Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: Keri »

Czy znalazłby się ktoś uczynny z Gdańska lub najbliższej okolicy i sprawdziłby prawidłowość całego połączenia? Teraz problem jest taki, że brak jakiegokolwiek "kontaktu" odbiornika z kontrolerem. Przypuszczam, że przewody od odbiornika na płytce są żle przylutowane. Całość siedzi w modelu Chaser. Poprzedni właściciel nie był chętny do jakiejkolwiek pomocy - przypuszczam, że sam nie potrafił poprawić po kimś i tak odsprzedał. We wtorek wypływam na tydzień do Szwecji więc byłoby trochę czasu na rozeznanie i ewentualne poprawki.
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: noman1 »

Zawsze możesz wrzucić zdjęcia tutaj.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: Keri »

Mogę wrzucić choć wszystko lutowane na krótki przewody i nie za dobrze widać. Dlatego wolałbym by ktoś to obejrzał w rękach, a nie przez net.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: df2 »

Wrzucaj. Nie bój się.
Ale zadbaj, żeby były ostre i wyraźne zdjęcia.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: Keri »

Więc tak to wygląda od strony przewodów:
Obrazek
Wydaje mi się, że przewód sygnałowy - żółty jest pomylony z przewodem brązowym "plusowym". Tenże - brązowy jest przylutowany do gniazda PM.
Czy mam rację? Końcówki przewodów odbiornika podkreśliłem czerwoną linią.
Mój Omnibus to ta wersja - https://www.banggood.com/9_4g-30_5x30_5 ... 41201410X7
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: noman1 »

PPM.
Jaki to odbiornik, pokaz przewody wychodzące z odbiornika.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: Keri »

Odbiornik Delta 8 zbindowany z Aurora 9. Z odbiornika wyjdą takie przewody jakie podłączę. Dolutowywałem przewody bo poprzedni właściciel odciął wtyczkę. Lutując nie pomyliłem kolorów. Czy z tego zdjęcia wynika, że żółty pomylono z brązowym? Jeśli tak to mogę zamienić kolejności we wtyczce ale chcę mieć absolutną pewność.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: df2 »

Keri pisze: Czy z tego zdjęcia wynika, że żółty pomylono z brązowym?
Nie. Ktoś tak mógł zrobić specjalnie, bo np tak lubi.
Keri pisze:Jeśli tak to mogę zamienić kolejności we wtyczce ale chcę mieć absolutną pewność.
Ja nie widzę, żebyś wrzucił zdjęcie całości i kolejności we wtyczce.

Na Twoim miejscu, o ile masz o tym pojęcie, rozlutowalbym wszystko i zrobił od nowa. Jeśli nie to jednak zleć to komuś kto się zna na tyle, że z powodzeniem uruchamiał takie sprzęty.

Za słabo opisujesz sprawę, żeby ktoś Ci pomógł.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: Keri »

Ta, za słabo opisuję sprawę... A jak można jaśniej zapytać czy ktoś mógłby to wziąć do siebie i sprawdzić. Właśnie wziąć i sprawdzić , a nie prowadzić jałowe dyskusje typu pokaż kabelek, nie widać wtyczki. Dzięki za pomoc.

E D Y T A

Właśnie zamieniłem wspomniane przewody ale nie przelutowując tylko na wtyczce. Model zaczął reagować na stery. Fakt, że kolejność jest źle zaprogramowana - np. wysokość do lotek przypisana i odwrotnie. silnik jeszcze nie odpalił tle to już chyba drobnostka.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: Z.W15 »

Keri pisze:Ta, za słabo opisuję sprawę... A jak można jaśniej zapytać czy ktoś mógłby to wziąć do siebie i sprawdzić. Właśnie wziąć i sprawdzić , a nie prowadzić jałowe dyskusje typu pokaż kabelek, nie widać wtyczki. Dzięki za pomoc.
no to jasne,szukales lokaja bez angazowania wlasnego myslenia,oczywiscie masz powod do niezadowolenia.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: Keri »

Z.W.15 - miałeś szansę milczeć. Nie skorzystałeś i znowu zrobiłeś z siebie głupka. Tyle w temacie.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: Z.W15 »

Keri pisze:Z.W.15 - miałeś szansę milczeć. Nie skorzystałeś i znowu zrobiłeś z siebie głupka. Tyle w temacie.


mam nadzieje ze moderator przypomni szanownemu koledze pkt.12 i 13 regulaminu forum.
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: Adriee »

Panowie... po co na siłę robić burzę? Keri, przecież pisał, że najlepiej - by ktoś to osobiście zobaczył, ale można tez spróbować koledze pomóc tu przez forum... Keri - jeżeli zamieszczasz zdjęcia - staraj się wykonać je dokładnie, by nie było niedomówień, że czegoś zabrakło - typu ujęcia wtyczki odbiornika itp... O wiele łatwiej jest pomóc, gdy maksymalnie (na ile jest możliwe) wszystko jest sfotografowane.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Omnibus F4 - sprawdzenie w modelu

Post autor: Verid »

Z.W15 pisze:mam nadzieje ze moderator przypomni szanownemu koledze
Nie, nie przypomni ponieważ żaden wulgaryzm nie padł ani też scysje z udziałem Keri nie są na porządku dziennym więc trudno się tu dopatrywać jakiegokolwiek permanentnego problemu z komunikacją. Jednakże zgadzam się że po poprzedniej odpowiedzi Keri, jedyne co się ciśnie na usta to "radź sobie chłopie sam jak wstawienie porządnej foty to taki wielki problem że aż focha wymaga" i mam wrażenie że po nim ilość chętnych do pomocy tak na forum jaki bezpośredniej drastycznie spadła. Zatem proponuję zachować milczenie - jeżeli znajdzie się dobry samarytanin, chętny do pomocy bezpośredniej, z pewnością odezwie się na PW. Jeżeli nie to być może Keri jednak ogarnie obsługę aparatu o ile wsparcie nadal mu będzie potrzebne bo po ostatniej Edycie najwyraźniej popchnął sprawę do przodu. Dalsze perswadowanie koledze że jego odpowiedź może być odebrana jako co najmniej opryskliwa nie jest potrzebne.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ