Problem Naze32 Inav

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

madej
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem Naze32 Inav

Post autor: madej »

Verid pisze: Nie, nie mamy. Ty piszesz o niewłaściwym położeniu FC, DzikuVx o nierównomiernym rozłożeniu masy. Żeby zdestabilizować napęd przy takim kopterze musiałbyś powiesić na dziobie nie lada gimbal a baterię dać przynajmniej w środek a i to nie powiedziane żeby ci się udało. Tu nie nie ma takiej sytuacji więc to nie jest "niewyrabianie" napędu z powodu przeciążenia którejś strony. Tu raczej mamy sytuację że FC jest "niedoinformowany" w który miejscu koptera się znajduje przez co źle interpretuje wyniki z czujników. Póki kopter nie szaleje to FC nadąża z korektą własnych błędów. Przy ostrym daniu w palnik lub w przypadku szarpnięcia od wiatru błąd w obliczeniach jest na tyle duży że nie ma czasu na korektę. To trochę tak jakby miał za wysokie P w jednej osi i przestrzeliwuje z reakcją tyle że tu błąd nie jest wprowadzony numerycznie a mechanicznie.

Mikser quadX będzie ok do tej ramy pod warunkiem że FC powędruje w okolice odbiornika, na przecięcie przekątnych między silnikami. W obecnym położeniu to marne szanse na poprawne działanie.
Mnie chodziło raczej o to, że jest kilka problemów, które razem generują jeden duży. I w zasadzie miałem na myśli dokładnie ten efekt o którym piszesz - czyli, że będzie błąd w obliczeniach i FC nie nadąża z korektą.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problem Naze32 Inav

Post autor: Adrián »

DzikuVx pisze:Ja stawiam na któryś z regli lub silników
Ja również.
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem Naze32 Inav

Post autor: KM »

No, bez loga to faktycznie można gdybać długo... :)
Z mojego doświadczenia - powieszenie gopro na przodzie 250-ki bardzo mocno przesuwa środek ciężkości a maszynka wciąż lata i to dobrze. Zamontowanie różnych śmigieł na różnych silnikach (bo akurat właściwe się skończyły) też nie szkodzi za bardzo, dopóki silniki nie wejdą na maksymalną moc. A tak typowo się nie lata.
arascet
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 01 maja 2017, 13:24
Lokalizacja: Mrzezino

Re: Problem Naze32 Inav

Post autor: arascet »

panowie jakas podpowiedz jak ustawic/skonfigurowac tego blackboxa ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problem Naze32 Inav

Post autor: Adrián »

Wystarczy wpisać w google "naze32 black box setup" i wyskoczą poradniki.
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem Naze32 Inav

Post autor: KM »

Naze ma flash-a na pokładzie. Wystarczy włączyć w konfiguratorze.
ODPOWIEDZ