Problem - Regulator EMAX BLHELI 30A - SOFT

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Problem - Regulator EMAX BLHELI 30A - SOFT

Post autor: rafi.devtox »

Dodatkowo albo padl mu procek albo regulator. Teraz masz 2 wyjscia... Albo
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=40089

Albo kosz...


.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
stanekmery
Posty: 20
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:06
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Problem - Regulator EMAX BLHELI 30A - SOFT

Post autor: stanekmery »

Czy może ktoś doradzi , czy mam spalić następnego regla
stanekmery
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Problem - Regulator EMAX BLHELI 30A - SOFT

Post autor: rafi.devtox »

To tak jak Ci mowilem. Podlacz sprawnego do blheli suite i sprawdz jaki soft w nim siedzi obecnie... Sprawdz czy nie ma nowszej wersji... Blheli suite ma baze najnowszych softow. . . te regle maja specyficzne softy wiec zadnym innym nie przeflashujesz...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
stanekmery
Posty: 20
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:06
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Problem - Regulator EMAX BLHELI 30A - SOFT

Post autor: stanekmery »

niestety nie mogę odczytać softu tych regli emax 30A 2-4s cały czs proponuje mi nowy wsad co się kończy paleniem mosfetów
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (687.83 KiB) Przejrzano 4838 razy
stanekmery
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Problem - Regulator EMAX BLHELI 30A - SOFT

Post autor: rafi.devtox »

A jaki masz procesor w reglu? Cos mi sie wydaje ze masz tam atmela a probujesz silabsa... Zrob zdjecie procka....

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
stanekmery
Posty: 20
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:06
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Problem - Regulator EMAX BLHELI 30A - SOFT

Post autor: stanekmery »

Mam problem zamieszczaniem zdjęć , muszę się nauczyć . Procek to silab , wiem bo kazdy regulator rozcinałem żeby się wlutować w pady

EDIT - scalenie

Cały czas zachodzę w głowę jak kolegom ; Gmeracz i poziom69 udało się wgrać softy o których mowa wcześniej i wszystko działa ? Oczywiście mi też się udało tylko z innym skutkiem , a może ja coś źle robię -wszelkie podpowiedzi mile widziane i słyszane :idea:

EDIT - scalenie

Witam po przerwie ,po głębszej konsultacji tzn. z Panem Wojtkiem z ABS RC , po przeszukaniu forum zagranicznych i po testach na własnej skórze mogę śmiało potwierdzić na tą chwilę że do emaxów blheli 30A 2-4s śmiało pasuje soft z katalogu BLHELI SUITE EMAX 20A MULTI ,chyba jest to jedyny soft który nie powoduje zwarcia po odłączeniu tzw. beca przylutowanego do padów . W brew wcześniejszym opisom że ten soft jest dla 3s też zaprzeczę ponieważ pod piąłem 4s i silnik śmiga . Ważna ciekawostka ;nie trzeba mieć specjalnego zasilacza z zabezpieczeniem prądowym ,wystarczy żarówka 12V wpięta układ zasilania pomiędzy regulatorem a lipolem przy zmianie softa i po odpięciu się od padów wtyczką bec , jeżeli soft jest właściwy żarówka się nie zapali , jeżeli trefny soft zewrze mosfety żarówka się zapali ale nie spalimy regulatora i będzie możliwość próby wgrania innego softu , żarówka będzie mrugać z częstotliwością kwarcu jakby w trybie uśpienia , czyli ok. 2 razy na s.Jeżeli komuś uda się poprawnie wgrać inny soft , proszę się podzielić informacją , pozdrawiam.
stanekmery
Awatar użytkownika
Ekstrapolator
Posty: 106
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem - Regulator EMAX BLHELI 30A - SOFT

Post autor: Ekstrapolator »

Hej,

Tak sie zastanawiam bo zamówiłem wersje 20A własnie ze względu że nie widziałem wersji softu na 30A różnica w cenie jest na poziomie 1$ miedzy 20A a 30A. Więc podejrzewam że rozbieżność między wersja na 30A (ma radiator z blaszki aluminiowej plus termopad) a 20A nie ma, ktoś to może potwierdzić ?
stanekmery
Posty: 20
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:06
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Problem - Regulator EMAX BLHELI 30A - SOFT

Post autor: stanekmery »

Możesz porównać zdjęcia na pierwszej stronie postu od strony silaba a od strony mosfetów różni się tym że dwa są wlutowane w po długości UTC a nie w poprzek ,ilość jest ta sama .Tyle mogę pod powiedzieć
stanekmery
Awatar użytkownika
Ekstrapolator
Posty: 106
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem - Regulator EMAX BLHELI 30A - SOFT

Post autor: Ekstrapolator »

stanekmery
Podczas zwarcia uszkodziły się ścieżki na ESC ? bo te mosfety są bardzo tanie 100szt 6$ wiec jak by można je ze 2-3 razy przeszczepić było by ekstra. Zamiast żarówki można użyć zasilacza laboratoryjnego ustawionego na CC 0,5A i tez nic nie zjara ja tak robię podczas testowania po przeszczepach jeszcze nigdy dym mi nie poszedł.

Druga sprawa jak wgrywam soft na 20A do 30A ESC to softowo ograniczam prąd do 20A czy ESC nie ma feedback o aktualnym prądzie ? Chyba nie bo jak by miało to by dym z niego nie szedł jak podczas kraksy gaz nie jest na 0 ?
ODPOWIEDZ