Mission Planner na Virtual Box

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Mission Planner na Virtual Box

Post autor: Tanner »

Korzystam z komputera alternatywnego producenta, a jak wiadomo Mission Planner jest tylko na Windowsa. Mam stworzoną wirtualną maszynę na virtualboxie z windowsem 7, tam zainstalowany Mission Planner. PX4 jest dodany do listy forwardowanych USB przez virtualboxa, po podłączeniu FC do laptopa pojawia się w menadżerze urządzeń windowsa COM3 PX4 FMU, więc wygląda ok, jednak nijak nie mogę się do niego podłączyć... Próba trwa jakieś 10 sekund, nawet ikonka zmienia się na "disconnect", ale po chwili wraca i zaczyna się odliczanie do timeouta. Co jeszcze mogę spradzić? fc działa bez najmniejszego problemu na komputerze z windowsem.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Mission Planner na Virtual Box

Post autor: Poli25 »

Sprawdź czy jest odpowiedni port i prędkość połączenia powinno być 115200. W mission planner w prawym górnym rogu masz też możliwość zmiany portu i prędkości, możesz wybrać AUTO i daj CONNECT.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Mission Planner na Virtual Box

Post autor: maxiiii »

A nie lepiej użyć APM PLANNER 2?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Mission Planner na Virtual Box

Post autor: Tanner »

Tak, port jest odpowiedni, rate też, sprawdzałem zarówno na COM3 (tak jak windows wykrywa) jak i na AUTO, oraz każda kombinacja z innymi prędkościami. Zaczynałem od 115200 bo tak mi na windowsie działało.

APM PLANNER 2... hmmm nie wiem, zaczynam dopiero moją przygodę z pixem, czytałem o tych różnych softach i ludzi pisali ze w apm plannerze 2 brakuje niektórych rzeczy które są w mission plannerze. Ale nie wiem jakich i czy kiedykolwiek ich użyje, więc to taki wybór laika w ciemno.

Na razie odgrzebałem kilkuletniego laptopa Acer z szafy i zamówiłem do niego zgubiony zasilacz, więc chyba problem będzie w ten sposób rozwiązany :)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Mission Planner na Virtual Box

Post autor: pma_ »

A próbowałeś po wifi? Z portami szeregowymi może być różnie w maszynie witulnej.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Mission Planner na Virtual Box

Post autor: Tanner »

Przez wifi, tzn? Widziałem, że ludzie podpinają moduł BT do pixa i tak się łączą, w każdym razie nie mam ani jednego ani drugiego.
Zamówiłem telemetrię 433mhz, ale podejrzewam, że podłączona do komputera wykrywana jest identycznie jak sam pix, po prostu jako COM, zgadza się?

Mam juz zasilacz do Acera więc problem jako-tako rozwiązany, ale jak macie jakieś pomysły to możemy kontynuować, może komuś się przyda.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Mission Planner na Virtual Box

Post autor: pma_ »

samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Mission Planner na Virtual Box

Post autor: Tanner »

O kurde, niezłe, fajna alternatywa zamiast telemetrii jak ktoś lata przy nodze, zasięg wystarczający. No ale tak jak pisałem, nie mam modułu niestety.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Mission Planner na Virtual Box

Post autor: pma_ »

Tanner pisze:O kurde, niezłe, fajna alternatywa zamiast telemetrii jak ktoś lata przy nodze, zasięg wystarczający. No ale tak jak pisałem, nie mam modułu niestety.
to kup :) jest tani
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Mission Planner na Virtual Box

Post autor: Tanner »

Mam juz telemetrię na 433mhz w drodze oraz laptopa z windowsem na biurku, więc wszystkie problemy z głowy ;)
Awatar użytkownika
macjihad
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 03 lis 2015, 23:18
Lokalizacja: Mała Wieś/Warszawa/Kozienice

Re: Mission Planner na Virtual Box

Post autor: macjihad »

Tanner pisze:Korzystam z komputera alternatywnego producenta, a jak wiadomo Mission Planner jest tylko na Windowsa. Mam stworzoną wirtualną maszynę na virtualboxie z windowsem 7, tam zainstalowany Mission Planner. PX4 jest dodany do listy forwardowanych USB przez virtualboxa, po podłączeniu FC do laptopa pojawia się w menadżerze urządzeń windowsa COM3 PX4 FMU, więc wygląda ok, jednak nijak nie mogę się do niego podłączyć... Próba trwa jakieś 10 sekund, nawet ikonka zmienia się na "disconnect", ale po chwili wraca i zaczyna się odliczanie do timeouta. Co jeszcze mogę spradzić? fc działa bez najmniejszego problemu na komputerze z windowsem.
VBox ma często problemy z obsługą hardware’u. Z moich doświadczeń najlepiej sprawia się Parallels (VM Ware Fusion słabiej). Dodatkowo - jeśli masz „na pokładzie” USB 3.0 - o dziwo - lepiej podłączyć przez hub’a USB 2.0. Bezpośrednie połączenie często nie działa (a tak chwalą, że kompatybilne „w dół”).
Syma X5sc, CX-10, Diatone F450 w rozbudowie... i sporo planów ;-)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Mission Planner na Virtual Box

Post autor: pma_ »

Mam kartę sieciową na USB, która nie działa na USB 3, więc coś w tym jest.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
StaryDzolero
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 06 sie 2015, 09:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Mission Planner na Virtual Box

Post autor: StaryDzolero »

Tanner pisze:APM PLANNER 2... hmmm nie wiem, zaczynam dopiero moją przygodę z pixem, czytałem o tych różnych softach i ludzi pisali ze w apm plannerze 2 brakuje niektórych rzeczy które są w mission plannerze. Ale nie wiem jakich i czy kiedykolwiek ich użyje, więc to taki wybór laika w ciemno.
Dokładnie jest jak mówią, mi tam brakuje kilku opcji w AP2.
A co do PX, używam na ugryzionym "japku" - miałem podobną sytuację, sprawdź czy system matka czasem nie blokuje ci tego portu (u mnie było to Arduino Studio) - tzn, próbuje się do niego połączyć lub słać dane. Bo to u Ciebie może wyglądać jakby już coś go zajęło i dla tego windows na VBox go widzi ale nie da rady się podłączyć.
Hexa Tarot 690__| Lisam LS210
Pioneer 1400____| Hubsan Q4
Hubsan h107d___| QAV250
Eachine QX90____| s500
i się rozrasta :)
ODPOWIEDZ