Regulator nagle przestaje dzialać

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

BlackSkill
Posty: 37
Rejestracja: piątek 17 sie 2012, 17:01

Regulator nagle przestaje dzialać

Post autor: BlackSkill »

Qav250 ,3xesc Emax 12a simonk , 1x simonk 12a z abcrc, silniki emax 2204, kk2.1

Cześć. Czy możliwe że raz przegrzany regulator teraz nagle ujawnia swoją wadę gdy się nagrzeje ?
Myślę że był przegrzany bo jeden z regulatorów od temperatury aż się rozlutowal... Miałem umieszczone je na środku ramy jeden na drugim. Teraz już są na ramionach rozlutowany regulator wymieniony(popalił się).
Teraz mam problem już drugi raz połamałem przez to ramię po wylataniu 1pakietu regle lekko ciepłe , założyłem drugi wystartowalem Lecę do przodu i nagle spada jak cegła w lewą stronę (2silnik-prawy przód) skutki złamane ramię i urwane kable od silnika...

Pierwszy raz latałem w dużym upale i po 2min spadł...

Dwa razy złamane to samo ramię. Winny regulator ?
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Regulator nagle przestaje dzialać

Post autor: MacPiston »

Może się zabezpieczenie termiczne włączyło...
BlackSkill
Posty: 37
Rejestracja: piątek 17 sie 2012, 17:01

Re: Regulator nagle przestaje dzialać

Post autor: BlackSkill »

Po glebie nie był jakiś strasznie gorący :/ Właściwie to był letni :/ Pytanie czy gdy raz przegrzanemu esc może odwalać ?
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Re: Regulator nagle przestaje dzialać

Post autor: Uka »

Sam wlutowałeś piny do FC? Może zimny lut. Włącz sprzęt i poruszaj przy goldpinach.
Drone them all...
BlackSkill
Posty: 37
Rejestracja: piątek 17 sie 2012, 17:01

Re: Regulator nagle przestaje dzialać

Post autor: BlackSkill »

Hmm kable sygnałowe od esc oryginalne nie przycinane nie lutowane na oryg wtyczkach od odbiornika też , wszystkie wtyczki są oryginalnie zarobione na goldpiny. Jedynie co lutowałem to kable do esc płytka-silnik i zasilanie ale przy lutowane dobrze bo przy glebie wyrwało kable z silnika a luty nie naruszone ale poszukam zimnego luta. Jeszcze jakieś pomysły ? Wymieniać esc ? Bo silnik kolejnej takiej gleby chyba nie przeżyje... Chyba że kk2.1 by się zresetowalo w locie ?
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Regulator nagle przestaje dzialać

Post autor: Gmeracz »

BlackSkill pisze:Cześć. Czy możliwe że raz przegrzany regulator teraz nagle ujawnia swoją wadę gdy się nagrzeje ?
Tak
BlackSkill pisze:Myślę że był przegrzany bo jeden z regulatorów od temperatury aż się rozlutowal...
Jaja sobie robisz? Wiesz, w jakie temp. topi się lut? 180-220 st. C.
No to teraz poczuj się, jak te pamięci czy procek. Przegrzałeś i poszło. Nie ma co płakać. Trza wymieniać i tyle.
Od śmigła...
BlackSkill
Posty: 37
Rejestracja: piątek 17 sie 2012, 17:01

Re: Regulator nagle przestaje dzialać

Post autor: BlackSkill »

Nie no nie robię sobie jaj :D Serio się rozlutowal chyba że zwarcie był gdzieś tam. Ten co się rozlutowal wymieniłem :P
Dzięki za odpowiedź :)
ODPOWIEDZ