Regulatory ESC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Regulatory ESC

Post autor: as1200 »

Witam,

Czy możecie mi doradzić jakie regulatory mógłbym zastosować do silników EMAX MT2216 (810kV, 228W) do quadro na ramie S500?
Śmigła są 10x4,5 (były w zestawie z silnikami). Masę quada przewiduję 850-1000g.
W kalkulatorze wychodzi mi, że 20A regle wystarczyłyby ale pewnie trzeba dać jakieś z zapasem?

Poproszę o doradzenie mi na co mam zwrócić uwage przy wyborze (producent, oprogramowanie, itp.)?

Pzdr.
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Regulatory ESC

Post autor: tofficzeq »

Biorąc pod uwagę kalkulatory wystarczy sprawdzić jaki masz ciągły pobór mocy, ile od tego masz zapasu do maksymalnych możliwości regli i tyle... jeśli wyjdzie Ci 16A to chyba montaż 30A jest przesadzony...

No chyba, ze planujesz jakąś rozbudowę podzespołów w przyszłości to możesz wziąć to pod uwagę


Poza tym to pewnie administracji właśnie odbiło się barszczem wigilijnym bo temat doboru regulatorów raczej był przerabiany milion razy... a w gotowych projektach masz przykłady doboru części i ich wydajność.

Zapas to podstawa ale chyba ważne aby było z umiarem
ODPOWIEDZ