Android na PC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Android na PC

Post autor: notgroove »

Właście przygotowuję sobie jeden z małych laptopów (Acer One 752) do obsługi modeli i stawiam na nim Androida 6.0 x86 a potem zobaczę z x64.
Generalnie robię to dlatego bo Android na takim sprzęcie będzie zapierdzielał jak rakieta w porównaniu do W7.
Aktualnie pod modele zostawiłem sobie Acera One D520 z dyskiem SSD.
Szkoda że nie mam żadnego lapka z dotykowym wyświetlaczem bo to było by najlepsze rozwiązanie i postawił bym na nim W7 i Androida 6.0.
Bieganie z Asusem G750JH już mi się znudziło ale na 17" najlepiej się pracuje na świeżym powietrzu...niestety waga i gabaryt...

Może przechodziliście podobny etap eksperymentowania z androidem na PC pod kątem modelarstwa i macie jakieś ciekawe wrażenia/spostrzeżenia??
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Android na PC

Post autor: rafi.devtox »

Na aspire pne kolego nie udalo mi sie nawet odpalic emulatora. Bo chyba w taki sposob chcesz uruchomic andka??

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Android na PC

Post autor: notgroove »

Ależ skąd. Normalnie zainstaluje...a właściwie to zainstalowałem zanim napisałem ten wątek Androida 6.0.1 wersja jądra 4.4.12-android-x86
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Android na PC

Post autor: rafi.devtox »

I jak to sie sprawuje? Mi po aspire one zostala tylko matryca i spalona plyta glowna

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Android na PC

Post autor: notgroove »

Na razie trudno ocenić. Pierwsze wrażenie to szybka praca ale posługiwanie touchpadem mało wygodne.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Android na PC

Post autor: miś »

A nie lepiej postawić poczciwego XP'ka ? Będzie się przyzwoicie ruszał, i pójdą na nim wszystkie windozowate programy.
Pzdr. -----MIŚ-----
Włodas
Posty: 21
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android na PC

Post autor: Włodas »

miś pisze:A nie lepiej postawić poczciwego XP'ka ? Będzie się przyzwoicie ruszał, i pójdą na nim wszystkie windozowate programy.
Święta racja zamienić mu ram na 2Gb, dysk na SSD i XP zapier..... aż miło :-D
Mam takie dwa Aspire i Asusa Eee z tego Asus na W7 i daje radę

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Android na PC

Post autor: notgroove »

XP absolutnie odpada. Nie cofam się tak daleko. W7 po zoptymalizowaniu działa dobrze a RAMU w tej chwili jest 4GB ale SSB na razie jest w D520 bo do Aspire 752 musze kupić zawiasy a coś słabo z dostępnością.

Do tej pory w pole zabierałem Asusa G750JH ale to moja maszyna do grafiki i video (32GB RAM, 500SSD, 2T HDD, i7) i ciężko to pudło już mi nosić.

Dlatego testuję sobie na tych najmniejszych moich lapkach opcję z W7 lub hybrydę z W7 i Androidem.
Mam jeszcze kilka innych lapków z 15" i 17" matrycami ale to nadal gabaryty mimo iż mniejsze od G750JH.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Włodas
Posty: 21
Rejestracja: sobota 26 wrz 2015, 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android na PC

Post autor: Włodas »

Poszukaj jakiegoś 12-13" np, Della E4300 C2D albo Latitude E6320 i5, to już chodzi naprawdę przyzwoicie.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Android na PC

Post autor: miś »

notgroove pisze:XP absolutnie odpada.
Twój wybór. Ja w teren używam NetBooka MSI U100 z jakimś kiepściatym Atomem na pokładzie, i XP w połączeniu z dyskiem SSD zapyla aż miło. I wszystko działa od kopa.
Jak się lubisz masochiścić, to walcz z Androidami, które z założenia nie są przystosowane do systemów desktop czy notebook, a porty na systemy x86 czy x64 to jedna wielka proteza. A potem zastanów się ile przydatnych dla modelarzy programów odpalisz na tym andku.
Włodas pisze:Święta racja zamienić mu ram na 2Gb
Nie trzeba nic zmieniać, po prostu trochę RAMu będzie leżeć odłogiem. Lepsze to niż muląca "7".
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Android na PC

Post autor: maxiiii »

Można jeszcze wyłączyć shella i ustawić swój program jako startowy.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Android na PC

Post autor: rafi.devtox »

A to nie ty dzwoniles ostatnio do mnie w sprawie obudowy do Aspire z olx?

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Android na PC

Post autor: maxiiii »

To do mnie?
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Android na PC

Post autor: rafi.devtox »

Notgroove mowil cos o zawiasach do aspire...

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Android na PC

Post autor: mergus56 »

miś pisze:
notgroove pisze:XP absolutnie odpada.
Twój wybór. Ja w teren używam NetBooka MSI U100 z jakimś kiepściatym Atomem na pokładzie, i XP w połączeniu z dyskiem SSD zapyla aż miło. I wszystko działa od kopa.
Jak się lubisz masochiścić, to walcz z Androidami, które z założenia nie są przystosowane do systemów desktop czy notebook, a porty na systemy x86 czy x64 to jedna wielka proteza. A potem zastanów się ile przydatnych dla modelarzy programów odpalisz na tym andku.
Włodas pisze:Święta racja zamienić mu ram na 2Gb
Nie trzeba nic zmieniać, po prostu trochę RAMu będzie leżeć odłogiem. Lepsze to niż muląca "7".
Czy NetBook MSI U100 udźwignie Mission Plannera?
ODPOWIEDZ