Wifi 5GHZ w telefonie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Wifi 5GHZ w telefonie

Post autor: PucH2 »

Witam

Coraz więcej słuchawek ma wbudowany moduł wifi 5 GHZ. Nie jest to dziwne gdy ma się ekran 2k czy 4k i ogląda materiał wideo z neta. Pobieżny przegląd częstotliwości nadajnika fpf i słuchawki pozwala wysnuć wniosek że brakuje tylko apki by podglądać kolegów z perspektywy ich maszyn. Nie powiem bym głęboko szukał ale jak z Androida da się coś wycisnąć to czemu by z tego nie skorzystać szczególnie jako kibic. Pewnie w rozumowaniu popełniam jakiś błąd bo na forum czy w sklepie nic na ten temat nie odkryłem. No cóż jestem tylko człowiekiem. Jednak w grupie siła by wiedzę poszerzać.
baroslaw
Posty: 124
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 18:21
Lokalizacja: Przechlewo

Re: Wifi 5GHZ w telefonie

Post autor: baroslaw »

Te pasma nie pokrywają się w telefonie masz 5180-5320 a fpv jest wyżej dokładnie nie pamiętam ale coś koło 5700 w górę.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
X210
QX95
Holybro Shuriken 180
Fatshark Dom HD2
Tarot Ironman 650, ZXY-M, OSD, SunnySky 3508,props 1555, 6S 5200, xiaomi yi
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wifi 5GHZ w telefonie

Post autor: PiotrSz »

PucH2, nie sądzę żeby dało się oglądać FPV z 5.8GHz bezpośrednio na telefonie, pomijając to że pasma się nie pokrywają to tak jak byś w sprzęcie audio chciał podłączyć cyfrowy SPDIF do standardowego chincha... czyli cyfra vs analog.
Proponuję pomyśleć o czymś takim pod warunkiem że Twój telefon obsługuje OTG http://www.banggood.com/5_8G-OTG-FPV-Re ... mds=search

Obrazek
PucH2
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2015, 15:44
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Wifi 5GHZ w telefonie

Post autor: PucH2 »

baroslaw pisze:Te pasma nie pokrywają się w telefonie masz 5180-5320 a fpv jest wyżej dokładnie nie pamiętam ale coś koło 5700 w górę.
Sęk w tym że mając racją jej nie masz. Podałeś tylko wycinek na Europę. USA już jest to do 5825. Zmiana softu w ruterze i słuchawka dalej się loguje oraz następuje transfer między urządzeniami bez internetu. Bez specjalistycznego sprzęty można tylko wysnuć wniosek że jak działa to już blisko celu.
PiotrSz pisze:PucH2, nie sądzę żeby dało się oglądać FPV z 5.8GHz bezpośrednio na telefonie, pomijając to że pasma się nie pokrywają to tak jak byś w sprzęcie audio chciał podłączyć cyfrowy SPDIF do standardowego chincha... czyli cyfra vs analog.
Ponownie pasmo. Wyżej wyjaśniłem moją zabawę. Reszta wywodu jakoś przemawia do mnie bo standardów w tym paśmie dość sporo i ciągle pracują nad nowymi. Co do wisiora jaki podałeś to tak irytuje że nic się nie che się szukać bo tylko o nim piszą i jego odmianach.
baroslaw
Posty: 124
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 18:21
Lokalizacja: Przechlewo

Re: Wifi 5GHZ w telefonie

Post autor: baroslaw »

To nie wycinek tylko są pasma indoor dla sprzętu domowego i outdoor do wyższych celów :-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
X210
QX95
Holybro Shuriken 180
Fatshark Dom HD2
Tarot Ironman 650, ZXY-M, OSD, SunnySky 3508,props 1555, 6S 5200, xiaomi yi
vietuli
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 28 mar 2017, 15:44

Re: Wifi 5GHZ w telefonie

Post autor: vietuli »

Hej! Mi się wydaje, że ogólnie 5Ghz nie jest przecież tak rozpowszechnione jak 2Ghz. U mnie w bloku 5Ghz ma bardzo słaby sygnał, łączność tragiczna. Te pasma tak jak koledzy pisali się w ogóle nie pokrywają.
Pozbądź się trądziku różowatego - http://wylecz-rozowaty.pl/
ODPOWIEDZ