EMAX Lightning OneShot 30A BlHeli - kalibracja

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

EMAX Lightning OneShot 30A BlHeli - kalibracja

Post autor: z3d »

Cześć,
Przenoszę mój wątek do świeżego tematu, bo do starego chyba nikt nie zajrzał ;)
Po uwaleniu się jednego z moich starych regli poczytałem ciutek i zakupiłem w końcu te E-Maxy https://avifly.pl/pl/regulatory-obrotow ... oneshot125 z tym że wersję 30A.
Poskładałem kopter, poszedłem na pole i zamiast startować wywalił mi takiego fikołka że złamałem maszt antenowy.
Próbowałem startu 3 razy ostatnim razem oprócz połamania masztu i naderwania płytki zerwałem gimbal z dumperów ;)
Za każdym razem przechylało mi kopter w jedną stronę, więc podejrzenia mam dwa, albo się rąbnąłem i źle podłączyłem silniki (teraz nie mam jak tego sprawdzić jestem poza domem) albo regle do kalibracji. Powiedzcie mi proszę, czy je również kalibrujemy z drążka w górnej pozycji po podłączeniu drążek w dół, czy jest jakaś inna metoda?
Stare regle kalibrowałem w ten sposób i wsio działało, z tymi jednak mi nie poszło tak jak chciałem.
Po podłączeniu do CH3 w nazie ustawiłem drążek na aparaturze na maxa podpiąłem baterię i ściągnąłem go w dół, jednak nie słyszałem melodyjki przy podpinaniu zasilania. Czy to normalne w tego typu reglach?
Czy wykalibrować je przy pomocy karty, wszystkie na raz, czy jeszcze inaczej?
Czy nie wykalibrowane regle mogą objawiać się czymś takim jak fikoł z potężną mocą, jak w moim przypadku?
Pozdrawiam ;)
Będę bardzo wdzięczny za pomoc ;)
ODPOWIEDZ