Android na PC - REmixOS

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Android na PC - REmixOS

Post autor: tofficzeq »

Jeśli to zły dział to proszę administrację o przeniesienie we właściwe miejsce.


Jeśli ktoś potrzebuje Androida na swoim sprzęcie PC to może spróbować tej oto wersji:

RemixOS : http://www.jide.com/en/remixos-for-pc#downloadNow

Projekt jest w fazie rozwojowej więc mogą pojawić się różne błędy lub brak kompatybilności, a instalacja i używanie odbywa się na własne ryzyko.

Jako, że sam używam wielu systemów operacyjnych to zamierzam sobie przetestować ten system.

Może komuś się przyda, bo prezentuje się całkiem całkiem:



Edit:
Instalacja wersji legacy w trybie guest
Obrazek
Obrazek

Edit 2
Instalacja Google Services (Store): http://forum.xda-developers.com/remix/r ... x-t3292087
Ostatnio zmieniony czwartek 28 sty 2016, 21:56 przez tofficzeq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: Android na PC - REmixOS

Post autor: Bambi_461 »

Nawet ciekawe.Zassałem na spróbkę.Zainstalowałem na penie i odpaliłem na lapku Packard Bell .Odpalił się Ok, interfejs bez wodotrysków ,ale w końcu to początki. Nie mam u siebie podglądu innych napedów typu karta,pen czy HDD ,a dobrze by było coś przetestować z .apk :-/ Chyba,że czegoś niedoczytałem :roll:
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android na PC - REmixOS

Post autor: tofficzeq »

Ja instalowałem już aplikacje z plikó .apk bo Google Service jakoś nie chciało mi poprawnie działać mimo instrukcji z xda.

Poza tym nie ma najmniejszego problemu zainstalować ten system na partycji dysku i dopisać do bootloadera, czy to windowsowskiego czy linuxowego.

W moim przypadku posiadam już dystrybucję Linuxa opartą na Ubuntu i Win7, wiec wrzuciłem sobie na wolną przestrzeń dyskową RemixOS i dopisałem tylko odpowiednie wiersze w grub'ie.
Śmiga jak złoto bo dysk systemowy mam SSD
Awatar użytkownika
blubencjusz
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2015, 15:31
Lokalizacja: Zabrze

Re: Android na PC - REmixOS

Post autor: blubencjusz »

A nie prościej użyć Bluestack albo Droid4X?Prosta instalacja z windowsa bez dodatkowych pendrive czy partycji , możliwość zrootowania , normalnie instalują apki z google play.
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android na PC - REmixOS

Post autor: tofficzeq »

To jest tylko propozycja :)

Każdy wybiera co potrzebuje.

Ten system jest bardzo fajnie przygotowany i zapowiada się bardzo dobrze. Jeśli ktoś korzysta z innych rozwiązań to bardzo fajnie, bo przecież o to chodzi.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: Android na PC - REmixOS

Post autor: Bambi_461 »

Mam już System na microSD i sprawuje się on bardzo dobrze ;-) REmix-a planowałem wykorzystać jako tester do apek zanim posadzę je na smarcie.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Android na PC - REmixOS

Post autor: miś »

A instalował kto na wirtualu (Virtualbox) ? Przecież to najprostszy sposób aby przetestować nowe wynalazki bez uszczerbku dla istniejącego systemu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android na PC - REmixOS

Post autor: tofficzeq »

No rozwiązań związanych z Androidem na PC jest mnóstwo.

Każdy wybiera rozwiązanie jak najlepsze dla siebie a RemixOS to tylko jedna z propozycji.

Mnie się ten system podoba bbo zachowuje się wręcz jak zwykły linux
Awatar użytkownika
direk
Posty: 494
Rejestracja: środa 23 sty 2013, 08:32
Lokalizacja: Pilica

Re: Android na PC - REmixOS

Post autor: direk »

miś pisze:A instalował kto na wirtualu (Virtualbox) ? Przecież to najprostszy sposób aby przetestować nowe wynalazki bez uszczerbku dla istniejącego systemu.
Na VMWare daje radę...

Śmiga całkiem przyzwoicie, ale... to ciągle wersja beta (albo nawet alfa), wiec jest sporo niedociągnięć i na stabilną, użyteczną wersję przyjdzie poczekać jeszcze z pół roku.

Samemu systemowi wróżę sukces - słabsze laptopy dostaną drugą młodość, albo np. tak jak w moim przypadku - sprzęt dla rodziców, gdzie potrzebny jest mail, mediaplayer i dostęp do www bez możliwości łatwego uwalenia systemu (a rodzice znają już androida z telefonów) będzie jak znalazł.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Android na PC - REmixOS

Post autor: volender »

I jak się sprawuje wam ten remixOS? Działa stabilnie?

Mam starego lapka, którego chciałbym użyć jako player filmów/YT do telewizora, więc chyba Android jest najlepszym rozwiązaniem ;)
ODPOWIEDZ