ESC do tarot IRONMAN 650

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Gegtor
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 23 sie 2015, 22:17

ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: Gegtor »

Buduje quadcopter oparty o tą ramę:
http://www.banggood.com/Tarot-Full-Fold ... ds=myorder

I szukam odpowiedniego ESC z BLHELI do tych silników
http://www.banggood.com/4-X-SunnySky-X2 ... ds=myorder

Wiem że do tego typu ramy jakieś droższe nisko profilowe silniki się lepiej nadają ale te cztery dostałem za darmo i nie mogę marudzić

Najlepiej jakiś sklep w Polsce ewentualnie banggood całość 4xESC do około 250-300zł
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: Adrián »

Za darmo, nie za darmo, ale nie są za słabe/za małe do tej wielkości ramy i gabarytów? Wystarczy Ci ciągu?
Miałem podobne w 400 i dopiero na 4s jakoś latało
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: kuczy »

Adrián pisze:Za darmo, nie za darmo, ale nie są za słabe/za małe do tej wielkości ramy i gabarytów? Wystarczy Ci ciągu?
Miałem podobne w 400 i dopiero na 4s jakoś latało
Zgadzam się z kolegą.

Gegtor jak chcesz tanio, (a nie dziwota) to nie będzie dobrze, a jak chcesz dobrze, to nie będzie tanio.
2212 na tej ramie mam przećwiczone:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=3 ... 90#p483854

ALE ! to był moment budowy, kiedy założyłem STARE graty z innej ramy na ramę Tarota - bo chciałem zobaczyć ją w powietrzu. - lata, ale czas lotu był taki jakbym latał racerem (kilka min) - bez kamery bez gimbala. Więc wnioski pozostawiam Tobie.

Zapraszam do przestudiowania całego mojego tematu (troszkę ci zejdzie) bo koledzy z tego forum podawali w moim wątku swoje setupy na 4S dzięki którym uzyskiwali bardzo dobre wyniki.
Ja poszedłem w 6S, ale to są większe wydatki (zwłaszcza bateria)
ps - znajdziesz tam też ESC jakie ja zastosowałem - polecam, bo działa wyśmienicie.

Moja rada - masz silniki SunnySky ? - sprzedaj. one są bardzo popularne przy budowie na ramach wielkości 450 / 500 więc problemu ze sprzedażą nie będzie, dorzuć grosza i zbuduj porządnie na sprawdzonych przez innych częsciach.
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: pater »

A macie moze jakieś esc z blheli 30 A które zmieściłyby w rurki w tej ramie ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: Adrián »

Jakie masz fc? Bo nie wszystkie blheli dobrze współpracują z pixhawk/apm
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: Bouli_wro »

A jaka to jest rurka?? Xrotor micro 30A ma 24x13,9x5,5


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: pater »

rurka to 16 mm a kontroler to pixhawk

edit:
sprawdziałem w temacie o współpracujących esc z pixem to wersja normalna hobbywing 30 A blheli współpracuje. A co sądzicie o zastosowaniu esc do racerów w duzych latadłach ?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: Tanner »

Stosują tutaj ludzie i nie ma problemu. A czy esc w rurce nie będzie się grzał?
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: pater »

ESC zawsze będzie się grzało, w rurce będzie miało słabsze chłodzenie
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: Tanner »

No dokładnie to miałem na myśli ;)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: Adrián »

Chyba szkoda pakować do rurek, brak chłodzenia. Lepiej zastosować lekkie i zamontować np pod silnikami. Ja bym tak zrobił.
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: pater »

Okej dzieki za rady, Aktualnie mam afro 30 A i silniki 530 kV i regle praktycznie nie w ogole sie nie grzały ale były zamontowane na zewnątrz, stąd pomysł zeby wrzucić je do rurek
Gegtor
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 23 sie 2015, 22:17

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: Gegtor »

kuczy pisze:
Adrián pisze:Za darmo, nie za darmo, ale nie są za słabe/za małe do tej wielkości ramy i gabarytów? Wystarczy Ci ciągu?
Miałem podobne w 400 i dopiero na 4s jakoś latało
Zgadzam się z kolegą.

Gegtor jak chcesz tanio, (a nie dziwota) to nie będzie dobrze, a jak chcesz dobrze, to nie będzie tanio.
2212 na tej ramie mam przećwiczone:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=3 ... 90#p483854
Możesz w skrócie powiedzieć jakie silniki i regle tam wstawić do 350zł za 4 silniki i do 250zł za regle? :D

Nie mam niestety czasu czytać 14 stron :/
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: z3d »

Witam podepnę się pod wątek ;) żeby nowego nie tworzyć bo temat zbliżony.
Co do silników i tej ramy, chwilę temu miałem ten sam problem, na szczęście ekipa pomogła i silniki sprzedałem.
Kupiłem za radą kolegów emax-y 3510 600kv i jest rewelacja :D. Quad lata o wiele dłużej i to na baterii 3S, więc nie myśl za dużo i pyl to w pierony.

Przy okazji wątku chciałbym się Was poradzić o regle, aktualnie mam jakiś szmelc chiński, ale lata niby 30A.
Rama taka sama jak przedmówca, waga z gimablem i kamerą około kilograma, na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie regli?
Kolega ma do sprzedania EMAX-y 20A BlHeli OneShot i Multistar Opto 20A i myślałem też nad tym https://avifly.pl/pl/regulatory-esc-do- ... -esc-4x25a.
Powiedzcie mi proszę czym kierować się przy wyborze regli. Zależy mi raczej na fotografii i fpv niż budowie drona ze sportowym zacięciem ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: ESC do tarot IRONMAN 650

Post autor: szaman89 »

z3d pisze:Przy okazji wątku chciałbym się Was poradzić o regle, aktualnie mam jakiś szmelc chiński, ale lata niby 30A.
Nie pchaj się w regle 4in1 bo zabierają dużo miejsca a w tej ramie nie ma go za wiele.
Ja używam Hobbywing Platinum 30A i radzą sobie świetnie. Polecam do tych silników wziąć regle 30A ponieważ nie będą się grzały. Jak masz mocowania silników bez miejsca na esc to można pomyśleć o racerowych mini reglach pomiędzy centralnymi płytkami. Przy reglach obok silników powinno się pamiętać o kondkach ze względu na długi przewód między fc a esc. Teoria mówi że lepiej żeby dluzsze przewody były na połączeniu esc a silniki. W praktyce ja nie stosuje kondków i na razie nie miałem problemu z quadem ale może po prostu za mało latam.
ODPOWIEDZ