nExt Camera - aplikacja DVR i FPV na androida

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Baloo
Posty: 4
Rejestracja: środa 06 lut 2019, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

nExt Camera - aplikacja DVR i FPV na androida

Post autor: Baloo »

Witajcie,

Chciałbym się podzielić z Wami forumowiczami moją autorską aplikacją, która służy mi od jakiegoś czasu do latania FPV przy użyciu gogli Google Cardboard / Daydream, etc.

nExt Camera

Obrazek


Wykorzystuję tutaj odbiornik Eachine ROTG02, który jest połączony ze smartfonet przez kabel OTG. Taki odbiornik można zakupić za nieduże pieniądze:
https://www.eachine.com/Eachine-ROTG02- ... -1063.html

Motywacja :)
Większość tego typu aplikacji dostępnych w Google Play nie jest w stanie zapewnić minimalnych opóźnień dla wyświetlanego obrazu, które są niezbędne przy lataniu FPV. W dodatku włączenie nagrywania często skutkuje dodatkowymi opóźnieniami, co wyklucza jednoczesne latanie i nagrywanie. Moje rozwiązanie jest wolne od tych problemów, a w dodatku oferuje pełne środowisko VR z head-trackingiem i obsługą kontrolerów VR.

Jeśli dysponujesz sprzętem podobnym do mojego (czyli ROTG01, ROTG02, etc.) lub chcesz zobaczyć jak to działa to zapraszam do Beta testów:
Na wszelkie pytania i uwagi chętnie udzielę odpowiedzi. Pozdrawiam. :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 kwie 2019, 21:32 przez Baloo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: nExt Camera - aplikacja DVR i FPV na androida

Post autor: pawelsky »

Baloo pisze:Większość tego typu aplikacji dostępnych w Google Play nie jest w stanie zapewnić minimalnych opóźnień dla wyświetlanego obrazu, które są niezbędne przy lataniu FPV.
Jakies konkrety? Jakie aplikacje sprawdziles, jakie mialy opoznienia i o ile Twoja aplikacja jest lepsza od nich?
Baloo
Posty: 4
Rejestracja: środa 06 lut 2019, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: nExt Camera - aplikacja DVR i FPV na androida

Post autor: Baloo »

Racja, nie wspomniałem o konkretach. Sprawdzałem dwie aplikacja GoFPV i FPViewer.

GoFPV - wyświetla obraz tylko w trybie 30fps, przez co opóźnienia sięgają 30-60ms. Obraz "pływa" co jest dość widoczne gołym okiem.

FPViewer - przede wszystkim ma możliwość wyświetlania obrazu w 60fps tak jak moja apka. FPViewer przeszedł w ostatnim czasie kilka aktualizacji i na tę chwilę mogę powiedzieć, że działa praktycznie tak samo jak moja nowa aplikacja. Opóźnienie 15-30ms.

Zwracam uwagę, że podaję tutaj tylko orientacyjne opóźnienia które pojawiają się w samej aplikacji, od odebrania ramki z interfejsu USB do wyświetlenia na ekranie. Do tego trzeba doliczyć opóźnienie jakie generuje sam odbiornik, bo ten musi odebrać sygnał, zbudować ramkę, skompresować do JPG i wysłać przez USB. O dziwo działa to dość sprawnie, ale nie jestem w stanie zmierzyć i podać dokładnych danych.

Na pewno nie jest to coś co zastąpi FatSharki, ale może to być ciekawa alternatywa dla mniej wymagających osób. :)

Chętnie bym przeprowadził dokładniejsze testy, ale nie mam odpowiedniego sprzętu. Jak będę miał czas to spróbuję coś wymyślić.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: nExt Camera - aplikacja DVR i FPV na androida

Post autor: pawelsky »

No dobra, to gdzie ta WIEKSZOSC od ktorej twoja aplikacja jest rzekomo lepsza?

False advertising? :)
Baloo
Posty: 4
Rejestracja: środa 06 lut 2019, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: nExt Camera - aplikacja DVR i FPV na androida

Post autor: Baloo »

Jest takie powiedzenie "reklama dźwignią handlu".

To może pokażesz choćby jedną aplikację która jest lepsza od mojej? Jeśli nie znajdziesz, to zmienię wpis z "większość" na "wszystkie", aby było poprawnie. :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9760
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: nExt Camera - aplikacja DVR i FPV na androida

Post autor: pawelsky »

Baloo pisze:Jest takie powiedzenie "reklama dźwignią handlu".
To zamierzasz handlowac swoja aplikacja i szukasz leszczy ktorzy Ci ja za darmo wytestuja (dajac przy okazji dostep do swoich zdjec, storage, kamery, mikrofonu, i sieci)? Takie hasla moze dzialaja na promocji cudownych garnkow lub magicznej poscieli ale nie na forum technicznym...
Baloo pisze:To może pokażesz choćby jedną aplikację która jest lepsza od mojej?
To Ty masz wykazac ze Twoja aplikacja jest w czymkolwiek lepsza od juz istniejacych jesli chcesz nia kogos zainteresowac. W tej chwili kiepsko Ci to idzie.
Baloo pisze:Jeśli nie znajdziesz, to zmienię wpis z "większość" na "wszystkie", aby było poprawnie. :)
Gdzie Ty uczyles sie logiki? Jak do tej pory wskazales 2 aplikacje, jedna rzekomo gorsza, druga dzialajaca "praktycznie tak samo jak Twoja aplikacja" (Twoje wlasne slowa) wiec uzywanie w stosunku do jednej aplikacji okreslenia "wiekszosc" jest grubym naduzyciem.

Pomijam ze nie przeprowadziles zadnych miarodajnych testow rzeczywistego opoznienia wiec Twoja "reklama" nie brzmi szcegolnie przekonujaco.
ODPOWIEDZ