BL Heli Emax 12A problem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kominluk
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 12:07
Lokalizacja: Zgierz

BL Heli Emax 12A problem

Post autor: kominluk »

Mam problem z regulatorami BL Heli EMAX 12A. Zachowują się dokładnie jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=oX25ERgZ6as

Próbowałem już różnych ustawień również takich jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=E6epG5E8gAQ ale tez nie pomaga.

Próbowałem już Start force 0.03 i 1,50 ale bez rezultatu. Próby są wykonywane przed podłączeniem regulatora do kontrolera ale po podłączeniu też nie działają.

Silniki to EMAX MT1806-2280KV
Pakiet 3S
pikpik
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 16:47
Lokalizacja: Działdowo

Re: BL Heli Emax 12A problem

Post autor: pikpik »

Ktoś ma jakieś rozwiązanie na tę dolegliwość ? 5 nowych regli i wszystkie mają ten sam objaw.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: BL Heli Emax 12A problem

Post autor: PiotrSz »

Ewidentnie widać że silniki gubią synchronizację. Jeśli masz w esc simonk to wgraj blheli, ustaw timingi prawidłowo i powinno być ok.
pikpik
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 16:47
Lokalizacja: Działdowo

Re: BL Heli Emax 12A problem

Post autor: pikpik »

mam EMax 12A Nano Oneshot BLH. Firmware regli na domyslnych ustawieniach.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: BL Heli Emax 12A problem

Post autor: PiotrSz »

Spróbuj pobawić się timingiem, ustaw Medium High, Dumped Light
pikpik
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 16:47
Lokalizacja: Działdowo

Re: BL Heli Emax 12A problem

Post autor: pikpik »

LOL, kupiłem u chińczyka dokładnie te same regle 4 szt. Walczę już z tym 3 dni. Próbowalem na openpilocie, cleanf i pix. Jak przyszły wszystko polutowałem itd - odpalam i jeden się zjarał. Myślę sobie no trudno albo trafiony albo coś spierdzilłem. Nie myśląc długo zamówiłem kolejny z polskiego sklepu. W miedzy czasie walczyłem z podobnymi objawami jak kolega zakładający temat. Regle odpalane przez RX działają idealnie. W chwili gdy podpinaj je do kontrolera dzieją się cuda podobne do tych opisywanych. Dzisiaj przyszedł ten regiel z PL. Podpinam kalibruje i działa od strzała idealnie. Na cc3d w chwili odpalenie i oneshot regle przy starcie dziwnie pikaja nie dają się kaliborować przez FC. Przy oneshot tylko regiel z PL podnosi sie normalnie ( gra normalnie melodie) pozostałe trzy grają coś innego. W chwili gdy odpalam ppm bez oneshot regle od chinczyka co prawda zaczynaja kręcić silnikami ale wygląda to podobnie jak u kolegi. Czy można jakoś bez programatora sprawdzić ustawienia/wersję softu na reglach ?
ODPOWIEDZ