Naza-M Assistant - problem z instalacją.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ST43
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 06:24
Lokalizacja: WRoC

Naza-M Assistant - problem z instalacją.

Post autor: ST43 »

Podpowiedzcie w czym leży błąd/problem/niedopatrzenie.

Dotychczas soft miałem zainstalowany na warsztatowym kompie (Win XP SP2). Fantomas zainstalował się bez kłopotu, działa i łączy się każdorazowo.
Postanowiłem zapuścić ten soft na laptopie, bo 'jak pojedziemy na działkę to będzie można na kolanie coś podłubać'.
No i klops. Nie daje się toto w żaden sposób zainstalować. System również XP SP2. W menadżerze cały czas zgłasza się urządzenie DJI USB Virtual COM z wykrzyknikiem - kod błędu 10, czyli "nie uruchomię sprzętu, bo nie".
Mało tego - podłączyłem się do innego kompa (Win 7 64bit) i tutaj nieco inna niespodzianka. System uparcie twierdzi, że żaden sterownik zawarty w paczce DJI_WIN_Driver_Installer.exe nie jest przypisany dla tego urządzenia.
Podpierałem się tym plikiem (http://download.dji-innovations.com/dow ... ser-en.zip) jak każe Wiki.DJI.com, ale nadal nic.

No i jak z tym żyć ?
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

A co masz w menadżerze urzadzeń ? U mnie po podłączeniu (laptop z Win7 64-bit) odświeża urządzenie na "Porty (COM i LPT)" jako DJI USB Virtual COM (COM10).
Instalowałeś też to : "DJI_WIN_Driver_Installer" ?
Pozdrawiam, Jacek
ST43
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 20 maja 2014, 06:24
Lokalizacja: WRoC

Post autor: ST43 »

Na poprawnym XP wyświetla DJI USB Virtual COM
Na niepoprawnym XP to samo, tylko z wykrzyknikiem, a na Win7/64 "nie rozpoznano urządzenia"
Każdorazowo instalowałem DJI_WIN_Driver_Installer.exe
Ostatnio zmieniony czwartek 29 maja 2014, 10:13 przez ST43, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Tak to widzi Microsoft
Czyli standardowo odinstalować ,wyczyścić pozostałości. Możliwe,że wcześniej port COM był /jest używany przez inne urządzenie.
Pozdrawiam, Jacek
ODPOWIEDZ