Rctimer 20A OPTO BLHeli + Naza V2 jak Skalibrować gaz

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Rctimer 20A OPTO BLHeli + Naza V2 jak Skalibrować gaz

Post autor: baxter321 »

Witam serdecznie. Po przebudowie i zlozeniu w calosc mojego F450 zauwazylem problem z praca silnikow a najpewniej jest to problem z kalibracja ESC a raczej jej brakiem.
Chodzi o to ze po uruchomieniu silnikow i pozycji drazka gazu na srodku silniki kreca sie jednostajnie (powoli) ale gdy troche przekrocze srodek gazu (doslownie troszeczke) to zaczynaja sie coraz szybciej rozkrecac do maksimum. Drazek gazu jest w pozycji ok 55-60% gazu a silniki same zaczynaja przyspieszac do maxa. Pomyslalem ze jest to wina braku kalibracji zakresu gazu i chcialem to skalibrowac ale gdy ustawiam drazek na maksa przy wlaczonej apce i zalaczam zailanie quada to nic sie nie dzieje , tzn tylko jest melodyjka poczatkowa regli (taka jak przy normalnym wlaczeniu quada) i przy opuszczeniu drazka do zera nie ma zadnej konczacej melodyjki. Poprostu nic sie nie dzieje.

Czy opisany wyzej problem z silnikami to wina braku kalibracji ESC? jak skalibrowac regielki?
ESC mam wpiete do Nazy V2, a RX Frsky po jednym kabelku PPM wpiety do Nazy z drugiej strony. Czyli wszystko prawidlowo.

Regulatorki to Rctimer Mini ESC20A OPTO BLHeli http://rctimer.com/product-1321.html

pozdrawiam i prosze o jakas pomoc :(
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Rctimer 20A OPTO BLHeli + Naza V2 jak Skalibrować gaz

Post autor: pawelsky »

baxter321 pisze:Czy opisany wyzej problem z silnikami to wina braku kalibracji ESC?
Nie, to wina nie zaznajomienia sie z procedura startu Nazy v2.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rctimer 20A OPTO BLHeli + Naza V2 jak Skalibrować gaz

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:Nie, to wina nie zaznajomienia sie z procedura startu Nazy v2.
I chyba większości kopterów z załączonym ATTI
Ten wredny...
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Rctimer 20A OPTO BLHeli + Naza V2 jak Skalibrować gaz

Post autor: baxter321 »

Nie rozumie. Na Nazie latalem juz jakis czas temu bez problemow tylko na regulatorach SimonK. Nawet ich nie kalibrowalem.
Wiadomo ze na poczatku zazbrajam silniki na bok drazkami. Tryb w jakim to robie to GPS bo mam tak ustawione ze od razu mam GPS a pozniej moge przelaczac na inne. Chodzi o to ze silniki nie przyspieszaja plynnie do ruchu drazka gazu,... tylko ..albo sa w pozycji biegu spoczynkowego (drazek na srodku) , albo od razu po przekoczeniu polowy rozkrecaja sie na maxa. Na starych regulatorach nie mialem takiego problemu. Wczesniej mialem regulatorki z Bec SimonK i trzema kabelkami a teraz mam te Opto BlHeli z 2-ma kabelkami.
Pierwsze co podejrzewalem to brak kalibracji zakresu gazu ale podczas jej proby nic sie nie dzieje :/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Rctimer 20A OPTO BLHeli + Naza V2 jak Skalibrować gaz

Post autor: pawelsky »

baxter321 pisze:Na starych regulatorach nie mialem takiego problemu.
Szczerze watpie...
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Rctimer 20A OPTO BLHeli + Naza V2 jak Skalibrować gaz

Post autor: baxter321 »

Moze sie nie rozumiemy ale na starych regulatorkach z Aliexpress "mystery" , latalem. Normalnie dodawalem gazu i silniki stopniowo reagowaly tak jak chcialem. No chyba sam wiem co bylo a co jest teraz :)
Ale nie chce sie przegadywac tylko jak rozwiazac ten problem?
Bo jak narazie to nie widze pomyslu na rozwiazanie problemu, a napisalem do was w ostatecznosci. Zreszta mozna zobaczyc ile mam postow co chyba znaczy ze nie lece na forum z byle powodu tylko staram sie go rozwiazac sam.
Awatar użytkownika
false
Posty: 413
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 12:01
Lokalizacja: Rzeszów/Nowy Sącz

Re: Rctimer 20A OPTO BLHeli + Naza V2 jak Skalibrować gaz

Post autor: false »

I na tych poprzednich regulatorach też latałeś na Nazie?
Bartek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Rctimer 20A OPTO BLHeli + Naza V2 jak Skalibrować gaz

Post autor: pawelsky »

baxter321 pisze:Moze sie nie rozumiemy ale na starych regulatorkach z Aliexpress "mystery" , latalem. Normalnie dodawalem gazu i silniki stopniowo reagowaly tak jak chcialem. No chyba sam wiem co bylo a co jest teraz :)
Naza v2 dziala w ten sposob ze przy starcie nie dodaje gazu dopoki nie przekroczysz polowy (uzyty regulator nie ma tutaj znaczenia). Moze wczesniejsze testy robiles na Nazie Lite?
baxter321 pisze:Ale nie chce sie przegadywac tylko jak rozwiazac ten problem?
Nie ma czego rozwiazywac bo to nie problem, tak dziala Naza v2.
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Rctimer 20A OPTO BLHeli + Naza V2 jak Skalibrować gaz

Post autor: baxter321 »

Caly czas mam te sama Naze V2 z HK. Od poczatku mam tego samego F450 tylko ze teraz wzialem sie za przebudowe (odchudzanie) quada i jedynie co z mechaniki zmienilem to silniki z 850kv na 750kv (ta sama seria silnikow z RcTimer) i te regulatorki (z Mystery simonk bec na rctimer opto oneshot125).
Chyba koledzy nie przeczytali dokladnie..... ja wiem ze do polowy naza nie dodaje gazu, czyli do polowy zakresu drazka jest tak ja byc powinno ale..... od polowy w gore, jak tylko przekrocze polowe i zostawie drazek na np 60% gazu to silniki caly czas sie rozkrecaja do maximum a drazek jest stale w pozycji 60%. Czyli jest tak ze 50% draga (wolene obroty) - 51% (max obrotow)

A ta kalibracje ESC?? co o tym sadzicie? Probowalem robic tak jak pokazuja na youtubie ale nic sie nie dzieje :/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Rctimer 20A OPTO BLHeli + Naza V2 jak Skalibrować gaz

Post autor: pawelsky »

baxter321 pisze:jak tylko przekrocze polowe i zostawie drazek na np 60% gazu to silniki caly czas sie rozkrecaja do maximum a drazek jest stale w pozycji 60%.
Skoro testujesz na ziemi to tak ma byc (Naza probuje sie wzniesc, ale sie nie wznosi wiec dodaje gazu i tak w kolko az do max obrotow).

Nie widze powodu zeby cokolwiek kalibrowac.
Awatar użytkownika
baxter321
Posty: 100
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 22:55
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Rctimer 20A OPTO BLHeli + Naza V2 jak Skalibrować gaz

Post autor: baxter321 »

Dokladnie jest tak jak powiedzial kolega "pawelsky". Poprostu najpierw trzeba wystartowac :)
Dluga przerwa w zabawie RC i sporo rzeczy umyka z glowy.
Dzieki serdeczne.
ODPOWIEDZ