SimonK vs BlHeli

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

grabo
Posty: 9
Rejestracja: piątek 01 cze 2012, 18:20
Lokalizacja: Toruń

SimonK vs BlHeli

Post autor: grabo »

Witajcie,

czy na dzień dzisiejszy są jakieś konkretne argumenty mówiące o wyższości BlHeli nad SimonK lub odwrotnie? Nie chodzi mi o łatwość programowania czy konfiguracji, ale o samo działanie z silnikiem o KV ze standardowego przedziału czyli w okolicach 1000 - 1400

Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: SimonK vs BlHeli

Post autor: mikun »

Przyłączam się do pytania ale silniki z kV 300-500 :-) Mam regulatory rctimer 45A na n-fetach z simonK i pytanie czy jest sens wypruwania wszystkiego żeby wrzucić blheli waga koptera z osprzętem 7,5kg.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: SimonK vs BlHeli

Post autor: cebulator »

Z doświadczenia wiem, że w blheli jest kilka opcji przydatnych w małych, wyścigowych kopterach.
Simok chyba nie jest już rozwijany (niepotwierdzone).
Może najlepszą alternatywa będą regle z BLHELI_S bo one mają hardwarowego pwm'a i silniki maja "kulturalniej" pracować.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: SimonK vs BlHeli

Post autor: kaczmarsky »

Na tym filmie co nieco widać jak działa Blheli i Simonk: https://www.youtube.com/watch?v=BAisOkDpR3c
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SimonK vs BlHeli

Post autor: pawelsky »

kaczmarsky pisze:Na tym filmie co nieco widać jak działa Blheli i Simonk: https://www.youtube.com/watch?v=BAisOkDpR3c
Troche bez sensu takie porownanie skoro nie wiadomo nawet jakie wersje firmware i na jakich ustawieniach sa porownywane...
grabo
Posty: 9
Rejestracja: piątek 01 cze 2012, 18:20
Lokalizacja: Toruń

Re: SimonK vs BlHeli

Post autor: grabo »

Coś w miarę świeżego, w opisie filmu jest trochę więcej szczegółów.

skazi
Posty: 1430
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: SimonK vs BlHeli

Post autor: skazi »

Przecież SimonK to już martwy projekt, już dawno został wyparty przez Blheli. Nowe ESC które wychodzą to już w zasadzie tylko Blheli/Blheli_S.
stanekmery
Posty: 20
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:06
Lokalizacja: Mrągowo

Re: SimonK vs BlHeli

Post autor: stanekmery »

I gdzie by po słuchać i patrzeć , zdania podzielone. Mam emaxy BLHELI 30A 2-4s 4 sztuki z przed półtora roku i 4 nowe i powiem że to jakiś nie wypał , na ich temat mogę napisać książkę łącznie z programowaniem przez BLHELI SUITE mam też emaxy simonk series 30A 2-3 s 4 sztuki w Quadzie i są bez problemowe , ale mam hexę będę kupował regle pod 4s bo emaksy blheli 30A się pogryzły i jest dylemat czy emax simonk 40A 2-6s czy emax blheli 40A 2-6s , może ktoś podpowie
stanekmery
ODPOWIEDZ