Czy regulatory to wytrzymają?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: destructo »

Cześć!

Właśnie zdecydowałem się na zakup silników Cobra CM-2204 2300kv
z francuskiego sklepu:

http://ladroneshop.com/fr/cobra-motors- ... &results=8

w tabelkach na śmigłach 5045 pokazuje że przy 11.1V ma 10,5A poboru prądu przy 470g ciągu. W moim quadzie mam regulatory z banggood 12A (15A 10sekund), dokładnie takie:

http://www.banggood.com/Emax-Simonk-Ser ... 18126.html

Rozumiem że regulator będzie w stanie obsłużyć taki silnik. Zastanawia mnie fakt że Amperaż podawany jest przy 11.1V, czy jeżeli będę miał baterię naładowaną na maxa 12,5V czy pobór prądu może wzrosnąć?

I zastanawiam się jeszcze nad firmware ESC, w ogóle się na tym nie znam, czytałem na zagranicznych forach że ludzie mieli jakieś problemy z niektórymi silnikami przy danym firmware i ogolnie jakby ktoś mogł mi to rozjaśnić :c
Krzychoo
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 10:08
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: Krzychoo »

destructo pisze:Rozumiem że regulator będzie w stanie obsłużyć taki silnik. Zastanawia mnie fakt że Amperaż podawany jest przy 11.1V, czy jeżeli będę miał baterię naładowaną na maxa 12,5V czy pobór prądu może wzrosnąć?
Przeciwnie przy większym napięciu spadnie ci pobór prądu,a wzrośnie przy niższym.
Według tabelki silnik w przybliżeniu ma 117W czyli :
10.58Ax11.1V =117,4W ta sama moc przy 12.5V : 117W/12.5V=9.36A

Najlepiej jak byś zmienił regulatory na lepsze. Masz świetne silniki ale regle bardzo kiepskie.
Reptile Aphid x450
Zmr250
Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: destructo »

Wiem że są słabe :/ Noszę się z ich zmianą, ale czekam na jakiś zastrzyk dodatkowej gotówki i zastanawiam się czy do tego czasu mogę latać na obecnych i potem je zmienić czy latanie na tych Emaxach i Cobrach nie wchodzi w grę
ne0h666
Posty: 46
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 22:24

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: ne0h666 »

Krzychoo, Albo coś źle kumam albo gadasz głupoty. Silniki modelarskie kręcą się według napięcia które dostaną, więc im więcej voltów tym większe obroty. Większe obroty = większy pobierany prąd. Dlatego jak latasz na 4s to ciągnie dużo większy prąd.

Aleee. Jak w testach piszą, że na 11,1v ma ciąg taki i taki to znaczy, że jest zasilany z 3S (napięcie nominalne pakietu) a takie testy przeprowadza się na pełnych pakietach więc i tak pewnie miały te 12,6v.
Krzychoo
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 10:08
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: Krzychoo »

Sam piszesz głupoty.Większe obroty to większe napięcie a nie prąd.
Reptile Aphid x450
Zmr250
ne0h666
Posty: 46
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 22:24

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: ne0h666 »

Większy prąd jest skutkiem ubocznym wyższego napięcia.
Jasne jeśli zakładasz że chcesz osiągnąć 490g to pomijając sprawność MOC (waty) będzie taka sama. Przykładowo 490g wyciąga przy 110W czyli 10Ax11v i na odwrót 10v x 11A. I miałbyś rację gdyby o to chodziło.

Tylko, że jak mówimy o 100% mocy silnika to przy niższym napięciu będzie się kręcił wolniej i pobierze mniej amperów. Porównaj sobie prąd pobierany przy 3s i 4s albo 2s i 3s itd...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: Adasko »

Krzychoo pisze:Sam piszesz głupoty.Większe obroty to większe napięcie a nie prąd.
zweryfikuj swoja wiedze , lub bardziej jej brak
Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: destructo »

osobiście na chłopski rozum bardziej pasuje mi wersja ne0h666 bo przy 4s amperaż w tabelce jest wyższy więc wygląda na to że im większe napięcie tym więcej biorą amper. Ale nie chce się kłócić, powiedzcie mi tylko czy będzie to latać na tych regulatorach :D
ne0h666
Posty: 46
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 22:24

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: ne0h666 »

Da radę. Polatasz.
Pytanie tylko czy nie będą się wolniej kręcić.
Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: destructo »

no to spoko ;) Nie zależy mi na dużej zmianie mocy. Zawsze mam możliwość zmiany ESC, wtedy kupie takie żeby szło latać na 4s, kupie baterie i będzie spoko. Obecnie latam na ZMR1804 2300KV, denerwują mnie ciągle odklejające się magnesy, a z wydajnością też średnio. Jakby nie było z Cobrami na pewno nie bedzie gorzej :P
ne0h666
Posty: 46
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 22:24

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: ne0h666 »

A kupiłeś już je?
Krzychoo
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 01 paź 2015, 10:08
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: Krzychoo »

Adasko pisze:zweryfikuj swoja wiedze , lub bardziej jej brak
Wraziłem się nie jasno, oczywiście chodziło mi o liczbę cel i o napięcie pakietu.Myślałem że to będzie oczywiste.
ne0h666 pisze:Porównaj sobie prąd pobierany przy 3s i 4s albo 2s i 3s itd...
Dokładnie :

http://rotorgeeks.com/index.php?route=p ... duct_id=77
ciąg 500g przy 3s i 4s
Mam na myśli stosunek ciągu (moc) do pobieranego prądu.A tobie chodziło o obroty przy 3s i 4s i tym samym prądzie, co oczywiście by się zgadzało.
ne0h666 pisze:Tylko, że jak mówimy o 100% mocy silnika to przy niższym napięciu będzie się kręcił wolniej i pobierze mniej amperów
Odniosłem się do ograniczeń w temacie.
ne0h666 pisze:więc im więcej voltów tym większe obroty
Przepraszam cię ale to mi jakoś umknęło.
Reptile Aphid x450
Zmr250
Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: destructo »

ne0h666 pisze:A kupiłeś już je?
nie jeszcze nie kupiłem, zamierzam jutro
ne0h666
Posty: 46
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 22:24

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: ne0h666 »

To poczytaj o emaxach rs2205. Jest to nowość na rynku ale z testów wychodzi, że są minimalnie lepsze od cobr a jeszcze nikt ich nie podrabia.
Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Re: Czy regulatory to wytrzymają?

Post autor: destructo »

czytałem :D Problem w tym że przy 3s i śmigłach 5045 biorą 20A, nie na moje regle :/ plus że są dostępne w sklepie modelarskim w moim mieście w cenie 10zł wyższej niż od Chińczyków, więc dość długo się zastanawiałem. W sumie to dalej nie wiem co robić, jakie ESC byś polecał do tych Emaxów? Policzyłbym czy mnie stać :P
ODPOWIEDZ