GEPRC PDB - lutowanie przewodu sygnałowego z ESC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Dokka11
Posty: 14
Rejestracja: sobota 16 sty 2016, 19:27
Lokalizacja: Trachy k. Gliwic

GEPRC PDB - lutowanie przewodu sygnałowego z ESC

Post autor: Dokka11 »

Mam pytanko do Was drodzy forumowicze
Zakupiłem niedawno taką płytkę PDB: https://m.banggood.com/GEPRC-XT60-PDB-5 ... mds=search
Jest w niej możliwość podłączenia wszystkich czterech sygnałów z ESC do FC poprzez wtyczkę (dzięki temu można zachować porządek w okablowaniu).
Tutaj pojawia się moje pytanie, z moich ESC wychodzą 2 przewody sygnałowe (a wlaściwie Signal i Ground), a na PDB znajduje się miejsce na przylutowanie jednego przewodu z sygnałem od ESC ale nie ma miejsca na drugi (ground). Czy powinienem przylutować drugi przewód do ground od zasilania? Czy może powinienem wylutować ten drugi przewód z ESC i przylutowany Signal wystarczy?

Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.
Pozdrawiam

Aktualnie latam na:
iFlight XL5
Mamba F405
Mamba ESC 40A
EMAX RSII 2400kv
Foxeer Falkor Mini
Matek VTX HV
HQ 5x4.5x3 V1S
FrSky Qx7 / R-XSR
Dokka11
Posty: 14
Rejestracja: sobota 16 sty 2016, 19:27
Lokalizacja: Trachy k. Gliwic

Re: GEPRC PDB - lutowanie przewodu sygnałowego z ESC

Post autor: Dokka11 »

Niestety pomocy nigdzie nie znalazłem, ale zrobiłem to co wydawało mi się odpowiednim rozwiązaniem - spróbowałem :) Tak więc mogę śmiało polecić wszystkim lubiącym porządek w swoim kopterze opcję wszystkich sygnałów z ESC poprzez jedną wtyczkę, ponieważ wszystko działa bez zarzutu.

Obrazek
Pozdrawiam

Aktualnie latam na:
iFlight XL5
Mamba F405
Mamba ESC 40A
EMAX RSII 2400kv
Foxeer Falkor Mini
Matek VTX HV
HQ 5x4.5x3 V1S
FrSky Qx7 / R-XSR
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: GEPRC PDB - lutowanie przewodu sygnałowego z ESC

Post autor: lotpawel »

to jeszcze pozostaje kwestia zakłóceń i tak zwanych "szpil" gdy masa do esc jest tylko z przewodu zasilającego.
jak poszukasz to na forum jest kilka tematów odnośnie podłączenia esc tylko za pomocą przewodu sygnałowego ;)
Annabella
Posty: 22
Rejestracja: sobota 23 wrz 2017, 13:54
Lokalizacja: Annaberg

Re: GEPRC PDB - lutowanie przewodu sygnałowego z ESC

Post autor: Annabella »

Możesz rozszerzyć temat? Bo na pierwszy rzut oka nie wydaje się to rozsądne. Masa jakoś musi być połączona.
Dokka11
Posty: 14
Rejestracja: sobota 16 sty 2016, 19:27
Lokalizacja: Trachy k. Gliwic

Re: GEPRC PDB - lutowanie przewodu sygnałowego z ESC

Post autor: Dokka11 »

Na chwilę obecną każdy lot uważam za testowy. Wylatałem na takim układzie około 30 pakietów i póki co nic się nie dzieje. Też nie jestem zwolennikiem niepodłączania masy sygnału ESC, ale w sumie co mi szkodzi spróbować :) przynajmniej nabędę jakiegoś nowego doświadczenia sprawdzonego "na własnej skórze". Dam znać jakby coś zaczęło się dziać.
Pozdrawiam

Aktualnie latam na:
iFlight XL5
Mamba F405
Mamba ESC 40A
EMAX RSII 2400kv
Foxeer Falkor Mini
Matek VTX HV
HQ 5x4.5x3 V1S
FrSky Qx7 / R-XSR
Dokka11
Posty: 14
Rejestracja: sobota 16 sty 2016, 19:27
Lokalizacja: Trachy k. Gliwic

Re: GEPRC PDB - lutowanie przewodu sygnałowego z ESC

Post autor: Dokka11 »

Witajcie po dłuższej przerwie w lataniu :)
Mimo fajnemu rozwiązaniu jakim jest "4 ESC in one" zdecydowałem się jednak podłączyć również " - ".
Spowodowane było to faktem, iż sporadycznie quad się dusił czyli miał tzw. twitching. Po podłączeniu masy problem zniknął.

Aktualnie przesiadłem się na Matek F405-CTR AIO, ale z czystym sumieniem mogę polecić GEPRC PDB, ponieważ nigdy mnie nie zawiódł.
Pozdrawiam

Aktualnie latam na:
iFlight XL5
Mamba F405
Mamba ESC 40A
EMAX RSII 2400kv
Foxeer Falkor Mini
Matek VTX HV
HQ 5x4.5x3 V1S
FrSky Qx7 / R-XSR
ODPOWIEDZ