Chińskie regulatory .. hobbysky, hobbypower, itp. itd.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Michał Hewelt
Posty: 50
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 13:05
Lokalizacja: Kartuzy

Chińskie regulatory .. hobbysky, hobbypower, itp. itd.

Post autor: Michał Hewelt »

Witam,
u chińczyków znajduje się wiele regulatorów takich samych, ale jakby innych ;)
chodzi mi o te hobbysky, hobbypower, readytosky czy tam inne ..

Co to za oznaczenia ? producentów ? Czy jeden regulator od drugiego się czymś różni ? Czy to po prostu oznaczenia ludzi co tym handlują, a regulator jest taki sam ?
"Zawsze znajdą się głupie pytania, które warto zadać"
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Chińskie regulatory .. hobbysky, hobbypower, itp. itd.

Post autor: Rurek »

Pisz proszę w odpowiednich działach, ciągle trzeba po Tobie porządki robić....
Co do regulatorów - nie zajmuj się jakimiś badziewiami, interesuj się raczej sprawdzonymi i polecanymi. No chyba że gdzieś wyczytasz SPRAWDZONE I WIARYGODNE informacje że dany regulator jest klonem/kopią czegoś znanego. Chodzi o to aby się dało wgrywać soft wspierany przez blheli/simonk.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Michał Hewelt
Posty: 50
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 13:05
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Chińskie regulatory .. hobbysky, hobbypower, itp. itd.

Post autor: Michał Hewelt »

Nie widziałem jeszcze aby ktoś robił po mnie porządki, a piszę w dziale dla początkujących gdyż jestem początkującym ;)
ale dobra, będę zwracać na to uwagę ;)

Twoja odpowiedź niestety nie jest odpowiedzią na moje pytanie.
Ale jak już wspomniałeś o sofcie, to akurat one posiadają SimonK, są programowalne więc raczej nie są badziewiem.

Będzie prościej jak pokażę o co mi chodzi: http://pl.aliexpress.com/item/6PCS-30A- ... 70eb7db3c7

Chodzi mi tylko o to oznaczenie hobbysky (niebieski napis w kółku) , w tym przypadku. Zamówione mają jakby graficznie identyczne oznakowanie tylko napis: readytosky . Jakby człowiek się nie przyjrzał to nie widać różnicy.
I nurtuje mnie to czy są to identyczne regulatory czy jakiś Chińczyk robi wały i sprzedaje podróby hobbysky... czy jak ...
"Zawsze znajdą się głupie pytania, które warto zadać"
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Chińskie regulatory .. hobbysky, hobbypower, itp. itd.

Post autor: tofficzeq »

Zależność jest prosta... Nie sugeruj się zdjęciami umieszczanymi w opisach aukcji na AliExpress ponieważ bardzo często są zapożyczane od innych sprzedających.

Możesz poprosić sprzedającego o zdjęcia realnego produktu.

A co do samych ich produktów, to już zostało to napisane - nie wiesz nigdy czy kupujesz oryginał, kopię czy kopię kopii.. Nie ma zasady.

A czy to sie nazywa HobbySky czy inaczej to już kwestia jaką naklejkę chińczyk przyklei na produkcie
Awatar użytkownika
super_oko
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Chińskie regulatory .. hobbysky, hobbypower, itp. itd.

Post autor: super_oko »

To, ze jest simonK to nic nie znaczy, bo wrzucic to mozna na kazdego regla z Atmega/Silabsem. Chodzi o podsepoly mosfeety i cala reszte. Mi przez ostatnie 8 lat sie nazbieralo ich cala masa, ale takiego to jeszcze nie widzialem. Chociaz nie jestem elektronikiem i sie nie znam, to jedno jest pewne w tym hobby, chcesz zrobic cos co lata dluzej niz 5 min, to nie kupuj najtanszego gowna i zawsze sluchaj sie weteranow inaczej zawsze zaplacisz podwojnie. Taka prosta zasada. Rób co chcesz ważne żebyś nie latał tym w moim pobliżu.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Chińskie regulatory .. hobbysky, hobbypower, itp. itd.

Post autor: Rurek »

Michał Hewelt pisze:Ale jak już wspomniałeś o sofcie, to akurat one posiadają SimonK, są programowalne więc raczej nie są badziewiem.
No to napisz mi który hex do nich się ładuje? Bo sprzedawca nie raczył o tym wspomnieć....
tofficzeq pisze:Nie sugeruj się zdjęciami umieszczanymi w opisach aukcji na AliExpress ponieważ bardzo często są zapożyczane od innych sprzedających.
Dokładnie! Nawet w tym linkowanym produkcie zdjęcia rozmijają się z opisem - napisane jest coś o oscylatorze kwarcowym gdy tymczasem na zdjęciu go nie widać :-/ Warto przy okazji wspomnieć że regle bez kwarca (w przypadku Atmegi) są mniej precyzyjne - "pływają" pod wpływem temperatury.

Stara zasada modelarstwa FPV tutaj też obowiązuje - kupuje się dwa razy - pierwszym razem tanio, drugim razem dobrze.

Chcemy przed tym uchronić ale ostatecznie to autor wątku podejmie decyzję ile razy chce kupować :-) Chociaż po innym temacie widać że się wyraźnie "przyssał" do tanich nonejmów i pewnie je kupi.

Edicao: niczym nie zmuszony obadałem temat (odrobiłem prace domową za autora wątku...) no i te całe readysky to kopia/wersja/klon Plush / Pentium / Sentry w wersji starej na Atmedze (bo teraz Turnigy Plush 30A jest robiony na Silabsie). I zasadniczo powinien pasować soft tgy.hex od SimonK'a.
Tak więc można te regle chyba kupować. W sumie to jest poprzednia generacja ESc bo obecne są o połowę (jak nie więcej) mniejsze i lżejsze. I przede wszystkim szybsze bo chodzące na blheli :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Chińskie regulatory .. hobbysky, hobbypower, itp. itd.

Post autor: maxiiii »

Tak wyglądają po zdjęciu koszulki.
Nic a nic nie są podobne do ostatniego zdjęcia u chińczyka.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 15 lut 2016, 13:11 przez maxiiii, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Chińskie regulatory .. hobbysky, hobbypower, itp. itd.

Post autor: Rurek »

Te to chyba pracowały w smażalni frytek :-)
Tak więc trzeba zdecydowanie żądać od sprzedawcy realnego zdjęcia rozebranego regulatora zanim się zdecyduje na zakup. Żądanie dośc nierealne bo który sprzedawca zdecyduje się popsuć nowy towar :-/
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Michał Hewelt
Posty: 50
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 13:05
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Chińskie regulatory .. hobbysky, hobbypower, itp. itd.

Post autor: Michał Hewelt »

Rurek, wezmę sobie do serca wszystkie te rady ;) widzę, że będą pomocne ;)

a co do próśb do sprzedawcy o fotkę bez koszulki - znając tendencję Chińczyków - nierealne ;)
"Zawsze znajdą się głupie pytania, które warto zadać"
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Chińskie regulatory .. hobbysky, hobbypower, itp. itd.

Post autor: maxiiii »

Elektronicznie nie mam nic przeciwko tym regulatorom ale mechaniczne wykonanie i oszczędności w pręcikach miedzianych to przesada.
Spalił się dlatego że ten jeden pręcik jest za krótki i w tym miejscu przy dużym prądzie tak się nagrzał, że stopił cynę i namieszał w całej elektronice.
ODPOWIEDZ