ESC SimonK - beeps

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

KosmiczneJaja
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 24 sty 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznan

ESC SimonK - beeps

Post autor: KosmiczneJaja »

Witam,
Taki problem: posiadam ESC SimonK 30A. Zasilam je z pakietu 3S. ESC zostały przed użyciem kolejno skalibrowane. Po kalibracji wszystko działa jak należy. ESC kręci silnikami jak należy. Odłączenie odbiornika powoduje, że pojawiają się regularne pipczenia, takie jakie można usłyszeć na filmie. Czyli jak rozumiem ESC wykrywa brak odbiornika i o tym informuje. Teraz podłączam te ESC do Pixhawka. Pixhawk zasilany z pakietu 3S, GPS/Magnetometr działa poprawnie, safety key podłączony, telemetria podłączona, odbiornik zbindowany i podłączony przez SBUS. Mission Planner nie pokazuje błędów. Natychmiast po podpięciu baterii ESC zaczynają pipczeć tak jak w poprzedniej sytuacji bez odbiornika. Kalibracja nie pomaga, ale ESC przechodzą ją bez problemów. W momencie załączenia safety key dioda zaczyna świecić światłem ciągłym, czerwonym, a pipczenia ustają. Silniki można uzbroić i zakręcić. Po ponownym wciśnięciu safety keya dioda w przycisku znowu miga na czerwono, ale ESC przechodzą do stanu pipczącego. Na filmie pipczy tylko jeden ESC ponieważ pozostałe odłączyłem. W przypadku gdy wszystkie są podłączone mam koncert pipczeń od każdego ESC.

Pytanie: dlaczego pipczą i gdzie mogę coś poprawić by te pipczenia ustały ? Sytuacja przedstawiona na załączonym filmie.

https://www.youtube.com/shorts/56XprUM_S9k

Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: ESC SimonK - beeps

Post autor: pawelsky »

ODPOWIEDZ