Oprogramowanie - Android

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

No to kolejna porcyjka przydasię:

RCI's Hobbyking App
Nowości + BuddyPrice z HobbyKing'a

Obrazek

I niekoniecznie związane z naszym hobby ale myślę że pomocne w sytuacji gdy przyjdzie nam ustawić antenę SAT koledze, znajomemu, przyjaciółce ...
Dodatkowo dodam że polska myśl techniczna ;o)

SAT finder
Obrazek

Obrazek

i podobnie dot. anten DVB-T:

DVB-T finder

Obrazek

Obrazek

i może jeszcze przy okazji tego samego autora:

Antenna Pointer

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

A czy ktoś ma zainstalowany jakiś program typu "PUTTY" na Androidzie. Ściągnąłem ConnectBot (konsole SSH) ale nie wiem jak to ruszyć i w jaki sposób skomunikować to z KFC32 przez Bluetooth'a. Może jakieś sugestie (inne konsole) z podpowiedziami jak zacząć. Byłbym wdzięczny.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Andych »

Lotnik54 pisze:A czy ktoś ma zainstalowany jakiś program typu "PUTTY" na Androidzie. Ściągnąłem ConnectBot (konsole SSH) ale nie wiem jak to ruszyć i w jaki sposób skomunikować to z KFC32 przez Bluetooth'a. Może jakieś sugestie (inne konsole) z podpowiedziami jak zacząć. Byłbym wdzięczny.
Też szukałem i wiedziałem że gdzieś to było, a nie mogłam znaleźć.
Strona 58: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=7783&postdays=0&postorder=asc&start=855
Pozdrawiam
Andrzej
fil1995
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 25 paź 2011, 15:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fil1995 »

Jeśli chodzi o SSH, to ConnectBot jest chyba najfajniejszy - sam używam (włącznie z tunelami itp.)
A jeśli chodzi o Bluetooth to pamiętam coś podobnego do Bluetooth Chat, ale zapewne nie jest to user-friendly aplikacja (ale działa) ;)

Edit: spróbuj Blueterm (tak jak post wyżej)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

fil1995 pisze:Jeśli chodzi o SSH, to ConnectBot jest chyba najfajniejszy - sam używam (włącznie z tunelami itp.)
A jeśli chodzi o Bluetooth to pamiętam coś podobnego do Bluetooth Chat, ale zapewne nie jest to user-friendly aplikacja (ale działa) ;)

Edit: spróbuj Blueterm (tak jak post wyżej)

Pozdrawiam.
Dzięki Panowie za pomoc. Pozdrawiam
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Post autor: direk »

Naszło mnie dziś pobawić się 808#16v2 na dworze, pijąc chłodne piwko. Chciałem odpalić time lapse, ale brelok nie był skonfigurowany w tym trybie. Pierwsza myśl - hm... a może jest aplikacja na androida do konfiguracji kiczajna... okazało się że jest :D

https://play.google.com/store/apps/deta ... pages.amca

Obrazek

Aplikacja jest niewidoczna w systemie aż do momentu podpięcia kiczajna. Wymagany telefon z obsługą OTG i odpowiedni kabelek :)
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Aplikacja pozwalająca odnaleźć kumpli którzy właśnie latają albo mają zaplanowane latanie.
Obrazek

Do pobrania tu

Jestem tam pod Myszon - można mnie znaleźć :)
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Może ktoś mi pomóc z połączeniem Bluetooth w naszych apkach :)

Dubwise - znajduje criusa łączy się ale stoi na "waiting for Device info"
MultiWii Configurator - działa bez problemu szybko się łączy i wszystko odczytuje.
MultiWii EZ-GUI - nie wiem tutaj jak się połączyć jest niby opcja żeby wybrać Frsky Mac adres a gdzie opcja jaki bluetooth wybrać?
Naze32 - także działa wszystko od kopa :)

Więc dlaczego Dubwise i MultiWii EZ-GUI nie działa? Mam AIO V2 i najnowszy soft Miśka :)
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Post autor: direk »

Z tego co widzę to dubwise nie jest pod multiwii.

EZ-GUI działa elegancko - scrollujesz na 3 ekran, dajesz konfiguracja, klikasz "wybierz BT w modelu" - wyświetlają się sparowane urządzenia. Wybierasz swoje, potem przycisk "MW połącz" i już. To opis dla MWI, dla FrSky analogicznie.

Udało mi się namówić autora na implementację połączenia RS232 za pomocą kabelka usb :D Po kablu działa elegancko, dziś przyszły chińskie moduły radiowe, więc czas na zabawę :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

StoQ pisze:Dubwise - znajduje criusa łączy się ale stoi na "waiting for Device info"
Dokładnie jak kolega direk wspomniał - to jest dla mikrokoptera !
direk pisze:Udało mi się namówić autora na implementację połączenia RS232 za pomocą kabelka usb :D Po kablu działa elegancko,
Więcej szczegółów plizz! bo mój andek nie chce działać po BT to może chociaż po kablu się połączę zamiast targać laptopa....czy to zwykły kabelek micro-usb i które żyły wykorzystane? data+ data- i GND ?
Jakaś specjalna wersja softu czy w aktualnej jest to zaimplementowane?

BTW któryś z kolegów w innym wątku podrzucił, warto miec to w tym temacie - fajny tool -
AVIADROID PL
Obrazek undefined
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 kwie 2013, 22:57 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Ok o tym nie pomyślałem że to nie do MultiWii :)

EZ-GUI też już magicznie zaczął działać :) Tak więc z moim andkiem wszystkie programy pięknie współpracują. Jedynie coś satelit telefon nie chce mi łapać :P (możliwe że wina softu) oraz czasem moduł bluetooth tak jakby się zacina i muszę go wypiąć i wpiąć..

Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Rurek, aby andek gadał ze sprzętem po kabelku, to musi mieć w opcjach włączone Debugowanie USB, u mnie w telefonie jest to w ustawieniach - system - Opcje programisty. Oczywiście sterowniki do sprzętu muszą być w systemie, lub w danym programie.
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Post autor: direk »

BQB pisze:Rurek, aby andek gadał ze sprzętem po kabelku, to musi mieć w opcjach włączone Debugowanie USB, u mnie w telefonie jest to w ustawieniach - system - Opcje programisty. Oczywiście sterowniki do sprzętu muszą być w systemie, lub w danym programie.
Ehkm... chyba nie do końca tak :P

Żeby andek gadał po usb z innymi urządzeniami musi mieć sprzętowo taką możliwość. Nazywa się to OTG (host USB) i potrzebny jest do tego specjalny kabelek (za 2zł, we wtyczce jest jakiś R który pozwala wykryć telefonowi odpowiedni rodzaj kabla) - kabelek z jednej strony ma micro USB, z drugiej jest gniazdo USB. Ja testowałem na Galaxy S3 i śmiga elegancko - mogę do telefonu podpiąć pendrive, klawiaturę, mysz, przejściówkę RS232-USB, czy 808#16v2 (apka opisana wyżej) i wszystko śmiga... KFC32 i płytka kukiego też :-)
Awatar użytkownika
Jarlist
Posty: 882
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 20:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Jarlist »

A mógłbyś dać linka do tego kabelka? Gdzie kupowałeś?

Edyta:
Ok. Już znalazłem. Zamówone. :-)
Ostatnio zmieniony środa 01 maja 2013, 19:22 przez Jarlist, łącznie zmieniany 1 raz.
Jarek
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Post autor: BQB »

Tak, OTG musi być, nie myślałem o kabelku, tylko o urządzeniu pod andka, które ma taki chip. Różnie z tym OTG bywa - bardzo istotne, jaki masz kernel w andku i czy będzie akurat ten kabelek działał na twoim kernelu. Jak kernel producenta urządzenia, to raczej kłopotów nie będzie, jak jest jakiś brandowany - cóż, różne części wycinają i soft brandowany niezbyt często się zmienia. Spytam znajomego, bo on się bawi w OTG i bawiłem się jego "inteligentną" ładowarką z OTG.
ODPOWIEDZ