Turnigy 9X soft?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

DamianZłotów
Posty: 34
Rejestracja: sobota 20 wrz 2014, 14:20
Lokalizacja: Złotów

Turnigy 9X soft?

Post autor: DamianZłotów »

Witam! Mam Turnigy 9X 2.4G 9 CHANNEL oraz mikrokopter hexa xl. Problem w tym, że hexa jest BARDZO czuła na jakiekolwiek delikatne poruszenie drążków. Poderwać ją do góry jest trudno bo jest "dzika" i przed poderwaniem przechyla na boki. Po starcie też jest dzika i na każdy ruch drążka reaguje agresywnie.

Czy jest jakiś soft który pomoże mi wszystko ustawić jak należy?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Turnigy 9X soft?

Post autor: Rurek »

W tym co masz też da się "złagodzić" ale lepiej iść od razu w lepsze - er9X . Są miliony tutoriali na jutjubie co i jak to zrobić.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
DamianZłotów
Posty: 34
Rejestracja: sobota 20 wrz 2014, 14:20
Lokalizacja: Złotów

Re: Turnigy 9X soft?

Post autor: DamianZłotów »

W tym co mam tzn?

Mam kabel do podpięcia pod kompa ale nie widzę żadnego oprogramowania żebym mógł coś zmienić
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Re: Turnigy 9X soft?

Post autor: Karol »

Frustracja z rana jak śmietana :mrgreen: Było od razu futabę kupić, jeszcze drugą dla operatora gimbala i trzecią na zapas :roll:

Wydzieliłbym na forum 2 grupy ludzi:
-Mam kasę nakupuję sprzętu ale mam wszystko w du*ie instrukcje są dla frajerów
-Nie mam kasy, ale siedzę na forum i jest to banalne, jak można o to pytać (lub dajcie mi tyle pln, złoże lepsze i będę zadowolony)

Jako przedstawiciel tej drugiej, musiałem dać upust temu co we mnie powodują takie posty :roll:

Istnieje do tego soft, nazywa się google, a tym kabelkiem co masz (zgaduje, ale jestem pewien) nic poza PPM nie wyjdzie :) Możesz sobie najwyżej na oscyloskopie pooglądać szlaczki fajne... Albo użyć tego do ćwiczenia na komputerze, ale zaraz, symulator? Po co mi to? Rok temu już pisałeś, że masz Hexe MK i nawet nie wiedziałeś, co w niej masz za sprzęt. Od tego czasu jej nie ustawiłeś? Nie mam pytań...

Inny kabelek możesz sobie dolutować, jeżeli wiesz jak lutownicy użyć, ale też musisz pogłówkować. USBASP, er9x, 9x to słowa kluczowe :roll:
Ale tam będziesz miał jeszcze więcej ustawień, niż w tym prostym radiu, i nie o to Ci przecież chodzi. Tobie chodzi zapewne o D/R i EXPO, co rozwiąże Twój problem, a kalibracja ESC wszystkich spiętych razem może rozwiązać drugi problem. Na komputer pod Twój kabelek softu nie ma który wszystko załatwi, przykro mi :-(
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Awatar użytkownika
aro89aro
Posty: 220
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 01:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Turnigy 9X soft?

Post autor: aro89aro »

Jeśli masz stockowy soft to polecam Ci go zmienić już teraz. 4 lata sie przed nim broniłem ale czara goryczy przelała się jak 3 dni walczyłem żeby ustawić w open pilocie tryby lotu na 3 pozycyjnym przełączniku. Masakra. Bałem się trochę ale ostatecznie przesiadłem się na soft er9x i naprawde różnica jest kolosalna. Ustawienie tam 3 pozycyjnego to 2 minuty. Wszystko takie przejrzyste, intuicyjne + masa bajerów których w stockowym sofcie nie masz.

Nie zmienisz softu zwykłym kablem od symulatora. Potrzebujesz rozebrać radio i wlutować kilka kabli, możeszeż od razu na przyszłość wlutować gniazdo do programatora tak jak ja. Potrzebujesz również programator usb i ze 2 h wolnego czasu i instrukcje z neta.
Robiłem według tego: https://www.youtube.com/watch?v=2Yv2rCx ... r_embedded


Chciałbym tu przy okazji podziękować Piotrowi.Sz który podpowiedział co robić kiedy epee nie chciało wykryć aparatury. Dzięki Piotr po raz kolejny uratowałeś mi tyłek ;)
Łowca kretów i samotnych drzew.
Awatar użytkownika
Karol
Posty: 741
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 10:03
Lokalizacja: Warszawa - SK

Re: Turnigy 9X soft?

Post autor: Karol »

jemu chodzi o soft na PC, a do mk starczy fabryczne 9x :mrgreen:
THE SKY IS NOT THE LIMIT ANYMORE...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Turnigy 9X soft?

Post autor: Kowal »

Na "sąsiednim forum" Hubert (Ellipsis) zrobił bardzo dobrego "tutka": Czas na zmiany czyli wgrywamy ER9X do Turnigy T9X - manual
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Turnigy 9X soft?

Post autor: Rurek »

Do tego tutka bym dodał że są złącza wannowe 6-pin i takie idealnie się mieszczą pod klapką z napisem "turnigy" na górze radia nad włącznikiem :-)
Przerobiłem tak i bez kombinowania dostęp do złącza jest idealny. A na co dzień zaślepiony tą klapką która trzyma się na dwustronnej taśmie klejącej.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Turnigy 9X soft?

Post autor: Kowal »

Czyli coś takiego :roll::

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Turnigy 9X soft?

Post autor: Rurek »

Tak, tylko ładnie zrobione :-) Do lica. No i używając wanienki 6-pin a nie "obrzyna" z 10-tki :-) http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... m-2-e-0113
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
aro89aro
Posty: 220
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 01:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Turnigy 9X soft?

Post autor: aro89aro »

Mam tam tak samą ukrytą 10 :P Też jej nie widać. Wklejona na hot gluta od spodu.
Łowca kretów i samotnych drzew.
DamianZłotów
Posty: 34
Rejestracja: sobota 20 wrz 2014, 14:20
Lokalizacja: Złotów

Re: Turnigy 9X soft?

Post autor: DamianZłotów »

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o soft to mam wgranego ER9X :) ale nadal coś mi za gwałtownie drążki wysokości chodzą,

Mam jeszcze takie pytanie gdzie znajdę jakąś osłonę na elektronikę pod ten hexakopter?
ODPOWIEDZ