ESC ZTW Spider słabszy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: Poli25 »

Witam

Mam w swojej Hexie F550 mam ESC ZTW Spider 2-4S 600Hz, ostatnio zauważyłem bujanie. Zmniejszyłem pidy pomogło ale nadal widać że kopter nie wisi jak powinien, więc postanowiłem zrobić od nowa kalibrację ESC i dostrzegłem że jeden z silników wolniej startuje. Podczas uruchamiania silników w trybie kalibracji łapałem za stożek każdego z silników i ewidentnie jeden z nich miał dużo mniej mocy od pozostałych. Podmieniłem silniki i silnik pracuje prawidłowo, wina ewidentnie jest po stronie ESC, czy ktoś naprawiał te regle?
Predaterio

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: Predaterio »

Regli raczej nikt nie naprawia ;-)
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: Poli25 »

Zastanawiam się nad wgraniem nowego softu wyczytałem że oryginalnie siedzi tam SimonK. Tylko czy będę musiał grać soft do wszystkich regli?
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: tofficzeq »

No to chyba oczywiste że jeśli będziesz wgrywał firmware do regli to musisz do wszystkich.. Każdy firmware ma swoje poprawki i one mogą znacząco wpływać na charakterystykę pracy regli
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: Poli25 »

Gdzie taki soft znajdę?..jeśłi ktoś by był tak miły i podrzucił najnowszy, będę bardzo wdzięczny
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: Rurek »

infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: Poli25 »

Rurek...ja chcę wgrać tam soft SimonK, ale dzięki za zainteresowanie.

Jak się okazało mam dwa rodzaje ESC wersję V2 i V3. Z tego co wyczytałem na innych forach wersja V2 wcale nie ma SimonK tylko prawdopodobnie AFRO, dopiero wersja V3 ma firmware SimonK, jeśli źle doczytałem proszę mnie poprawić.
Jeden ESC w wersji V2 jest ewidentnie słabszy, niby jest możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych tylko nie bardzo wiem jak to zrobić bo dźwięki się nie zmieniają. 4 pojedyncze 4 podwójne i 3 potrójne i tak w kółko.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: Poli25 »

Poli25 pisze:Rurek...ja chcę wgrać tam soft SimonK, ale dzięki za zainteresowanie.

Jak się okazało mam dwa rodzaje ESC wersję V2 i V3. Z tego co wyczytałem na innych forach wersja V2 wcale nie ma SimonK tylko prawdopodobnie AFRO, dopiero wersja V3 ma firmware SimonK, jeśli źle doczytałem proszę mnie poprawić.
Jeden ESC w wersji V2 jest ewidentnie słabszy, niby jest możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych tylko nie bardzo wiem jak to zrobić bo dźwięki się nie zmieniają. 4 pojedyncze 4 podwójne i 3 potrójne i tak w kółko.
.

Po długich poszukiwaniach znalazłem filmik https://www.youtube.com/watch?v=rGkYtYJGY3g ale u mnie nie wdaje takich dźwięków cały czas ta sama tonacja. Melodyjka ta sama ale u mnie wygląda jakby nie chciał wejść w tryb programowania. Ktoś na te regulatory?

Na forum znalazłem jak zrobić factory reset http://airtekhobbies.com/downloads/ZTW.pdflecz i mnie pianie po włączeniu jest następujące:
4X podwójne piknięcia
4X pojedyncze piknięcia
4X podwójne piknięcia
4Xpotrójne piknięcia
4X poczwórne piknięcia
i od nowa 4X podwójne piknięcia, jakby wracała do początku.
Poniżej filmik
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: tofficzeq »

A to nie jest czasem tryb programowania? Bo kiedyś oglądałem filmik, w którym pokazywano jak na podstawie sekwencji beepów włączyć daną funkcję w ESC bez karty programującej. W zależności od ilości beepów ESC uruchamiał lub wyłączał daną funkcję.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: Poli25 »

Po długich poszukiwaniach kolega ma rację to jest tryb programowania tylko jak je rozgryźć, na innym filmiku tonacja się zmeinia a u mnie nie.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: Rurek »

Od ponad tygodnia drążysz temat zamiast wgrać najlepszy soft czyli blheli.
Jeżeli nie pomoże (bo masz dwie wersje regli) to i tak czeka Cię wymiana na wszystkie takie same.
Nie wiem czemu zwlekasz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: tofficzeq »

A to co napisał Rurek to chyba najlepsze co możesz zrobić. Wgrać najnowszy BlHeli i spokój.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: Poli25 »

V2 od V3 (reversem silników choć mi jakimś cudem udało się zmienić kierunek na wszystkich silnikach) różni się niewiele jedną dodatkową funkcją. Rurek wgram BLHeli ale czekam na programator. Zanim to jednak nastąpi chcę poznać procedurę programowania regla.
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: YoGi »

Poli25 pisze:V2 od V3 (reversem silników choć mi jakimś cudem udało się zmienić kierunek na wszystkich silnikach) różni się niewiele jedną dodatkową funkcją. Rurek wgram BLHeli ale czekam na programator. Zanim to jednak nastąpi chcę poznać procedurę programowania regla.
Spidery programują się po 1wire (przynajmniej te co miałem 18A, 20A, 40A) więc arduino nano i programator gotowy. Samą procedurę masz opisaną w pierwszym poście http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=64&t=20146
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: ESC ZTW Spider słabszy

Post autor: Poli25 »

Ja mam zamówiony USBASP, zobaczymy co tym uda się zdziałać. Ogólnie z regli jestem zadowolony tylko ten jeden coś szwankuje, przeszła mnie myśl że może jeden mosfet jest walnięty, jest taka opcja?
ODPOWIEDZ