Probelm z aktualizacja NAZE32 cleanflight

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

rolnik1985
Posty: 4
Rejestracja: piątek 07 kwie 2017, 06:56

Probelm z aktualizacja NAZE32 cleanflight

Post autor: rolnik1985 »

Witam.
Dziś pierwszy raz chciałem aktualizować oprogramowanie na kontrolerze lotu Naze 32.
Z tego co pamiętam była wersja 1.22.0 i aktualizowałem na 2.0.2.
Po całej operacji dron nie chce się uzbrajać z aparaturą.( brak reakcji na silnikach i nie pali się zielona dioda).
Jak połączę drona z cleanflight-em to też nie ma żadnych wyświetleń z aparatury.
Bindowanie nie pomaga.
Na oprogramowaniu poniżej 1.14.2 dron sie uzbraja ale od razu daje około20-40% mocy silników i nie łączy się z programem cleanflight.
Może ktoś miałby na takie dolegliwość rozwiązanie i może pomóc
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
rw13245
Posty: 31
Rejestracja: sobota 21 maja 2016, 20:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Probelm z aktualizacja NAZE32 cleanflight

Post autor: rw13245 »

Czy skonfigurowaleś jaki sygnał ma być między kontrolerem a odbiornikiem? (PPM, iBUS, itp.)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
macjihad
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 03 lis 2015, 23:18
Lokalizacja: Mała Wieś/Warszawa/Kozienice

Re: Probelm z aktualizacja NAZE32 cleanflight

Post autor: macjihad »

Update softu z " full chip erase", potem konfiguracja (żyro, magnet), i magiczne "zaklęcia" z CLI:
set gyro_sync_denom = 2
Jak nie pomoże... kalibracja ESC


--
mk
Syma X5sc, CX-10, Diatone F450 w rozbudowie... i sporo planów ;-)
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Probelm z aktualizacja NAZE32 cleanflight

Post autor: Docent »

rolnik1985 pisze:Witam.
Dziś pierwszy raz chciałem aktualizować oprogramowanie na kontrolerze lotu Naze 32.
Z tego co pamiętam była wersja 1.22.0 i aktualizowałem na 2.0.2.
Po całej operacji dron nie chce się uzbrajać z aparaturą.( brak reakcji na silnikach i nie pali się zielona dioda).
Jak połączę drona z cleanflight-em to też nie ma żadnych wyświetleń z aparatury.
Bindowanie nie pomaga.
Na oprogramowaniu poniżej 1.14.2 dron sie uzbraja ale od razu daje około20-40% mocy silników i nie łączy się z programem cleanflight.
Może ktoś miałby na takie dolegliwość rozwiązanie i może pomóc
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Kolego jeżeli możesz to podaj w jaki sposób masz podłączony odbiornik i jaki (PWM, cPPM, SBUS, Spektrum) bez tego to trochę błądzenie we mgle. Po wgraniu nowego firmware najczęściej wymagane jest ustawienie wszystkich parametrów w FC (typ odbiornika, tryby lotu, uzbrajanie, PID’y itp.).

Jeżeli wgrałeś stary firmware do FC to z poziomu nowego konfiguratora nie połączysz się z FC.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
rolnik1985
Posty: 4
Rejestracja: piątek 07 kwie 2017, 06:56

Re: Probelm z aktualizacja NAZE32 cleanflight

Post autor: rolnik1985 »

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi .
Oczywiście jako zielony w tych sprawach nie wiedziałem o niczym.
Cały czas uczę się czegoś nowego o dronach.
macjihad pisze:rw13245
Właśnie podałem odpowiedni sygnał między odbiornikiem a aparatura i zadziałała.

Konfiguracja akcelerometru pomogła i działa prawidłowo.

Pokombinowałem z silnikami bo działały nierówno i teraz można latać

"Docent"
Już teraz wiem że stare oprogramowanie się nie łączy z nowym note32 ver 6. Człowiek uczy się cały czas. :)

EDIT - scalenie

Jeśli mogę zapytam jeszcze bo niby jest to opisane w internecie ale wolałbym się upewnić.
Moja płytka Naze32 nie ma podłączonego miernika poziomu baterii ( VBAT) rozumiem że to podłączamy najlepiej do płytki PDB przy wejściu 12V przy złączu od baterii? czy może się mylę??
Po tym zabiegu muszę coś programować aby pokazywało mi napięcie w programie cleanflight? czy tylko później ustawie sobie odpowiednie parametry min/max i tyle?
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Probelm z aktualizacja NAZE32 cleanflight

Post autor: KM »

Vbat podłączasz gdzieś do "+" baterii.
Ja zazwyczaj robie to połączenie elastycznym przewodem w dobrej izolacji bo jakoś mam stresa, że coś się od drgań urwie i Vbat będzie mi gdzieś tam latał gdzie nie powinien :)
Cleanflight powinien od razu pokazywać prawie dobrze. Warto porównać z woltomierzem.
rolnik1985
Posty: 4
Rejestracja: piątek 07 kwie 2017, 06:56

Re: Probelm z aktualizacja NAZE32 cleanflight

Post autor: rolnik1985 »

KM pisze:Vbat podłączasz gdzieś do "+" baterii.
Ja zazwyczaj robie to połączenie elastycznym przewodem w dobrej izolacji bo jakoś mam stresa, że coś się od drgań urwie i Vbat będzie mi gdzieś tam latał gdzie nie powinien :)
Cleanflight powinien od razu pokazywać prawie dobrze. Warto porównać z woltomierzem.

Dziękuję za pomoc w weekend zabieram się za podłączenie i muszę jeszcze kupić buzzer.
ODPOWIEDZ