cleanflight-cc3d problem z ustawieniami radia

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

endzi34
Posty: 6
Rejestracja: środa 14 paź 2015, 12:25

cleanflight-cc3d problem z ustawieniami radia

Post autor: endzi34 »

Witam wszystkich,mam problem z oprogramowaniem cleanflight,no wiec postanowilem zmienic radio,w oprogramowaniu chcialem sprawdzic czy wszystko jest w porzadku,no i nie bylo choc mialem wszystko dobrze podpiete to kanaly byly niezle pomieszane,znalazlem film na yotube pokazujacy jak sobie z tym problemem poradzic,wiec zrobilem tak,mianowicie chodzi o to jak facet na filmie mowi ze z jakiegos nieznanego powodu na cleanflight przy nowych ustawieniach lub zmianie radia w kanalach jest totalny chaos i poprostu trzeba przepinajac kabelki poustawiac kanaly by wszystko sie zgadzalo,no wiec zrobilem tak i teraz tak,mam tylko 5 kanalow 6-tego nie moge ustawic,druga sprawa niewiem jak to fachowo opisac ale gdy chce leciec w przod przednie silniki sie zatrzymuja a tylnie zwiekszaja obroty,i tak sie dzieje ze wszystkimi kierunkami tak jakby wszystko dzialalo jako throttle,plytka cc3d,oprogramowanie cc3d cleanflighte.mialktos juz podobny problem?
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: cleanflight-cc3d problem z ustawieniami radia

Post autor: misiekkk »

Czy naprawdę chciałeś zbudować najdłuższe zdanie świata ?
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: cleanflight-cc3d problem z ustawieniami radia

Post autor: kwak »

Na CC3D z cleanflight podłączając odbiornik przez PWM masz do dyspozycji tylko 5 kanałów, 6-tego nie znajdziesz (wystarczyło przeczytać manuala), a co do silników to jak sobie wyobrażasz poruszanie się coptera w powietrzu? Jedne śmigła zwalniają, inne przyspieszają.
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
dado00
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 13:22
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: cleanflight-cc3d problem z ustawieniami radia

Post autor: dado00 »

Kolego musisz podać więcej danych. Powklejaj screeny z ustawień jakie masz , zdjęcia co i jak popodpinane, gdzie jaki kabelek i od czego.
Tak to nikt nie zgadnie gdzie możesz mieć coś nie tak.
Awatar użytkownika
Blaszasty
Posty: 19
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 11:08
Lokalizacja: Jastarnia

Re: cleanflight-cc3d problem z ustawieniami radia

Post autor: Blaszasty »

Mialem podobny problem ze Spectrum dx6i . Stworzylem nowy model(w radiu) od podstaw i dziala teraz super
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: cleanflight-cc3d problem z ustawieniami radia

Post autor: marcin314 »

Witam
Ja miałem problem z naze32 cleanflight, wszystko inne działało bez problemów tylko z aparatury działał kana 6 i 7 inne kanały wogóle.
Wgrywałem różne softy i nic nie pomagało, myślałem że płytka złom i dałem sobie spokój. Ostatnio mi się nudziło zgrałem na dysk z cleanfight plik wsad chyba z lutego 2016, Uruchomiłem bootloadera Flash loader demonstrator, wgrałem plik i co ciekawe wszyskie kanały działają tak jak trzeba. Myślę że trzeba wszystko wykasować i wgrać jeszcze raz. Powodzenia
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: cleanflight-cc3d problem z ustawieniami radia

Post autor: Marciniasty »

Do ustawienia kanałów jest polecenie "map" w cli i nie trzeba motać w aparaturze . Po ppm bedziesz miał wszystkie kanały .
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: cleanflight-cc3d problem z ustawieniami radia

Post autor: KwiatuFPV »

Z plytka cc3d tak jest na tym sofcie
https://github.com/cleanflight ... %20CC3D.md
tu masz opisane co i jak natomiast jeśli chodzi o silniki to z tego co piszesz reakcja jest prawidlowa, upewnij sie jeszcze ze masz kolejność silników odpowiednia gdyż jest ona inna niż w openpilot
ODPOWIEDZ