SP Racing F3 Acro -problem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
MustangM
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 10:31
Lokalizacja: Berlin

SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: MustangM »

Witam podłączyłem dzisiaj drona pod kompa a tu takie info mi wyskoczyło :shock:
Czy miał juz możę ktoś z was taki problem ? Nic nie idzie teraz zrobić pomocy .
Załączniki
f3.PNG
f3.PNG (89.48 KiB) Przejrzano 6825 razy
FROG lite 218- KISS F3 32bit v1.03 , Emax 2205-2600kv ,
RC Afro 30A Race Spec Mini ESC (OPTO) , Runcam Swift.

Tokio SX , Betaflight F3 , T-motor f40 2400kv , ESC t-motor 30A dschot , tbs unify pro Racing , Runcam swift 2.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: skazi »

Zaktualizował Ci się konfigurator do najnowszej wersji, przez co nie wspiera on starszego softu który masz wgrany w F3.
Masz dwa wyjścia, zaktualizować soft w F3 lub poszukać gdzieś starszej wersji konfiguratora i odznaczyć w nim automatyczną aktualizację.
Awatar użytkownika
MustangM
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 10:31
Lokalizacja: Berlin

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: MustangM »

skazi pisze:Zaktualizował Ci się konfigurator do najnowszej wersji, przez co nie wspiera on starszego softu który masz wgrany w F3.
Masz dwa wyjścia, zaktualizować soft w F3 lub poszukać gdzieś starszej wersji konfiguratora i odznaczyć w nim automatyczną aktualizację.

No właśnie w FC nie mogę nic zrobić , pozostaje opcją z Cleanflight. Ok dzięki wielkie kolego. Pozdrawiam
FROG lite 218- KISS F3 32bit v1.03 , Emax 2205-2600kv ,
RC Afro 30A Race Spec Mini ESC (OPTO) , Runcam Swift.

Tokio SX , Betaflight F3 , T-motor f40 2400kv , ESC t-motor 30A dschot , tbs unify pro Racing , Runcam swift 2.
Awatar użytkownika
MustangM
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 10:31
Lokalizacja: Berlin

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: MustangM »

Ja nie wiem czy to ja jestem taki tępy czy tak ciężko znaleźć starszą wersję niż 2.0.0. Próbowałem nawet cofnąć system w laptopie , ale jak zwykle wyskakuje jakiś błąd i nie idzie dokończyć przywracania masakra jakaś.

A czy mógłby mi ktoś podać numer ostatniej wersji. Będę bardzo wdzięczny.
FROG lite 218- KISS F3 32bit v1.03 , Emax 2205-2600kv ,
RC Afro 30A Race Spec Mini ESC (OPTO) , Runcam Swift.

Tokio SX , Betaflight F3 , T-motor f40 2400kv , ESC t-motor 30A dschot , tbs unify pro Racing , Runcam swift 2.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: szaman89 »

skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: skazi »

Awatar użytkownika
MustangM
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 10:31
Lokalizacja: Berlin

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: MustangM »

Dzięki ale mam problem z angielskim. Próbuje coś z tego zrozumieć , kombinuje i nic. :oops:
Tzn. Coś niby rozumiem ale to jednak za mało.
FROG lite 218- KISS F3 32bit v1.03 , Emax 2205-2600kv ,
RC Afro 30A Race Spec Mini ESC (OPTO) , Runcam Swift.

Tokio SX , Betaflight F3 , T-motor f40 2400kv , ESC t-motor 30A dschot , tbs unify pro Racing , Runcam swift 2.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: rafi.devtox »

A ja mam jeszcze lepsze rozwiazanie.... Jesli masz kabelek OTG to mozesz przeflashowac go telefonem. Jest taka aplikacja "drone flasher". Tam masz cleanflight, betaflight wszystkie softy jakie zapragniesz.... Szybko i sprawnie....

[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201704 ... 9ad4e4.jpg[/img]
.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
MustangM
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 10:31
Lokalizacja: Berlin

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: MustangM »

rafi.devtox pisze:A ja mam jeszcze lepsze rozwiazanie.... Jesli masz kabelek OTG to mozesz przeflashowac go telefonem. Jest taka aplikacja "drone flasher". Tam masz cleanflight, betaflight wszystkie softy jakie zapragniesz.... Szybko i sprawnie....
Dzięki za info. NO ale niestety nie posiadam takiego kabla. Pozostaje mi albo znaleźć starszą wersję Cleanflight co jak dla mnie nie jest proste. Albo kupić ten kabel i próbować dalej.
Uszkodzilem ESC i dlatego muszę dostać się do oprogramowania. Długi weekend a miało być tak pięknie Fuck.
FROG lite 218- KISS F3 32bit v1.03 , Emax 2205-2600kv ,
RC Afro 30A Race Spec Mini ESC (OPTO) , Runcam Swift.

Tokio SX , Betaflight F3 , T-motor f40 2400kv , ESC t-motor 30A dschot , tbs unify pro Racing , Runcam swift 2.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: skazi »

Nie rozumiem z czym masz jeszcze problem, przecież dostałeś linka do starszej wersji cleanflight konfiguratora.
https://github.com/cleanflight/cleanfli ... -1.2.3.zip
Masz opis jak zainstalować wtyczkę w chrome:

Kod: Zaznacz cały

    Clone the repo to any local directory or download it as zip
    Start Chromium or Google Chrome and go to tools -> extension
    Check the "Developer mode" checkbox
    Click on load unpacked extension and point it to the Cleanflight Configurator directory (for example D:/cleanflight-configurator)
Pominę już fakt że na tym nowym konfiguratorze który teraz masz można bez problemu zaktualizować soft w FC, tylko trochę więcej z tym roboty bo musiałbyś wszystko od nowa skonfigurować.
Awatar użytkownika
MustangM
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 10:31
Lokalizacja: Berlin

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: MustangM »

skazi pisze:Nie rozumiem z czym masz jeszcze problem, przecież dostałeś linka do starszej wersji cleanflight konfiguratora.
https://github.com/cleanflight/cleanfli ... -1.2.3.zip
Masz opis jak zainstalować wtyczkę w chrome:

Kod: Zaznacz cały


    Clone the repo to any local directory or download it as zip
    Start Chromium or Google Chrome and go to tools -> extension
    Check the "Developer mode" checkbox
    Click on load unpacked extension and point it to the Cleanflight Configurator directory (for example D:/cleanflight-configurator)
Pominę już fakt że na tym nowym konfiguratorze który teraz masz można bez problemu zaktualizować soft w FC, tylko trochę więcej z tym roboty bo musiałbyś wszystko od nowa skonfigurować.

Niby tak ale przyznałem się że z angielskim u mnie krucho. Wchodziłem w te ustawienia przeglądarki i próbowałem znaleźć odpowiedniki tych słów itp. Pewnie gdybym miał większe doświadczenie z komputerami i programami tego typu , to zrobilbym to bez większych problemów. Ale tak nie jest i dlatego zwróciłem się z prośbą tu na forum.
Jeśli chodzi o FC to po podłączenia ho do Cleanflight wyskakuje wyżej wspomniane okno i na tym koniec co mege. Program zachowuje się jak zawieszony , tak naprawdę nie ma tam żadnych okien wyboru czy coś w tym stylu. Jest tylko ta informacja , która mogę zamknąć i nic po za tym.
FROG lite 218- KISS F3 32bit v1.03 , Emax 2205-2600kv ,
RC Afro 30A Race Spec Mini ESC (OPTO) , Runcam Swift.

Tokio SX , Betaflight F3 , T-motor f40 2400kv , ESC t-motor 30A dschot , tbs unify pro Racing , Runcam swift 2.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: skazi »

Wyłącz auto-connect w konfiguratorze, wtedy będziesz mógł bez problemu wejść w Firmware flasher.
Jeśli chodzi o instalację starszej wersji:
1. Usuwasz wersję 2.0 z rozszerzeń w chrome
2. Ściągasz i rozpakowujesz wersję 1.2.3 którą dałem wyżej.
3. Zaznaczasz "Tryb programisty" w rozszerzeniach.
3. Klikasz "Wczytaj rozszerzenie bez pakietu" i wskazujesz rozpakowany katalog z wersją 1.2.3
4. Gotowe.
Awatar użytkownika
MustangM
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 10:31
Lokalizacja: Berlin

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: MustangM »

skazi pisze:Wyłącz auto-connect w konfiguratorze, wtedy będziesz mógł bez problemu wejść w Firmware flasher.
Jeśli chodzi o instalację starszej wersji:
1. Usuwasz wersję 2.0 z rozszerzeń w chrome
2. Ściągasz i rozpakowujesz wersję 1.2.3 którą dałem wyżej.
3. Zaznaczasz "Tryb programisty" w rozszerzeniach.
3. Klikasz "Wczytaj rozszerzenie bez pakietu" i wskazujesz rozpakowany katalog z wersją 1.2.3
4. Gotowe.

Dzięki skazi już wszystko gra. Dopiero raczkuję w tym temacie także troszkę się gubię. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc i cierpliwość ;-)
FROG lite 218- KISS F3 32bit v1.03 , Emax 2205-2600kv ,
RC Afro 30A Race Spec Mini ESC (OPTO) , Runcam Swift.

Tokio SX , Betaflight F3 , T-motor f40 2400kv , ESC t-motor 30A dschot , tbs unify pro Racing , Runcam swift 2.
Awatar użytkownika
MustangM
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 mar 2017, 10:31
Lokalizacja: Berlin

Re: SP Racing F3 Acro -problem

Post autor: MustangM »

[quote="rafi.devtox"]A ja mam jeszcze lepsze rozwiazanie.... Jesli masz kabelek OTG to mozesz przeflashowac go telefonem. Jest taka aplikacja "drone flasher". Tam masz cleanflight, betaflight wszystkie softy jakie zapragniesz.... Szybko i sprawnie....

Rafi z tym kablem OTG to super sprawa. Teraz aby ustawić PID nie muszę za każdym razem targać na pole laptopa. Dzięki i pozdro.
FROG lite 218- KISS F3 32bit v1.03 , Emax 2205-2600kv ,
RC Afro 30A Race Spec Mini ESC (OPTO) , Runcam Swift.

Tokio SX , Betaflight F3 , T-motor f40 2400kv , ESC t-motor 30A dschot , tbs unify pro Racing , Runcam swift 2.
ODPOWIEDZ