problem kontrolera Ipega 9023 z FreeFlight 4.1.26

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Canek
Posty: 8
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 17:51
Lokalizacja: Przemyśl - podkarpacie

problem kontrolera Ipega 9023 z FreeFlight 4.1.26

Post autor: Canek »

witam, może ktoś poradzi mi co mam zrobic. Kupiłem bibopa 2 zainstalowałem FreeFlight PRO na tablecie ( Android 4.4) i wszystko było dobrze bo za pomoca kontrolera Ipega 9023 mogłem sterować. Jednak po uaktualnieniu programu FreeFligh do wersji 4.1.26 okazało sie że kontroler paruje się ale pod nazwą MTK BT HID i niestety nie można sterować kontrolerem. Ciekawe jest ze w telefonie mam Androida 5 to kontroler instaluje się prawidłowo i z telefonu normalnie można sterować bibopa 2. Czyżby w nowym oprogramowaniu do sterowania bibopem potrzebny był android co najmniej 5 ?

EDIT - scalenie

witam, już doszedłem po wielu próbach. Okazało sie że kontroler Ipega 90 23 nie dziala na najnowszym programie FreeFlight 4.1.26 dlatego wróciłem do wersji starszej 4.0.39 tj do wersji wizualnie innej ale za to można sterować super kontrolerem Ipega 9023.To nie wina Androida tylko wersji oprogramowania.

EDIT - scalenie

Zauważyłem w pewnej chwili że nie pokazuje mi odległości drona. Szukalem dlugo w ustawieniach tableta ale nic nie zmieniło się.Wtedy zainstalowalem wersje 3.8.15 i wtedy wszystko wróciło do normy. tablet pokazuje wysokość i odległość drona i można go sterować kontrolerem IPEGA 9023.
leszek15
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 24 kwie 2017, 08:28
Lokalizacja: Mońki

Re: problem kontrolera Ipega 9023 z FreeFlight 4.1.26

Post autor: leszek15 »

Witam!! Mam taki sam problem, z moim Ipega 9023 nie mogę sterować kamerą. Jak to możliwe że udało Ci się?
Mam zainstalowaną wersję 5.8.15
Awatar użytkownika
Canek
Posty: 8
Rejestracja: piątek 20 sty 2017, 17:51
Lokalizacja: Przemyśl - podkarpacie

Re: problem kontrolera Ipega 9023 z FreeFlight 4.1.26

Post autor: Canek »

Dałem sobie spokój z kontrolerem IPEGA 9023 i po sprawdzeniu okazało sie że świetnie daje sobie radę Parrot Flaypad do mini drona. Kosztuje 160 zl i obsługuje bez problemów (FreeFlight Pro) Bebopa 2
Używam go już dwa miesiące i jestem zadowolony
ODPOWIEDZ