RealFlight BASIC - Problem z kontrolerem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
qczer
Posty: 15
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 21:37
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie

RealFlight BASIC - Problem z kontrolerem

Post autor: qczer »

Zakupiłem RealFlight BASIC i po zainstalowaniu na windows 10 przy próbie uruchomienia programu pojawia sie komunikat że trzeba podłączyć kontroler na USB. Po podłączeniu dalej pokazuje się ten sam komunikat. W menadżerze urządzeń wyświetla się dwa urządzenia z problemem w działaniu jest to urządzenie USB HID oraz inne nieznane urządzenie USB. Rozumiem że to problem ze sterownikiem. Ale w całym internecie nie znalazłem sterownika do tego kontrolera, wszędzie jest napisane że instaluje się on automatycznie ale w windowsach do 8.1 włącznie, niestety o windowsie 10 nigdzie nic nie znalazłem. Ma ktoś ten symulator pod Win10 lub wie jak rozwiązać problem?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: RealFlight BASIC - Problem z kontrolerem

Post autor: Adrián »

Masz najnowsze sterowniki windows?
W konfliktach, nie możesz zainstalować sterowników automatycznie z witryny windows?

http://www.driverscape.com/download/usb-hid spróbuj tego. Może po zainstalowaniu sterowników usb, drugi konflikt się sam zaktualizuje przez windows update.
Awatar użytkownika
qczer
Posty: 15
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 21:37
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie

Re: RealFlight BASIC - Problem z kontrolerem

Post autor: qczer »

Nic nie pomaga. Dalej nie wykrywa poprawnie aparatury. Internet też na ten temat milczy, znalazłem tylko że był z tym problem pod WIN8.1 ale kolejna poprawka z window update to naprawila a z WIN10 raczej nikt nie zgłaszał jeszcze problemów.

Na tym samym komputerze odpaliłem dysk ze starym WIN7 i po podłączeniu kontrolera od ręki został rozpoznany jako urządzenie USB HID do gier i symulator działa poprawnie. Więc na pewno problem tkwi po stronie WIN10.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: RealFlight BASIC - Problem z kontrolerem

Post autor: Adrián »

Tak i być może nie będzie już wsparcia pod 10.
ODPOWIEDZ