fpv.
Niestety nigdzie tego schematu nie mogę znaleść a boje się że coś pokombinuje i mi się FC usmaży

Obrazek
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Manix »

Flib32 to w sumie klon naze32. Sam czekam na naze32 ale z tego co widziałem prosta konfiguracja. Silniki masz rcx1804 ?
Tak to są te silniki RCX 1804, a dzisiaj przyszły regle zamawiane pod koniec maja więc już nie będę zamawiał kiss ESC.

Obrazek

Przesiedziałem dzisiaj cały dzień przed kompem poszukiwaniu schematu połączeń dla flip32 bo niestety różni się od naze32 połączeniami i nigdzie nic nie mogę znaleźć nawet nie wiem gdzie przylutować wejście sat Spektrum :-(
Może tak jest to zdjęcie na dole?

Czy zasilanie 5V dla FC można dać z pierwszego regla czy musi być zewnętrzne BEC?

Już się zastanawiam czy nie lepiej kupić Naza lite.
Bo z tym FC o ile go nie spale to będę chyba walczył do zimy zanim go podłączę i uruchomienie.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Manix nie poddawaj się :-) Dasz radę. Może coś Ci podpowie ten schemat: http://parkflysac.com/download/file.php ... &mode=view
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

pablo80, mógłbyś opisać swój zestaw?
szczególnie: silniki, regle, śmigła, bateria, czy masz na nim osprzęt fpv, masa całości i czas lotu ;-)
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

xq_operator, pewnie :-)

FC:
Acro Naze32

Silniki:
RCX 1804 2400KV

Regulatory:
Emax Simon Series 12A

Śmigła:
5x3 gemfan

Batrie:
3x nano-tech 3S 1.3Ah 45C
2x nano-tech 3S 2.2Ah 25C

Odbiornik RC:
Frsky D4R-II

Nadajnik AV:
FOX800

Antena AV:
Na razie bacik z zestawu FOXa ale czekają już koniczynki od Kkacper

Kamera CCTV:
PZ0420

Kamera HD:
Keychain 808 #16 v2

Jest jeszcze Filtr LC żeby nie było zakłóceń na wizji i był filtr low pass do 1.2GHz ale złamał się w pół podczas ostatniej kraksy.

Mam zamiar jeszcze podłączyć GPS, żeby mieć na wyświetlaczu apki współrzędne w razie gdyby przyszło mi szukać mojego maleństwa np w polu kukurydzy. Na swoją kolej czeka również minimOSD.

Quad gotowy do lotu z baterią 1300mAh waży coś ok 550gr.
Czas lotu na baterii 1.3Ah to ok 8 minut a na 2.2Ah to ok 15 minut.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Przedwczoraj odebrałem z poczty mini-nadajnik av 5.8g 200mW o oznaczeniu ts5823.
Jestem mile zaskoczony jego jakością oraz efektywnym działaniem.
Bezproblemu można siedzieć w domu i latać do okoła podwórka na salonowym tv.
Loty za krzakami lub drzewami do odległości 300-400m też nie robią na nim wrazenia.
Mój kładzik z pakietem 2200mah waży 600g, na 1804 z 6045 jest to istny wariat przy poborze maks 8A.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Manix »

Manix nie poddawaj się :-) Dasz radę. Może coś Ci podpowie ten schemat: http://parkflysac.com/dow...=1478&mode=view


Dzięki ale ten schemat już widziałem niestety nie ma tam pokazane gdzie podłączyć spektrum sat. Wczoraj pół dnia na to straciłem żeby znaleść gdzie to przylutować
i niestety bez skutku :-(

Obrazek


Też zważyłem wszystko i nie powinien przekroczyć 0,5kg.


Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 20 sie 2014, 14:37 przez Manix, łącznie zmieniany 4 razy.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

specjalnie uruchomilem stoper :)

w 17 sekund mam:
Obrazek
AutoQuad Team
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Poszukaj na schemacie "RX with RSSI and PPM". W to miejsce podpinasz swój odbiornik RC. Zakładając, że ten spektrum ma wyjście PPM podłączasz go jednym kablem serwowym do pierwszego kanału wejściowego w FC (channel inputs).

Obrazek

Wcześniej musisz włączyć PPM w spektrumie. W frsky robi się to przez zwarcie odpowiednich pinów zworką. Zajrzyj w tym celu do instrukcji odbiornika spektrum.
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

na pierwszej fotce widac ze ten odbiornik ma wyjscie "w standardzie" spektrum a wiec jest to port szeregowy

Do tego jest i wejscie na ten odbiornik ktory wstawilem.

Na PPM/PWM swiat sie nie konczy.
AutoQuad Team
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

bluuu, to nawet lepiej. Sorry nie zwróciłem uwagi na fotkę. Manix, polutuj goldpiny do flipa i bierz się za podłączanie :-) Pamiętaj tylko: biały to sygnał, czarny masa a czerwony +.
ODPOWIEDZ