BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Głuś »

Rurek pisze:"damped mode not supported"
Właśnie screena zrobiłem i dopiero zobaczyłem że dopisałeś :-) Właśnie o to mi chodzi - wszystko jest dokładnie tak jak mówisz "High", "Low" i ten własnie cytowany komunikat. Gdzieś, w którejś instrukcji wgrywanie BLheli na YT własnie widziałem, tam kolo tłumaczył że nie ma "Damped Light" pokazując tą opcję.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Pabllo
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 22:09

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Pabllo »

Obrazek

Obrazek
Jak wgrać do tego "brzydkiego" esc blheli ? albo wyskakuje

Obrazek

albo

Obrazek

Przed chwilą wgrałem do 3 esc a ten czwarty się uparł i nic.
a dalej nie rozumiem o co chodzi. Przyszedłem raczej z tematu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=64&t=3 ... 78#p462278 bo już rady nie daję z jednym regulatorem.
Najchętniej to bym zrobił ten stary ESC ale siadł chyba jeden mofset a nie wiem jak sprawdzić :/


Obrazek

[MOD - poprawiłem obrazki]
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: kamilborkowski »

Nie widać Twoich zdjęć.
Pabllo
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 22:09

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Pabllo »

Zdjęcia są załadowane, a po drugie w razie nie wyświetlania zdjęć wystarczy ---> PPM
Co do mojego problemu to wina leży po stronie regulatora (info od sprzedawcy - wadliwa seria)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Verid »

Pabllo pisze:Zdjęcia są załadowane, a po drugie w razie nie wyświetlania zdjęć wystarczy ---> PPM
Zdjęcia były załadowane ale źle wklejone. Na tyle źle że PPM nic by ci nie dał bo zamiast foty pojawiał się nieklikalny żadnym klawiszem napis "Obrazek". Poza tym - skoro chcesz porady to wypadałoby nie utrudniać życia potencjalnym pomocnym a nie rzucać tekstami że "wystarczy PPM".

Po drobnej korekcie są już wyświetlane prawidłowo.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Głuś »

Wracając do Damped Light nawinęło mi się takie cosik:



Ustawiłem w jednym kopterze i zobaczymy co to warte :-D
PS. Silabsy przez UNO R3 programują się jak po maśle, ale jak się do atmegi podłączyć? Zgaduję że jeśli regiel ma fabrycznie simona to botloader nalezy wybrać SK, ale skąd wiedzieć jak się podłączyć - w pdf większość ESC z atmegą nie ma narysowanych miejsc.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
muki05
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 10:19

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: muki05 »

Witam wszystkich,
Posiadam regle ABC Power Simonk 30A wygląda inaczej niż te co udało mi się dotychczas znaleźć..
Podsyłam kilka zdjęć mojego ABC-Power, na ostatnim jest ss regla Armattan 30A który jest w "BLHeli supported Atmel ESCs" wygląda identycznie.

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Proszę o potwierdzenie czy to ten sam regiel ;-) niestety muszę zmienić oprogramowanie bo jeden z 4 regli nie działa prawidłowo "nie wkręca się na max obroty" jakby kalibracji przepustnicy nie pamiętał efektem czego quad kreci się w kółko..
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Rurek »

Głuś pisze:jak się do atmegi podłączyć?
Albo do padów wyprowadzonych albo lutować się do procka albo użyć tej drogawej zabawki:
Obrazek
Głuś pisze:Zgaduję że jeśli regiel ma fabrycznie simona to botloader nalezy wybrać SK
Niekoniecznie :-) To w inną stronę jest zależność : jeśli regiel ma procek silabsa to nie można dać booloadera simonka. Natomiast do regla z atmegą można i taki i taki bootloader zapuścić.
Głuś pisze:ale skąd wiedzieć jak się podłączyć - w pdf większość ESC z atmegą nie ma narysowanych miejsc.
Pozostaje najstarszy sposób czyli google->image :-) lub też próbować zobaczyć czy regiel jest w tym powszechnie znanym arkuszu gdzie są linki do zdjęć regli.... https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... li=1#gid=0
muki05 pisze:Proszę o potwierdzenie czy to ten sam regiel
To chyba kilka stron temu w wątku było omawiane, przejrzyj temat, coś mi się kojarzy że ktoś to "przerabiał" :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Głuś »

Powiem tak, ustawiłem ten Damped Light w F330, na fabrycznym sofcie (Skywalker 25A 4in1), jelo nie było, obraz w zawisie był żyleta, ale w locie postępowym rzucało nim tak że się tego nie dało oglądać i kręcenie GAIN nic nie pomagało, a jak już to minimalnie. Po wgraniu BLheli z Damped Light ON praktycznie rzuca tylko przy dużej prędkości (to pewnie wina ramy za 8 dolców:D), a przy spokojnym locie chwilami jest lepiej niż na byle jakim gimbalu :D Niestety jelo mi się wkradło, nie wiem czy to kwestia jeszcze dogrania gain, BLheli coś psoci czy piasta z ABC-RC, którą zmuszony byłem założyć bo stara się urwała, akurat musiało to się stać między zmianą softu z fabrycznego na BLheli ehhh takie życie :P
Silniki na Damped Light stają dęba po prostu jak by miały jakiś mega hamulec na docisk zamontowany :-D
Podsumowując jest duża poprawa w locie tak że nawet Naza sobie zaczęła radzić w miarę i mam wrażenie że już tak nie myszkuje, ale też fakt jest taki że czas lotu spadł o minutę, z 8 na 7, więc Damped Light troszkę prądu kradnie, w końcu hamowanie też energię zżera ;) Jak mi się uda w 250 ogarnąć Naze32 to do F330 też kupię i pomału z DJI będę brał chyba rozwód.

Rurek, dziekuwa :) wiedziałem że takie coś istnieje tylko nie za bardzo wiedziałem jak się nazywa i wygląda. W zasadzie to byłem już zdecydowany na zakup Xrotor 40A z fabrycznym softem pod pixa (większy kopter), ale po wgraniu BLheli do skywalkera (też Hobbywing jak by nie było) zaczynam wątpić w tą supernowość softu Hobbywinga bo jak widać na przykładzie F330 BLheli bardzo dużo pomógł.
Mocno zastanawiam się czy nie kupić czegoś na atmelu żeby uniknąć niekompadebilności sillabsa z pixem, do tego ten dongielek i wgrać mu BLheli - może coś doradzisz, lub ktoś inny?

PS. Jest nowa wersja Suite.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: PiotrSz »

Głuś, ustaw dobrze timingi w regulatora. To rzucanie jak piszesz bierze się prawdopodobnie z tego że silniki tracą synchronizację.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Głuś »

Ale przecież napisałem że już nie rzucam po wgraniu BLheli :-) Przy dużej prędkości trochę, ale jestem na 99% pewny że to rama wpada w wibracje bo to nie jest takie rzucanie jak było na fabrycznym sofcie - wcześniej jak się rozpędziłem do 50km/h to nie widziałem gdzie lecę tak trzepało :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Rurek »

Głuś pisze:Mocno zastanawiam się czy nie kupić czegoś na atmelu żeby uniknąć niekompadebilności sillabsa z pixem, do tego ten dongielek i wgrać mu BLheli - może coś doradzisz, lub ktoś inny?
Spójrz we wątek o kompatybilnych reglach i sobie znajdziesz pasujący. Problem nie wynika wprost z użycia procesora typu Silabs tylko z nieprawidłowej (nieszczęśliwy zbieg okoliczności w dwóch projektach :-) czyli pix i sil) implementacji międzymordzia Pixhawk<-->drajwer wejściowy ESC...
Wątek o kompatybilnych do pixa : http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=427000#p427000
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Głuś »

Wątek mi znany, ale nie rozwiewa moich wątpliwości czy np. ewentualnie xrotor z blheli będzie nadal rozmawiał z pixem?
Pomyślałem że może tu coś ktoś doradzić czy np. dobrym wyborem do pixa jest kombinacja Atmel + blheli? Tamten wątek mało "gadatliwy";-)

Kilka osób poleca xrotor 40A pod niskie kv na 6S, a ja szukam pod 470kv co przy 6S raczej jest wysokie, a nie niskie, poza tym dzięki Twojemu wątkowi przeprogramowałem regle prawie we wszystkich kopterach i po szufladach grzebie co by tu jeszcze przeprogramować tak mi się spodobało:-D a tak bardziej serio to na tym blheli mam znaczną poprawę w stosunku do oryginalnego softu.

Kiedyś do wszystkiego ładowałem ZTW i już, a teraz przez Ciebie mam rozterki:-D :-D :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
kasownik
Posty: 29
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 16:03
Lokalizacja: Szczecin

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: kasownik »

Czy przez BLheli Suite mozna programowac na raz 4 ESC, ale przez arduino!!, a nie naze32 (lub podobne) i cleanflight??
Jest cos jak MultipleESC, ale nigdzie nie mogę znaleźć czy działa bez Cleanflight'a.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: pawelsky »

kasownik pisze:Czy przez BLheli Suite mozna programowac na raz 4 ESC, ale przez arduino!!, a nie naze32 (lub podobne) i cleanflight??
Jest cos jak MultipleESC, ale nigdzie nie mogę znaleźć czy działa bez Cleanflight'a.
Mozna, uzywajac Arduino 4-way interface z wsadem Multi.
ODPOWIEDZ