Obsługa DSHOT300 ESC Racerstar BB1 lite 20A

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Obsługa DSHOT300 ESC Racerstar BB1 lite 20A

Post autor: Adriee »

Witajcie,

patrzę na YT, czytam forum rcgroups i nagle mnie olśniło.
Latam swoim quadem z oprogramowaniem Cleanflight v1.14.2 z grudnia tamtego roku i BLHeli 16.6... Wszystko nastawione na obsługę Oneshot125... Moje regulatory to dokładniej: Racerstar RS20A Lite 20A Blheli_S BB1 2-4S Brushless ESC Support Dshot150 Dshot300, do obsługi DSHOT wymagane jest usunięcie kondensatora filtrującego.
W sumie mi nie przeszkadza starszy protokół oparty o PWM, ale najnowszy Betaflight 3.2 (chyba taki numer wersji?) oraz najnowsze oprogramowanie BLHeli 16.73? pozwalają na latanie w trybie ,,Anti Turtle".

Teraz mam burzę w mózgu, czy czasami jednak nie potrudzić się z usunięciem kondensatorów filtrujących z ESC, przejść na Betaflight i na DSHot300.
Mam także do Was kilka pytań, bo może ktoś miał podobny dylemat jak ja/ podejmował się takiej operacji:
1. Czy wyczuwalna jest różnica w lataniu na Oneshot125, a DSHot300. Czy warta jest gra przysłowiowej świeczki?
2. Duże jest ryzyko uszkodzenia regulatorów po takim zabiegu?
3. O co chodzi z pętlami w Betaflight??? W cleanflight nic takiego nie widziałem nigdy..
4. Czy w Betaflight działają inne tryby niż acro? (latam już w Acro ale czasami podpinałem do FC GPS dla dalszych lotów i funkcji RTH, gdyby zasięg z aparatury powiedział ,,papa".
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Obsługa DSHOT300 ESC Racerstar BB1 lite 20A

Post autor: PiotrSz »

Adriee pisze:Teraz mam burzę w mózgu, czy czasami jednak nie potrudzić się z usunięciem kondensatorów filtrujących z ESC, przejść na Betaflight i na DSHot300.
Dshot300 działa bez usuwania kondensatorów, Dshot600 wymaga już usunięcia tych kondziołków.
Adriee pisze:1. Czy wyczuwalna jest różnica w lataniu na Oneshot125, a DSHot300. Czy warta jest gra przysłowiowej świeczki?
Mocno odczujesz różnicę między OneShot125 a Dshot300 a jak usuniesz kondziołki to D600 będzie naprawdę robić robotę. W jednym z quadów mam D300 bo nie chciało mi się usuwać kondensatorów a i tak lata świetnie.
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Obsługa DSHOT300 ESC Racerstar BB1 lite 20A

Post autor: Adriee »

PiotrSz, dzięki wielkie ;) okazało się, że rzeczywiście do obsługi DSHOT300 - te regulatory nie wymagają usuwania kondensatorów.
Wgrałem Betaflight 3.1, skonfigurowałem, włączyłem obsługę DSHOT300 i do tego Pętle 4KHz Gyro/4KHz PID Loop.
Dopiero teraz byłem w stanie polatać i sprawdzić jak się maszyna zachowuje.
Pierwsze wrażenie: o matko, jak płynnie mój quad lata i gładko... Jest ogromna różnica po przesiadce z OneShot125 i Cleanflight...
Pozostało mi jeszcze dostrojenie Rate pode mnie, bo obecnie jest ciut zbyt narowisty :D
Adriee pisze:4. Czy w Betaflight działają inne tryby niż acro?
tutaj po zobaczeniu na oczy Betaflight uderzyłem się w czoło, bo tak są takie same tryby lotów, jak w Cleanflight - angle/horizon/acro :D
Jedynie zdziwiłem się, że po takiej zmianie latam krócej o 1-2 minuty, niż wcześniej - jak na razie nie mam pojęcia dlaczego.
ODPOWIEDZ