Bad Cat - czyli moje nowe mini H

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Bad Cat - czyli moje nowe mini H

Post autor: marbalon »

Witam,

Ostatnio z uwagi na to ze wywiało mi wszystkie modele z domu a bardzo napatrzyłem się na wyczyny lataczy na blackhout quad postanowiłem sobie zmontować coś podobnego. Kupowanie gotowego rozwiązania nie leży w mojej naturze bo zawsze coś bym zrobił inaczej wiec jak zwykle CAD i do roboty. To już mój trzeci quad budowany na 5" śmigłach więc wiedziałem że dla silników ZMR trzeba ramę troche wzmocnić bo poprzednia jak dostawała pełną moc to jednak trochę się wzbudzała, zatem w nowe zdecydowałem się dać dodatkowe wzmocnienia w postaci 2 warstw Fr4. Tu się trochę zapędziłem gdyż rama wyszła bardzo sztywna ale za to waży bodaj 130gramów. ale wiadomo pierwsza sztuka zawsze ma coś do poprawienia. Myślę że do 100 gram można dojść wycinaąc to i owo w górnek częsci bo jet kompletnie bez otworków i ramiona bardziej wyażurować jedną z warstw bo teraz jest na prawdę pancerna i sztywna.

Wyposażenie:

- silniki ZMR-1804
- Smigła 5x3x3 - i tu przyznam że te sprzedawane w sklepie myrcmart.com są całkiem spoko wyważone
- regulatory HK-10A na silabsach (polecam z tego samego sklepu te 10A)
- bateria zippy 1300 3S
- IMU KFC32FTB
- nadajnik video 200mW Bevrc
- kamerka nosy 600tvl
- mobius opcjonalnie na daszek
- czas lotu z Mobiusem w silnym wietrze ponad 7min, bez mobiusa mysle że spokojnie 10min.
- Waga do lotu bez mobiusa 410 gram

Jak by ktoś chciał taką ramę co zapraszam na PW.

Generalnie te silniki mają 250gram ciągu więc dają radę nie mniej warto było by zdjąć ze 30-40 gram i było by super bo z mobiusem jest lekko ociążały.

Tutaj pełna galeria.

A poniżej kilka fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 18 lut 2014, 09:52 przez marbalon, łącznie zmieniany 2 razy.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Chętnie zobaczę jak to lata :-)
Dwułopatowe śmigła nie dawałyby rady?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

A proszę... sorki za WB, bo nie przestawiłem kolorków w mobiusie. Latał bez mobiusa trochę ponad 10min. Chwilkę bawiłem się baro ale tam na razie gąbki nie ma nawet.

Awatar użytkownika
ddarc
Posty: 180
Rejestracja: czwartek 21 mar 2013, 00:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ddarc »

Fajnie wyszedł, myślę o czymś takim dla córki bo biedronka jej już nie wystarcza czy masz może ramę na sprzedaż ?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Muszę ją odchudzić i poprawić i dam znać w wątku.
tomly
Posty: 538
Rejestracja: wtorek 26 lut 2013, 12:21
Lokalizacja: Lublin/Wrocław

Post autor: tomly »

Te maluchy, zwłaszcza w stylu H to obecnie chyba najpopularniejsze konstrukcje w kopterowym świecie. Sam popełniłem takiego jakiś czas temu. Również w stylu marbalona, a więc "CAD i do roboty".

Super maszynka. Ja 5x3x3 odpuściłem na rzecz 5x3 i 3S. O niebo lepiej. Przy czym moje 533 były z HK, może myrcmart ma jakieś inne.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Ja też jestem na 3S ale będę miał inne śmigła to przetestuje...
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

ddarc pisze:(....) czy masz może ramę na sprzedaż ?
Halo halo, lista kolejkowa jest ;) Marbalon, pamiętaj, że ja też zamawiałem, zanim jeszcze się wzbiła ta ramka w powietrze.

Fajny filmik, baro test szczególnie mi się podoba :)

silniki, regle i śmigła zamówione tydzień temu - Już nie mogę się doczekać na ramę!:)

P.S: jednak śmigła i silniki dałeś klasycznie widzę ;) Dlaczego zrezygnowałeś z lotu na odwrót? ;>
Ostatnio zmieniony niedziela 16 lut 2014, 22:17 przez MatManiak, łącznie zmieniany 1 raz.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

kurcze, a ja właśnie coś podobnego projektuję, dokładnie coś pod kątem QAV250, ale twoja bardziej mi się podoba, fajnie ci wyszło,
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Ja również bym się pisał na taką ramę.
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: kaczmarsky »

Jak najbardziej słuszna koncepcja ramy, podoba mi się. W takim razie i ja stanę w kolejce po tę ramkę.
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

...tez bylbym chetny na taka.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

"Matko z łojcem", poszaleli... Projekt już przerobiłem i dałem do wyceny. waga wg wyliczeń z programu 91gram. Dzisiaj po pracy zanim rodzinka wróciła na szybko rundka koło domu. Widać że jeszcze muszę poprawić pid ale ogólnie nie jest źle - pierwszy raz był na dworku.

Awatar użytkownika
ddarc
Posty: 180
Rejestracja: czwartek 21 mar 2013, 00:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: ddarc »

Chciałbym zapytać o sprawność silników. Tzn silniki które zastosowałeś maja 2400 obr.
czy jakbym dał trochę mniejsze Kv a mianowicie 1900 a lżejsze w masie.....to było by ok, czy spadłby czas latania

.... ich waga to 13,5g

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... unner.html

a tu chyba te twoje waga chyba 50g

http://www.myrcmart.com/zmr-1804-2400kv ... -6281.html


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

ddarc pisze:a tu chyba te twoje waga chyba 50g
http://www.myrcmart.com/zmr-1804-2400kv ... -6281.html
...troche nizej sa parametry i jest tez 13.5g : (50g to chyba waga do przesylki)
Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 17 lut 2014, 20:40 przez waszka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ