Soft Aparatury DJI Proffesional 3

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Agrodzinski
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 10:34
Lokalizacja: Stargard, Zachodniopomorskie

Soft Aparatury DJI Proffesional 3

Post autor: Agrodzinski »

Witam.

Podczas aktualizacji firmware aparatury dji phantom 3 ptoffesional wypięła mi się wtyka usb. Po ponownym restarcie urządzenia okazało się, że na aparaturze brak jest jakiegokolwiek oprogramowania. Moje pytanie - czy Ktoś borykał się już z takim problemem i ewentualnie jak odzyskać oprogramowanie w oryginalnej aparaturze?

Pozdrawiam

Arkadiusz
Agrodzinski
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 07 lut 2017, 10:34
Lokalizacja: Stargard, Zachodniopomorskie

Re: Soft Aparatury DJI Proffesional 3

Post autor: Agrodzinski »

Agrodzinski pisze:jak odzyskać oprogramowanie w oryginalnej aparaturze?
Szanowni Forumowicze.

Jeżeli komuś podczas aktualizacji firmware nadajnika Phantom 3 Proffesional zdarzyła się przypadłość jak mi (przerwana aktualizacja) i po ponownym włączeniu aparatury nie miał w ogóle komunikacji z dronem proszę nie panikować.
Postanowiłem napisać do serwisu w tej sprawie - odparli, iż przypadłość jest im znana i należy przysłać drona do serwisu co będzie wiązało się z kosztami naprawy - jakimi? odparli, że koszt przedstawią po zdiagnozowaniu usterki.
Drona nie wysłałem, gdyż stwierdziłem jeżeli problem jest powszechnie znany tzn. że należy użytkownikom pomóc a nie zdzierać z nich kasę - postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i pokombinowałem - procedura "naprawy" przebiega tak:

1. Włączyć apkę DJI GO przy podłączonej aparaturze RC i pobrać downgrade firmware do najniższej wersji i wgrać do aparatury
2. Zrestartować aparaturę i zaktualizować firmware do najnowszej wersji zgodnie z zaleceniem na wyświetlaczu DJI GO
3. Zrestartować aplikację
4. Włączyć ponownie aparaturę, zlinkować aparaturę z dronem - paruje się dron bezproblemowo

Jeżeli po tej procedurze z jakiś przyczyn RC będzie mrugał na czerwono i piszczał należy zobaczyć jaki wyświetlany jest komunikat w DJI GO (w moim przypadku wołał o kalibrację RC)

Po ponownej kalibracji aparatury dron funkcjonuje jak należy

Jeżeli Ktoś miał podobne przypadłości niech da znać :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: Soft Aparatury DJI Proffesional 3

Post autor: Uriel »

Witam mam pytanie , po najnowszej aktualizacji padła mi wizja wszystko działa tylko kamery nie widzę , może coś poradzisz ?
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
ODPOWIEDZ