Oti USB Uart...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Oti USB Uart...

Post autor: Mateusz »

Panowie, mam starego OTI od OSD Remzibiego. Problem jest w tym, iż mam Windows 8, a nigdzie nie potrafię znaleźć sterownika własnie pod ten system...
Może ktoś ma?
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Oti USB Uart...

Post autor: miś »

Będę się powtarzał, zainwestuj jednego dolara na ebayu/aliexpress i kup interfejs na CH340G. Bo znajdziesz w końcu sterowniki do tego OTI i za chwilę napiszesz "nie mogę skonfigurować płytki xxx :lol: ) A ten OTI potratuj na części - kabelki, wtyczki ect.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Oti USB Uart...

Post autor: pawelsky »

Najlepiej takiego co ma wyprowadzone DTR, bedzie w przyszlosci latwiej ze wszystkimi Arduionopochodnymi.

EDIT: Przykladowo taki
http://www.aliexpress.com/item/1PCS-CH3 ... 34168.html
szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Re: Oti USB Uart...

Post autor: szymon220997 »

Potwierdzam to co napisał miś. CH340G zero problemów na Windows 8, na 10 tak samo (są wszystkie sterowniki). Jak masz jakieś arduino nano z tym czipem to możesz używać tak jak ja to robię. Wystarczy usunąć bootloader z procka i gotowe.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oti USB Uart...

Post autor: oko »

Moje ulubione jest czerwone:

http://www.ebay.com/itm/FTDI232-USB-to- ... SwjVVVnz~p

napięcie 3.3V jest obniżone nie tylko w liniach Rx i Tx, ale też w zasilaniu. Nie wszystkie adaptery tak mają, a można spalić oryndża w ten sposób.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Oti USB Uart...

Post autor: pawelsky »

oko pisze:Moje ulubione jest czerwone:

http://www.ebay.com/itm/FTDI232-USB-to- ... SwjVVVnz~p

napięcie 3.3V jest obniżone nie tylko w liniach Rx i Tx, ale też w zasilaniu. Nie wszystkie adaptery tak mają, a można spalić oryndża w ten sposób.
A jestes pewien ze to oryginalne FTDI? Przy tej cenie roznie to moze byc...
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oti USB Uart...

Post autor: oko »

pawelsky pisze:A jestes pewien ze to oryginalne FTDI? Przy tej cenie roznie to moze byc...
Mam 3 sztuki, wszystkie mają trawione napisy na układzie. Przeważnie działają na linuksie, ale niekiedy i na windows i nie zostały uszkodzone przez najnowsze sterowniki (a ponoć kopie są niszczone w ten sposób?)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Oti USB Uart...

Post autor: pawelsky »

oko pisze:Mam 3 sztuki, wszystkie mają trawione napisy na układzie. Przeważnie działają na linuksie, ale niekiedy i na windows i nie zostały uszkodzone przez najnowsze sterowniki (a ponoć kopie są niszczone w ten sposób?)
Najnowsze sterowniki nie niszcza, starsze niszczyly. Ja rowniez mam 2szt. z trawionymi napisami i sa niestety podrabiane.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Oti USB Uart...

Post autor: miś »

Dla tego polecam CH340G a nie FTDI. Działają bezproblemowo, nie ma problemu z podróbkami, a jak są już wersje z wyprowadzonym DTR i przełącznikiem 5/3.3V to wogóle mniód i malyna. Choć nawet te tanie, poniżej dolca, mają zworkę 5/3.3V.
Jedyne co przemawia na + za FTDI to możliwość programowego zanegowania linii RX i TX co przydaje się przy grzebaniu w odbiornikach FrSky. Ale takie bajery to mało komu potrzebne, a i w razie czego da się to obejść robiąc dodatkowy inwerter sygnałów.

Ale my tu gadu-gadu, a Mateusz milczy, bo chyba nie takiej odpowiedzi się spodziewał... Ale sorry, wujek dobra rada daje tylko dobre rady :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Re: Oti USB Uart...

Post autor: Mateusz »

Nie, nie ! Wszystko w porządku... Własnie zrobiłem zamówienie na Ch340G, także platforma się buduje, a przy okazji przyjdzie programator i będzie zabawa:)

Misiu dobra rada zawsze w porządku ! :D
Trutututu nici z drutu.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oti USB Uart...

Post autor: oko »

Nawet w instrukcji flashowania StoRMa32 pojawiło się ostrzeżenie:

You need a standard usb-ttl adapter (CH340, CP2102, ..., not PL2303. FTDI chips can also create problems, since many are fake. Only FTDI driver 2.10 or older works on those).

Jaki zatem polecacie adapter na CH340, tak by przełączanie 5/3.3V działało także na zasilanie, a nie tylko na poziomy napięć na liniach tx/rx. Nie wiem, jak robią to płytki o których pisałem, bo nie mają stabilizatora. Diodą? FTDI ma taką funkcję?
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Oti USB Uart...

Post autor: cebulator »

Ja kupiłem taki: http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 16099.html
,razem z arduino bo akurat potrzebowałem.
Jest przełącznik, do wyboru napięcia i na wyjściu jest 5 albo 3,3V. Widać też jak dioda zmienia intensywność świecenia po przełączeniu.
A na płytce jest jakiś stabilizator.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oti USB Uart...

Post autor: oko »

Ciekawa sprawa z tym adapterem, ale czy dobrze widzę że wybór napięcia następuje przez wciśnięcie przycisku, a nie przełącznikiem? Czy przy przerwie w zasilaniu on się resetuje? Ustawiam 3.3V, chwila zaniku napięcia i daje 5V paląc oryndża? Mam nadzieję, że tak nie jest?

Mam pierwszy układ z CH340, a mianowicie Arduino Nano. Na linuksie sterowniki są w jądrze, nic nie trzeba instalować - to miłe :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Oti USB Uart...

Post autor: miś »

Nie, tam jest przycisk (do resetowania zewnętrznych urządzeń) i zwykły mały suwakowy przełącznik napięć.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ