cleanflight, naze32, sumd + telemetria FrSky na OpenLRSng

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

cleanflight, naze32, sumd + telemetria FrSky na OpenLRSng

Post autor: acc »

Hej,

Jak wszyscy wiemy naze32 ma tylko dwa fizyczne porty UART - pierwszy jest podłączony pod USB i lepiej go nie ruszać (chyba że do OSD). Na drugim mam SerialRX protokołem SUMD (wcześniej miałem SBUS, ale SUMD jest lepszy bo nie robi dziwnych przeskalowań). Odkąd mam Taranisa to chciałem dorobić sobie telemetrię FrSky-D (ponieważ jest jednokierunkowa).

Wszystkie tutoriale na sieci mówią by wykorzystać do tego celu serial port, puścić go na 9600 i można słać w eter. Ale takie rozwiązanie wymaga dwóch portów UART po stronie odbiornika RC. A większość na OpenLRS ma tylko jeden. Wpadłem więc na pomysł aby w cleanflight umożliwić użycie jednego portu do SerialRX i telemetrii.

Na chłopski rozum powinno to być tylko możliwe, bo SerialRX to tylko odbiór po stronie FC, a telemetria to tylko nadawanie - więc konfliktu nie ma (dlatego też telemetria FrSky a nie SmartPort który jest dwukierunkowy). Jednak standardowo to nie działa.

Tak więc popełniłem małego patcha do Cleanflight i pochwalę się że działa :) Mam naze32, na uart2 mam SUMD + telemetrię FrSky, odbiornik μLRS wysyła to do nadajnika, a tam jedyne co musiałem zrobić to inwersję sygnału TX idącego do Taranisa (bo Taranis musi mieć odwrócony sygnał). No i działa, oczywiście na OpenTX :) Oczywiście telemetria chodzi na takiej samej prędkości portu jak sumd, ale dla OpenLRSng to nie ma znaczenia.

Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę albo umieścić patch do samodzielnego zbudowania cleanflight/betaflight ze źródeł bądź też umieścić gotowy kod do wgrania.
Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: cleanflight, naze32, sumd + telemetria FrSky na OpenLRSn

Post autor: DzikuVx »

A nie prościej podać link do repozytorium na githubie i zrobić pull requesta do cleanflighta?
acc
Posty: 399
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: cleanflight, naze32, sumd + telemetria FrSky na OpenLRSn

Post autor: acc »

Na razie celowo nie robiłem pull requesta, bo istnieje już podobny (chociaż dotyczy Blackbox + SerialRX). Zacząłem od dodania komentarza w tamtym wątku.
Pozdrawiam,
Adam
ODPOWIEDZ