ESC - problem z synchronizacją 1 z 4

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Charles Dronson
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 14:27
Lokalizacja: Szczecin

ESC - problem z synchronizacją 1 z 4

Post autor: Charles Dronson »

Jou dżou:)
Mam aktualnie problem z jednym z ESCów: Po wgraniu Betaflighta (wcześniej był Cleanflight, ale po ponownym jego wgraniu problem nie znika, więc zostałem już przy becie) jeden z ESCów (motor nr. 1 CW aktualnie) potrafi się zatrzymać na moment, po czym wraca do takich obrotów, jak reszta. Dzieje się to wtedy, kiedy biorę maszynę w rękę i kręcę nim w różne strony (ruszam nim na "sucho" bez śmigieł, bo w powietrzu jest po prostu kret;). Wykluczyłem problem z HW (zimne luty itd.), bo zaczęło się od ESCa nr.2, ale po zamienie w tym przypadku 2 z 4, problem pojawił się na 1...To wszystko dzieje się w przypadku pracy po uzbrojeniu silników (działające PIDy). Kiedy testuję silniki z zakładki "motors" już w Betaflight (szybkie danie max. wartości, po czym gwałtowne zejście do min. "wadliwy" silnik nadal się kręci siłą rozpędu, gdy reszta się zatrzymuje momentalnie - jakby damped light nie do końca działał). Robiłem synchronizację w BLHeli suite, także w Betaflight, wszystkie regle mają te same nastawy...Jakieś pomysły?:)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ