Problem z chińskim kontrolerem AlexMos 3 axis

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

iwo
Posty: 3
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 15:02
Lokalizacja: warszawa

Problem z chińskim kontrolerem AlexMos 3 axis

Post autor: iwo »

Witam.Przez nieuwagę,zmęczenie,upaliłem 2 znajdujące się na płytce procesory.Jeden to Atmega 328 P Au,drugi to ATtiny 261A-SU.Firmware 0.53b4.Łączyłem się simple BGC GUI 2.2b2. Wcześniej wszystko działało bez zarzutu,ustawiłem PIDy,sensor,itd. Koszt procków w sumie to około 15 zł.Ktoś ma jakąś radę?Wiem,że ten kontroler,w wielu sklepach, sprzedawany jest z oprogramowaniem( AlexMos nulled firmware),moje też było takie.
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: JasQ »

usbasp soft znajdziesz w sieci albo poszukaj na forum

http://allegro.pl/programator-isp-usbasp-avr-atmel-3-3v-5v-tasma-i4876363916.html
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
iwo
Posty: 3
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 15:02
Lokalizacja: warszawa

Post autor: iwo »

Dzięki.Niestety nie potrafię programować, chętnie zlecę naprawę nieszczęsnego kontrolera za money.
Ostatnio zmieniony sobota 03 sty 2015, 11:09 przez iwo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobraku
Posty: 58
Rejestracja: sobota 20 wrz 2014, 18:40
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Dobraku »

W samym programowaniu nie ma nic nadzwyczajnego. Jeżeli tylko masz pewność, że manulanie poradzisz sobie przerzucić te procki na płytkę to z resztą poradzisz sobie. Znajdziesz w internecie mase podpowiedzi, które laikowi pozwolą wrzucić wsad w godzinę.

Co nie wiesz to pytaj... pomożemy. Chyba szybciej tak sobie poradzisz niż doczekasz się jak ktoś sie ulituje.
Programator kosztuje grosze w porównaniu do wyposażenia "modelarni" a przyda Ci się nie raz.
kilarskir
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 13:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem z chińskim kontrolerem AlexMos 3 axis

Post autor: kilarskir »

Witam, kolego czy to jest sens siedzieć godzinami bez rezultatu, pisze tak bo używam już dwóch kontrolerów zakupionych na tej stronie http://www.goodluckbuy.com/alexmos-3-ax ... river.html 7i jestem z nich zadowolony. Polecam
se-ba1
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 11:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Problem z chińskim kontrolerem AlexMos 3 axis

Post autor: se-ba1 »

kilarskir pisze:Witam, kolego czy to jest sens siedzieć godzinami bez rezultatu, pisze tak bo używam już dwóch kontrolerów zakupionych na tej stronie http://www.goodluckbuy.com/alexmos-3-ax ... river.html 7i jestem z nich zadowolony. Polecam
Czy ta wersja kontrolera ma wejście na sygnał sterujący z przełącznika 3 stanowego z nadajnika??
kilarskir
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 13:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem z chińskim kontrolerem AlexMos 3 axis

Post autor: kilarskir »

Witam, musze sprawdzić bo ja go używam na gimbalu ręcznym więc podpięte mam tylko sterowanie pod kciuka dla dwóch osi.
se-ba1
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 11:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Problem z chińskim kontrolerem AlexMos 3 axis

Post autor: se-ba1 »

kilarskir pisze:Witam, musze sprawdzić bo ja go używam na gimbalu ręcznym więc podpięte mam tylko sterowanie pod kciuka dla dwóch osi.
No i?? Udało się?? ;-)
ODPOWIEDZ