Problem z zasilaniem. 4S

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pz
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 24 lip 2012, 21:17
Lokalizacja: Chorzów

Problem z zasilaniem. 4S

Post autor: pz »

Hej, mam problem z jednym silnikiem/regulatorem.

Moj zestaw:kfc32v1, 4*emax blheli 25a, 4*emax mt3510 , 4smigla 15*5,5 +zippy 5000 25c 4s.

Na bateriach 3s 5000 30c wszystko jest ok. A po zalożeniu 4s jeden z silników po okolo 15-20sec pod obciażeniem zaczyna sie dlawić/zacinać.

Ktoś może podpowiedziec jak to ogarnąć.

Ps. Sory za pisownię, ale piszę z telefonu.
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Problem z zasilaniem. 4S

Post autor: Marciniasty »

Pytanie czy te śmigła nie są za duże do tych silników na 4s . Wyglada jak by regiel tracił synchro . Nie podałeś jednej waznej informacji czyli jakie kv ma silnik . Na próbę zamień miejscami regle z silnika co sie dławi w inne miejsce i bedzie wiadomo czy wina regla czy silnikia .
Awatar użytkownika
pz
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 24 lip 2012, 21:17
Lokalizacja: Chorzów

Re: Problem z zasilaniem. 4S

Post autor: pz »

600kv, formalnie te silniki powinny dzialac dobrze z smiglami 15*6, przy nich i 4s osiagają swoje maximum. Zastanawia mnie czemu na 3s jest ok?
Silniki mam polutowane z reglami i dosc poupychane (rama tarot 650 ironman) dlatego wolalem uniknać rozbierania wszystkiego na czynniki pierwsze. Zastanawiam sie czy czegos w kfc nie przeoczylem w kwestii zmiany zasilania
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Problem z zasilaniem. 4S

Post autor: janjazda »

Latalem na tych silnikach dokładnie z takimi śmigłami na 4s. Nic się złego nie działo.
Zamień regulator na tym silniku na inny.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
pz
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 24 lip 2012, 21:17
Lokalizacja: Chorzów

Re: Problem z zasilaniem. 4S

Post autor: pz »

janjazda pisze:Latalem na tych silnikach dokładnie z takimi śmigłami na 4s. Nic się złego nie działo.
Zamień regulator na tym silniku na inny.
Hej a pytanie - może pamietasz na jakim zasilaniu latałeś.
Polatałem dzis troche gołym modelem bez fpv, kamery itd. i wszystko było ok, potem podłączyłem osd chwile było ok i znów sie zaczęło (to samo na dwóch pakietach wiec zakładam ze nie jego wina, może za mały zapas A, to są pakiety 4s5000 25c, na 3s5000 30c wszystko działa jak należy.


Świta jestem poza daomem i nie mam ani regli ani nawet lutownicy wiec tak kombinuje wszystko byle nie silnik/regle

jeszcze jedno mi się nasunęło na myśl, z racji iż chodzi o regulator nr 1 z którego kfc jest zasilane jak z bec'a dochodzę do wniosku że może on byc zbyt obciążony? (zasilanie idzie na kfc, minimosd, fpv switch i do kamery), sam silnik pobiera do 20A - z czego latałem zaraz nad ziemią na 1/3 mocy. Lub po prostu z racji obciążania dodatkowo bec'a grzeje sie zbyt mocno - tym bardziej że mam je ściśnięte parami w ramie.

Obrazek
Dziś polatałem na 4s i smigłach 13x55 i wszystko było ok
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Problem z zasilaniem. 4S

Post autor: janjazda »

pz pisze:Hej a pytanie - może pamietasz na jakim zasilaniu latałeś.
Latam na różnej maści pakietach, zarówno 3S jak i 4S: 3, 4, 5Ah i inne. Żadnych problemów.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Problem z zasilaniem. 4S

Post autor: jacekV »

pz pisze:... tym bardziej że mam je ściśnięte parami w ramie.
Też tak niefrasobliwie ułożyłem regle w Y6. Kilka dni próbowałem rogryźć czemu w jednym z ostatnich lotów mój śp. DragonFly dostaje dziwnych drgawek. Jak to "hobbysta" :mrgreen: postanowiłem jeszcze raz empiryczne sprawdzić o co chodzi. Na szczęscie (dla mnie, gimbala, Gopro I innego szpeju na pokładzie) start zakończył się jeszcze na ziemi spektakularnym fajerwerkiem regla - tego na dole.
Zanim zdążyłem dobiec - rozłączyć zasilanie temperatura stopiła ramię RC800. A zapach chińskiej spalenizny (po przyniesieniu zwłok do pokoju) utrzymywał się przez miesiąc :mrgreen:
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
pz
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 24 lip 2012, 21:17
Lokalizacja: Chorzów

Re: Problem z zasilaniem. 4S

Post autor: pz »

jacekV pisze:Zanim zdążyłem dobiec - rozłączyć zasilanie temperatura stopiła ramię RC800. A zapach chińskiej spalenizny (po przyniesieniu zwłok do pokoju) utrzymywał się przez miesiąc
Hehe ja za wczasu przeniosłem regle na ramiona (przy okazji pozbyłem się sporego balastu w formie kabli), dla pewności wymieniłem też ten jeden regiel i dałem zewn bec'a i wszystko gra od tamtego momentu zero problemów - choć rama straciła trochę na estetyce.
Awatar użytkownika
bubu14
Posty: 103
Rejestracja: środa 30 gru 2015, 12:33

Re: Problem z zasilaniem. 4S

Post autor: bubu14 »

przy wyższym napięciu elektronika bardziej się grzeje ,jak nie ma odpowiedniego odprowadzania ciepła to traci założone parametry i pojawiają się takie objawy
ODPOWIEDZ