Wgranie firmware z pliku hex do ESC FVT 120A

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Wgranie firmware z pliku hex do ESC FVT 120A

Post autor: ideatb »

Witam,

Na wstępie wiem ze to dział regulatorów głównie dla multikopterów ale moze ktoś pomoze... :->

Używam regulatorów do "pojazdów lądowych" ESC FVT120A 6S, czyli tych

Chciałem zrobic upgrade firmware, producent umożliwia to za pomoca takiego programatora i aplikacji brushless software usb link
Obrazek

Wgrywa się pliki z rozszerzeniem *.hgm

Poprosiłem producenta o starszą wersję firmware i dostałem pliki w formacie *.hex, Przez głupotę jednak próbowałem wgrać go przez brushless software usb link czego efektem jest niedziałający ESC który nie widzi juz programator i aplikacja.

Jak moge wgrać teraz firmware w do tego regulatora z pliku hex

Regulator ma 4 piny przy procesorze jak Turnigy K-Force i ten sam procesor (ponizej Turnigy K-Force v2)
Obrazek

a tutaj mój ESC FVT 120A
Obrazek
więc logicznym wydaje się ze mozna do tego wykorzystać BL-Heli-Suite i NANO ale czy moge za pomocą tych narzędzi wgrac inny firmware niż BLHELI?
Ostatnio zmieniony środa 31 sie 2016, 14:51 przez ideatb, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Wgranie firmware z pliku hex do ESC FVT 120A

Post autor: kamilborkowski »

Tak, BL-Heli-Suite umożliwia wgrywanie innego softu. Jak się połączysz to masz przycisk "flash other".
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Wgranie firmware z pliku hex do ESC FVT 120A

Post autor: ideatb »

kamilborkowski pisze:Tak, BL-Heli-Suite umożliwia wgrywanie innego softu. Jak się połączysz to masz przycisk "flash other".
Dzięki za odpowiedź... tak tez pomyślałem dlatego wczoraj po przestudiowaniu manuala RURKa BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC (Rurek odwaliłeś kawał dobrej roboty)
zrobiłem programator z NANO, wgrywając w niego 4wArduino_Nano__16_PB3PB4v16300.hex
dolutowałem przewody do pinów na płycie wg. tego schematu
Obrazek

BLHeliSuite w najnowszej wersji 16314701 połączył się z ESC, którego wcześniej zasiliłem i po wyborze Flash Other i załadowaniu firmware (który dostałem od producenta) dostaje taki komunikat :-(

Obrazek
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Wgranie firmware z pliku hex do ESC FVT 120A

Post autor: kamilborkowski »

Oj, to więcej nie jestem w stanie pomóc. Dotychczas wgrywałem w ten sposób tylko BLHeli albo pochodne (multishot) do regli.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Wgranie firmware z pliku hex do ESC FVT 120A

Post autor: ideatb »

Pytanie jakim innym zestawem narzędzi (programator, oprogramowanie) mogę wgrać firmware do tego ESC.

Może muszę zmostkować 2 piny procesora jak to wymagane było w starszej wersji K-Force

Obrazek
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Wgranie firmware z pliku hex do ESC FVT 120A

Post autor: kamilborkowski »

To raczej pytanie do producenta.
ODPOWIEDZ