DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Post autor: cebulator »

Witam
Mam takowy problem, najprawdopodobniej z reglem (soft blheli 14). Wymieniłem w 250tce regle na DYS 20A i fajnie się latało ale przez chwilę.
Kopter zrobił fajny myk i po lataniu. Jak się okazało potem na jednym reglu pojawia się takie coś:
https://plus.google.com/u/0/10212615248 ... 7724817353
Tu na filmie akurat jest przy starcie ale jak brałem koptera do ręki i pomachałem nim to czasem takie coś pojawiało się w czasie lotu. Wygląda to chyba jak gubienie synchronizacji.
Spotkał się ktoś już ktoś z czymś takim?
Dodam, że silniki Dys 1806 są raczej sprawne.
Zapytam przy okazji jakie są najlepsze ustawienia BLheli dla tych małych silniczków? Dodam, że latam na MW Misia i nie mam opcji oneshot.
Na razie mam takie ustawienia (właściwie standard):
Obrazek

Czytałem że były jakieś problemy z tymi reglami ale może to coś innego. Za wszelkie rady dzięki.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Post autor: mknet »

U mnie było coś podobnego jednak przyczyną był złamany/przysmolony kabel z silnika, a właściwie 2szt.
Działało to jak dostawało wibracji od napędu, po kolejnych kretach przestało, kable całkiem odpadły od uzwojenia statora.
Rozbierz ten silnik z którym masz problem i sprawdź, wystarczy zdjąć zawleczkę/e-clips'a.
W swoich reglach mam ustawiony timing na medium-high i nawet bez oneshota, wszystko dobrze działa.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Post autor: PiotrSz »

Tak jak pisze mknet, wygląda to na uszkodzony silnik. Miałem coś podobnego u siebie.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Post autor: cebulator »

Dzięki Panowie. Też tak podejrzewałem. Nie pozostaje mi nic innego jak przelutować silnik z działającego ramienia i definitywnie to potwierdzić.
Edit. Wydaje mi się, że padłem ofiarą ROHS albo niechlujstwa przy składaniu. Luty pomiędzy uzwojeniami a wyprowadzeniami silnika wyglądały jakby były zrobione z poxipolu, a do tego przy lutowaniu strzelały jakby to był kwas do lutowania.
Ciężko było przelutować te przewody pomiędzy otworami w silniku ale chyba się udało. Piszę chyba bo na razie tylko test w rękach. Zobaczymy czy po chwili latania nie będzie się kładł na jeden z silników.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
techfreak
Posty: 222
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 09:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Post autor: techfreak »

mam w swoich DYSach 1806 dokladnie to samo. Kabelki w silniku odpadają.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Post autor: MacPiston »

Ja mam taki sam problem tyle że z ZTW 12A. Wygląda to identycznie, nie umie rozkręcić silnika a jak już załapie to nie ma mocy. Wymieniłem silnik i dalej to samo, czyli pewnie regiel. Zaflashowałem BLHeli i teraz widać to jeszcze bardziej... Jest szansa na uratowanie ESC?
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Post autor: cebulator »

Co do mojego problemu to niestety wychodzi ze to esc albo popsuł się inny silnik. Przełożyłem silniki pomiędzy ramionami ale problem występuje nadal na tym samym esc.
Dobrze że bangood ma bardzo sprawny system reklamacji.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
techfreak
Posty: 222
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 09:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Post autor: techfreak »

A uzywasz comp_pwm albo damping light ?
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Post autor: cebulator »

Damping mam na high a tego drugiego nie widzę. Z resztą w pierwszym poście zamieściłem SS z ustawień :-D
Gdyby objawy były takie na każdym reglu to bym się doszukiwał ustawień ale wygląda na to że tylko ten jeden jest taki uparty.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
techfreak
Posty: 222
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 09:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Post autor: techfreak »

A sorry nie zauwazylem że masz blheli. Tak z ciekawości się pytam.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Post autor: cebulator »

Spoko, jakbyś miał jakieś uwagi lub porady odnośnie ustawień to dzielmy się.
A co do regli sn20a to po wymianie z jakiś noname odniosłem wrażenie jakby silniki kulturalnej zaczęły pracować. Jakoś tak ciszej.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
techfreak
Posty: 222
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 09:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: DYS 20A- problem z wkręceniem się na obroty

Post autor: techfreak »

Ja testowalem na dysach blheli ale działały jak by miały piasek w środku. Zrezygnowalem podobno na nowej wersji jest spoko. Co do regli SN to z tego co czytam to na simonku i blheli włączenie hamulca (damped) właśnie powoduje problem z nimi. Sprawdź czy na swoich SN na tranzystorach nie masz babelka, kropelki jak by topnika. Ja na swoim jednym reglu mam właśnie cos takiego. I oczywiście mam z nim problem. I u mnie latalem parę miesięcy spoko na Simonku póki nie wlaczylem comp_pwm ale bez motor_break.
ODPOWIEDZ