Zasilanie zestawu z regulatorami OPTO - ZTW Spider 30a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

b_sixkiller
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 12 lis 2015, 20:41

Zasilanie zestawu z regulatorami OPTO - ZTW Spider 30a

Post autor: b_sixkiller »

Hej,

Pozwoliłem sobie założyć jeszcze jeden post dt. regulatorów OPTO.

Składam swojego pierwszego drona i mam małą wątpliwość co do konieczności montowania dodatkowego regulatora napięcia.

Będę montował regulatory ZTW Spider OPTO, czyli bez BEC.

3 żyłowy przewód łączący ESC z kontrolerem posiadają regulatory z BEC - czyli z regulatorem napięcia. Mamy przewód z sygnałem, z masą i z zasilaniem +5V którego ja właśnie nie mam, bo nie mam BECa w regulatorach.

Teraz moje pytanie - jak zasilane są zwykle kontroler i odbiornik - rozumiem, że może być to poprzez ESC posiadające BEC właśnie poprzez 3ci przewód (podawany jedynie z jednego regulatora). Albo..?? Kontroler połączony bezpośrednio z baterią ? Rozumiem, że wtedy potrzebny jest dodatkowy zewnętrzy BEC ? Czy może jak w przypadku NAZY Lite w którą się prawdopodobnie zaopatrzę jest już coś takiego w zestawie V-SEN ?

Czy potrzebuję dodatkowy regulator napięcia ?

Z góry dzięki za sugestie.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Zasilanie zestawu z regulatorami OPTO - ZTW Spider 30a

Post autor: RW »

Potrzebujesz UBECa 5V - ja stosuję Turnigy 3A lub RCTimer 5A.
Możesz zainwestować w Power Module, ale wykorzystuj tylko do pomiaru prądu i napięcia a nie do zasilania, bo te moduły są zawodne i często mają niskie napięciena wyjściu, które pod obciążeniem siada jeszcze bardziej.
Rafał Wojtyniak
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Re: Zasilanie zestawu z regulatorami OPTO - ZTW Spider 30a

Post autor: Uka »

Ja mam 20A ZTW Opto 2 różne wersje. Mimo 3 kabli, nie dają 5V.
Drone them all...
b_sixkiller
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 12 lis 2015, 20:41

Re: Zasilanie zestawu z regulatorami OPTO - ZTW Spider 30a

Post autor: b_sixkiller »

Czyli ALBO dodatkowy ubec ALBO power module od nazy (v-sen), tak? Nie mogę podłączyć i tego i tego tak?
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Zasilanie zestawu z regulatorami OPTO - ZTW Spider 30a

Post autor: RW »

Sorry - kilku osobom dzisiaj odpisuję i pomyliłeś mi się z takim co używa Pixhawka a nie Nazy :oops:

Także niestety nie pomogę :-/
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Zasilanie zestawu z regulatorami OPTO - ZTW Spider 30a

Post autor: Poli25 »

b_sixkiller pisze:Czyli ALBO dodatkowy ubec ALBO power module od nazy (v-sen), tak? Nie mogę podłączyć i tego i tego tak?
Latam rok czasu na ZTW Spider 30A Opto. te regulatory nie mają BEC-a w sobie przewód od 5V jest bo jest ale nie ejst nigdzie podłączony w samym regulatorze. APM-a zasilam z Power Module nigdy nie zdażyło się aby napięcie na zasilaniu APM spadło poniżej 4,5V. Pierwszy mój PM był tak kiepski że napięcie potrafiło spaść do 4,3V i nie rozłączyło mi APM-a ale nie polecam tak eksperymentować.
Jeśli chodzi o same regulatory to uważam ze są jedne z lepszych na rynku, nie palą się i nie grzeją jak inne, są porządnie wykonane. Ostatnio zrobiłem testy i przy poborze 75A zrobiły się troszkę ciepłe.
ODPOWIEDZ