Regulatory nadające się do przeprogramowania na FastPWM

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

Też wczoraj robiłem te RCtimery 30A i przez przypadek wgrłem starszy soft to inicjowały się prawidłowo ale jak dawało sie gazu to zaczynały piszczeć i tyle . Na nowym tgy śmiga aż miło .
mac
Posty: 252
Rejestracja: czwartek 17 lis 2011, 17:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: mac »

Pady w tym RcTimmerze 30A to kolejno ( licząc od góry ) MOSI, MISO, SCLK, GND, VCC, Reset ? Bo nie chce pomylić i przydymić mieszkania. :-? :mrgreen:
x6f16m50d
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

@mac pady rctimerze 30A tak samo jak w 20A który opisywałem stronę wcześniej .


Regulatory HobbyKing Blueseries 12A

Trafiły się 2 rodzaje na N-fetach i P/N-fetch

N- fety
soft bs_nfet.hex
jedyne pady to reset i vcc resztę lutujemy do procka standardowo i masa do czarnego kabelka.
reset na prawej stronie poziomego rezystora który znajduje się po lewej stronie od procesora na fotce (pierwszy patrząc od dołu, łączy się z 4 nogą procka licząc od kropeczki). Ale namotałem hehe :mrgreen: Vcc z lewej strony tego rezystora .

Obrazek

Obrazek



P/N fet soft bs.hex padów brak

Obrazek


Obrazek

Shot at 2012-05-06
smootny

Post autor: smootny »

Przerabiał już ktoś turnigy Basic 25A ??
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

Marciniasty pisze:
Regulatory HobbyKing Blueseries 12A

Trafiły się 2 rodzaje na N-fetach i P/N-fetch
Drobne sprostowanie:

Na pierwszej fotce jest HobbyKing 12A BlueSeries Brushless Speed Controller

W opisie stoi jak byk "Its no “Mystery” where these ESCs are made, now they are available to you at HobbyKing prices."

Oraz

"Built with imported N-Channel mosFETs..."

Druga fotka przedstawia Mystery 12A Brushless Speed Controller (Blue Series)

Typ oprogramowania został podany poprawnie z tą tabelką

Mam oba typu regulatorów więc mogłem im się dokładnie przyjrzeć, są bardzo podobne więc nie trudno się pomylić.
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

@Ben ja tylko napisałem tak jak widniało na naklejce regulatora czyli wszystkie były kupione jako Hobbyking 12A Blueseries . Softy są napewno dobre bo regle przerobione i działają bez problemu .
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

Ok, NeMaProblema ;-) Ja mam dwa rodzaje regli i faktycznie się różnią i naklejką na radiatorku i budową. Z tego wniosek że można kiepsko trafić i w jednej zakupionej partii możemy dostać różne regle :-/

@Marciniasty zapytam tak z czystej ciekawości, gdzie u Ciebie te regle pracują. Bo u mnie cztery HobbyKing 12A BlueSeries chodzą w małym Quad'dziku sterowane Z FC kuki'ego jeszcze nie przeprogramowane. Mystery natomiast mam zamiar wstawić do Haxy ma być FC NAZA, mam ich 3 sztuki i właśnie domówiłem brakujące - ciekawe co "MaliSkośnoocyBarcia" mi przyślą :roll:
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

Regle przerabiałem dla kogoś i będą chyba chodzić w quadzie .Czy były z jednego zakupu tego nie wiem .
Z doświadczenia na multiwii i nazie powiem że warto przerabiać regle całkiem inne zachowanie coptera.
Do nazy można dawać regle bez zapasu bo bo nigdy nie daje wieęcej niz 80% mocy która wynikała by z pomiaru silnika ze śmigłem na sucho .
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

miś pisze:UWAGA !!!
Żółte chińskie małpy wpadły ostatnio na pomysł jak uniemożliwić przerabianie regli HW25A.
Programując fuse RSTDSBL w procesorze zablokowali możliwość przeprogramowywania tych regli. Niemożliwa jest zarówno przeróbka na I2C jak i przeprogramowanie na FastPWM. Jedynym sposobem przeróbki takowych regli jest wymiana procesora na nowy.

Prosty sposób jak to sprawdzić:
- obedrzeć regiel ze skórki
- podłączyć jakiś silnik
- podłączyć zasilanie - regiel odegra melodyjkę i zacznie pipać co sekundę
- pensetą zewrzeć na chwilke pad RST (Reset) na stykach programowania z GND (masą).
- jeśli nic się nie stanie - Reset jest wyłączony i takiego regla nie przeprogramujemy
- jeśli regiel od nowa odegra melodyjkę - Uff, trafiliśmy na zdatny egzemplarz.

Regle HW25A dostępne ostatnio w ABC-RC są NIEZDATNE do przeróbki !
Wygląda na to że nowe Mystery12A też są tak samo zablokowane i nie mają rezystora na resecie :( A czy nie da się odblokować fuse bitów programowaniem równoległym lub podłączaniem zew. oscylatora? Nie znam się za bardzo na tych metodach ale czy da się jakoś ładnie skasować fuse w układzie? Obawiam się że wylutowanie Atmegi może się skończyć jakimiś urwanymi ścieżkami itp. bo chińskie laminaty są takie sobie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tylko programator równoległy da radę.
Ale to wymaga wylutowania procesora z regla, posiadania podstawki pod TQFP32 w programatorze, wsadzenia do programatora, przełączenia fuse bitów, zaprogramowania i ponownego wlutowania procesora do regla.
Kupa roboty.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Wylutowany już mam bo i tak trzeba go wymienić, ale chyba się skończy wymianą bo o ile programator mam pod ręką to podstawki nie mam a procki tańsze niż podstawka. Z tego co widzę ścieżka od resetu idzie gdzieś wiec pewnie podwieszona. Pewnie zablokowani programowanie po SPI. No nic trzeba poszukać innych 12A, choć te były fajne bo małe, lekkie... Dzięki za radę.
Awatar użytkownika
keram
Posty: 58
Rejestracja: środa 06 lip 2011, 09:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: keram »

Witam
dostałem od żółtka Mystery 20A, 3 sztuki na N-fetach i trzy sztuki na i P/N-fetch czy po przeprogramowaniu odpowiednim dla siebie softem mogą pracować w jednej hexie ??
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

Marciniasty pisze: ...
Z doświadczenia na multiwii i nazie powiem że warto przerabiać regle całkiem inne zachowanie coptera.
No i mam mały kłopocik, przeprogramowałem sobie HobbyKing 12A BlueSeries jeszcze latając na multiwii z silniczkami Park300 Brushless Outrunner 1380kv wszystko działało SUPER. Mogę potwierdzić że zachowanie coptera wyraźnie się poprawiło.

Kilka dni temu przesiadłem się na NAZE tym samym wyposażeniem i mam kłopot z uzbrojeniem silników, objaw jest dosyć dziwny silniki starują przeważnie parami lewe lub prawe. Pozostałe dwa można zmusić do pracy pomagając ręcznie lub machając kierunkiem. W locie silniki i regulatory współpracują poprawnie, nie mam żadnych "zgrzytów".

Wyraźny brak synchronizacji i co tu jest winne regulator czy silnik :-/
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

Nowy kwiatek. Te: http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... A_ESC.html ESC - odebralem 8, 5 poszlo bez problemu, 3 - zablokowane. Czyzby Chinczycy zaczeli jes blokowac?
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Leszek_K pisze:Czyzby Chinczycy zaczeli jes blokowac?
Sprawdź czy dobrze stykają kable od programatora :-D
pozdrawiam
Marcin
ODPOWIEDZ