Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: hornet2 »

150m to też jest dość wysoko . Mój Q500 4K ma ograniczoną wysokość do 130m od poziomu apki .Można ten limit zmienić i ustawić max na 2348 n.p.m. Póki co na razie go nie zmieniam . To jest dość duża i ciężka maszyna . Anafi przy tym dronie to pchełka . Ale nie oznacza to że taki dron też nie może zrobić krzywdę . Owszem takich chwalących się w necie swymi osiągami wysokości jest od groma . To nakręca innych . Ale czy jest to legalne ?
Ostatnio zmieniony wtorek 24 wrz 2019, 20:09 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: rc.fpv.poland »

Wiesz, ja jeszcze oprócz latania, jestem odpowiedzialny i chodzę do pracy.
A ja dostałem cały sprzęt w prezencie od bezdomnego.

Czas który ja wylatałem to mało i ja bym nie zmieniał. A Ty ze swoim doświadczeniem rób jak uważasz.

Chcesz wolności? Własny projekt, własne wykonanie. Wtedy znasz maszynę od podszewki. Nie mówię tego złośliwie. Powodzenia
bunioopl
Posty: 34
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 11:06

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: bunioopl »

Latam bebopem. W aplikacji max to 150m. Najczęściej jednak latam sporo niżej. Ale, dla czego nie mogę wyżej. Wiem co potrafi zrobić dron jak spotka się z przeszkodą. Wiem, bo parę razy to ja byłem przeszkodą.
Nie wiem, czy kiedykolwiek wzniosę drona na wyżej niż 150m. No chyba że kupię sobie dji mavic air. Ale dla czego nie mogę wiedzieć jak?
A odpowiedź, Po Co Latam. Jest tu:
https://youtu.be/M21on6y8qLk

@rc.fpv.poland
Tylko po co zaraz samemu budować.
Auta też sam budujesz, żeby prędkość dozwoloną przekraczać?


Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: hornet2 »

Tu nie chodzi o to kto ile godzin ma wylatane , czy jakie tam kto ma doświadczenie ? Nie wolno latać powyżej 150m to nie wolno . Innym statkom powietrznym typu samolot ,śmigłowiec , czy tam np. paralotnia nie można latać poniżej 150m . Stąd nie ma ryzyka kolizji .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
bunioopl
Posty: 34
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 11:06

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: bunioopl »

Na autostradzie dozwoloną 140 a nie wszyscy tyle jadą.
Natomiast już nawet Spark może latać wyżej.
I teraz pewnie ktoś powie. Trzeba było kupić sparka.
W każdym razie dzięki za info. Napewno przyda się potomnym czytającym te wypowiedzi.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: hornet2 »

Dlaczego Sparka ? Za taką kasę to i na pewno Anafi ma możliwość zmiany limitu wysokości . Skoro widziałeś filmy z lotów tym dronem powyżej 150m to taka możliwość zmiany musi być .
Ostatnio zmieniony wtorek 24 wrz 2019, 20:46 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
bunioopl
Posty: 34
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 11:06

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: bunioopl »

Spark to tylko przykład.
Ja zastanawiam się nad anafim, albo mavic air. Czekam tylko, aż ceny spadną.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: rc.fpv.poland »

Latać powyżej 150 m wolno w strefie G, tyle że to mniej bezpieczne. Jaka jest granica vlos dla tego drona?

A czy da się to obejść programowo? Tego nie wiem. Ale życzę powodzenia. Jeśli Ci się uda to napisz dla innych co i jak.

Wypowiedziałem się w kwestii bezpieczeństwa i doświadczenia. I niestety ale :
Przezwyczaj się, bo możliwe że w przyszłym roku ograniczenie będzie nie tylko w pionie (120 m) ale i w poziomie. A i auta już zaczynają budować z ogranicznikiem prędkości w różnych strefach.

Budowa własnego drona daje dużo więcej satysfakcji i możliwości. Możliwe że kiedyś będzie to niezbyt legal.ne, kto wie. A przed kupnem gotowca warto zapoznać się z jego podstawową specyfikacją.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: krall »

Panowie, nie licytujmy się kto jak bardzo jest odpowiedzialny i na ile można coś a na ile nie - bo można by tak długo.
Zasadniczo dyskusja zaczęła się bo kol. groowing napisał, że nie ma żadnego doświadczenia z kopterami i chciałby już polecieć na 1km w górę.
I takim zapędom mówimy nie.

Ja zawsze na szkoleniach mówię swoim kursantom, że nie raz tak się może zdarzyć, że będziecie mieli okazję łamać przepisy i zasady - ważne żebyście wiedzieli że je łamiecie i jakie są tego konsekwencje...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: Chestnut »

Wreszcie.
Czytam wątek, czytam, i dopiero Krall napisał z sensem.

Co innego podawanie na forum informacji przydatnych typu "jak skonfigurować układ bateria esc silnik śmigło dla najekonomiczniejszych a jak dla najszybszych lotów", a co innego podawać instrukcje jak łamać przepisy, typu "jak zmienić bazarową wiatrówkę w broń palną".

Może taki trochę overkill, ale sorry, wydaje mi się że forum powinno nakłaniać do przestrzegania przepisów, a nie do rozprzestrzeniania informacji jak je łamać czy obejść. Każdy ma swój rozsądek, i to czy lata zgodnie czy niezgodnie z zasadami- jego/jej prywatna sprawa.

Ale jak będzie coraz więcej łamiących przepisy i jeszcze chwalących się tym publicznie- ucierpią na tym wszyscy związani z tematem.
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
bunioopl
Posty: 34
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 11:06

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: bunioopl »

Napewno masz rację. Tylko czy wszyscy ci, którzy pisali jakie to jest nie odpowiedzialne. Nigdy nie złamał tych przepisów.
Ja odpowiedź już sam sobie znalazłem.
Wystarczy soft, który jest ogólnie dostępny.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: Verid »

bunioopl pisze:Tylko czy wszyscy ci, którzy pisali jakie to jest nie odpowiedzialne. Nigdy nie złamał tych przepisów.
A jakie to ma znaczenie? Przedszkolaczek z argumentacją "ty tes" czy przyjmujesz że o kwestionowalnej legalnosci/rozsądności takich działań może cię informować tylko osoba o nieskazitelnie czystym sumieniu? Jak ci złodziej powie "nie kradnij" to też będziesz skrzeczał "ciekawe czy ty nigdy nie kradłeś" czy może jednak nie będziesz sięgał po cudzą własność?
Jak cię dupną za latanie tam gdzie cię być nie powinno też będziesz tłumaczył "bo inni tak latają"? Weź się chłopie ogarnij a nie strzelaj foszkami rodem z gimbazy o wiedzy dla wybranych i kółkach wzajemnej adoracji.
A forum jest między innymi po to żebyś sobie z głupoty biedy nie napytał a nie żeby ci to ułatwić.
Ten wredny...
bunioopl
Posty: 34
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 11:06

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: bunioopl »

Chłopie... Ogarnij się. Albo masz coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie. Jak chcesz mogę przypomnieć temat. Albo nie wypowiadaj się do tematu który został już rozwiązany.
A i jeżeli ktoś mówi mi o szkodliwości palenia, to mam nadzieję, że świeci przykładem.

Jak pisałem wcześniej odpowiedź znalazłem sobie sam.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: Verid »

bunioopl pisze:Albo masz coś ciekawego do powiedzenia w tym temacie. Jak chcesz mogę przypomnieć temat. Albo nie wypowiadaj się do tematu który został już rozwiązany.
Obawiam się że to gdzie się wypowiadam nie leży w twojej decyzyjności. A jeżeli nadal będziesz się wydurniał to mojej obecności możesz być wręcz pewien.
bunioopl pisze:A i jeżeli ktoś mówi mi o szkodliwości palenia, to mam nadzieję, że świeci przykładem.
...bo palacze, czyli ci co mieli okazję się przekonać na własnej skórze o szkodliwości palenia to niewiarygodne źródło informacji. :roll:
Ten wredny...
bunioopl
Posty: 34
Rejestracja: środa 23 sty 2019, 11:06

Re: Parrot Anafi - wysokość lotu ponad limit

Post autor: bunioopl »

Wydurniasz się Ty. Swoimi nietrafnymi wypowiedziami. Nie chcesz pomagać. Odłuż klawiaturę. Chcesz pomagać. Pisz z sensem i na temat.
Tematem wypowiedzi miało być latanie poza limi. Jeszcze nie wypowiedział eś słowa na ten temat.

Potrafisz czytać ze zrozumieniem?
Pytanie retoryczne.
Napisz coś na temat. Chciał bym się czegoś technicznego dowiedzieć z forum TECHNICZNEGO.
A nie tylko nie wolno, bo nie. Albo jesteś przedszkolak. I tu ciekawostka., bo nawet przedszkolaki potrafią odpowiedzieć, żeczowo na zadane im pytanie.
I tego musimy nauczyć się od nich.
Mam nadzieję, że ostatnim zdaniem nikogo nie uraziłem.
Pozdrawiam i kończę dyskusję w tym temacie.


Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ