BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Głuś »

Wgrałem MAIN - silnik pomiędzy 20-50% przepustnicy szarpie jak durny i to bez kręcenia gazem nawet :-D Oni to chyba tak przy okazji zrobili i nie testowali :-D Wgrałem z powrotem MULTI - chodzi idealnie. Będzie skrzydełko latało z MULTI :-D Jedyny minus że w MULTI nie można ustawić odcięcia...

PS. Ten mulstistar rozmawia z BLheli Suite przez onewire pięknie bez żadnego rozpruwania koszulki można zmienić soft czy ustawienia. To mi się podoba :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Grzybcio
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 02:16

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Grzybcio »

Cześć,
Próbował ktoś z Was wgrywać jakiś firmware do ESC EMAX BLHeli 30A 2S-4S bo z tego co czytałem kilka stron wcześniej użytkownik
dado00 upchnął z powodzeniem firmware z emax-a 20A do emax-a 25A, albo może orientujecie się czy będą wspierane
przez chłopaków z BLHeli Suite te regle. Po C2 łączę się z nimi bez problemu ( bez wylutowywania rezystora i kondensatora) tylko mają wgrany jakiś bliżej nie określony soft.

Obrazek Obrazek Obrazek

Szukałem o nich informacji na RCG (i nawet pytałem) ale zero odzewu :-/ (chyba że coś mi umknęło :mrgreen: )

Pozdrawiam
Grzybcio
Awatar użytkownika
adidas85
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: adidas85 »

Cześć,
chciałbym się poradzić w sprawie problemu który mnie spotkał. Właśnie złożyłem quada z ESC DYS XM20A. Wszystkie ESC zaktualizowane do firmware'u 14.6 MULTI. Dzisiaj, po dziewiczym lataniu ujawniła się dziwna przypadłość. Przy końcówce pakietu przy zrywach gazem strasznie telepało quadem. Pierwszy pomysł to PIDy, jednak w domu okazało się, że ESC nie uruchamiają się przy pakiecie +/- 10V, a na polu prawdopodobnie odcinały zasilanie. W BLHeli widziałem opcję Low Voltage Limiter, jednak jest ona tylko dla ESC z firmwarem MAIN.
Co może być przyczyną takiego zachowania wszystkich ESC, możliwe, że mają ustawiony jakiś ogranicznik bez możliwości jego wyłączenia?

Dodatkowo spróbowałem przeflashować jedno ESC, wyłączyłem Limiter i również nie uruchomiło się przy pakiecie 10,3V. Reszta osprzętu działa na tym pakiecie. PDB to LemonCore PRO i na padach od ESC podaje zasilanie takie jak z pakietu.

Update------------------------------------------------------

Zmiana firmwaru na Xrotor20A nie pomaga, downgrade też.
Zmieniam pomiędzy pakietami pełnym i 10,4V i na tym rozładowanym nie uruchamiają się, na naładowanym bez problemu; ochrona termiczna odpada.
Odłączenie FC nie pomaga; wykluczam jakieś ustawienie w Cleanflight.
Problem jest ze wszystkimi czterema ESC; wykluczam defekt fabryczny.
Mam LemonCore PDB, wydaje się to bez znaczenia, ale być może ktoś ma inne doświadczenia.

Jakby ktokolwiek miał pomysł czego mogę jeszcze spróbować :) Już nawet pomysłów mi brakuje.

Update 2----------------------------------------------------

Co dziwne okazało się, że wszystkie 4 ESC łączą się poprzez Naze32 z BLHeli, czyli musi się procesor bootować, lecz nie ma żadnych sygnałów od strony silników, ani nie piszczą, ani nie kręcą się.
RR210 Patric: PDB LemonCore Pro, FC X-Racer v2.1, ESC DYS XM20A, Silniki DYS SE2205 2300kv
TwinGo Guys
Awatar użytkownika
PawelOl
Posty: 180
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 20:17
Lokalizacja: Trier

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: PawelOl »

Posiadam Dys USB Linker i esc Dys XM30A. Za chiny nie mogę się połączyć. Czy to powinno ze sobą współgrać?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: pawelsky »

PawelOl pisze:Posiadam Dys USB Linker i esc Dys XM30A. Za chiny nie mogę się połączyć. Czy to powinno ze sobą współgrać?
Powodow moze byc kilka:
a) wybierasz zly interfejs do programowania
b) nie zasilasz ESC z baterii
c) masz bootloader BLHeli a nie SimonK

Obstawiam c)
Awatar użytkownika
PawelOl
Posty: 180
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 20:17
Lokalizacja: Trier

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: PawelOl »

A ten linker jest pod SimonK?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: pawelsky »

PawelOl pisze:A ten linker jest pod SimonK?
Zalezy ktora masz wersje - v1 jest pod bootloader SimonK

Obrazek

Dla bootloadera BLHeli jest wersja v2
Obrazek

Kup sobie Arduino Nano, zrob sobie z niego programator 4way, i bedziesz mogl programowac wszystko co sie rusza.
Awatar użytkownika
PawelOl
Posty: 180
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 20:17
Lokalizacja: Trier

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: PawelOl »

Mam V1 :( Dzięki za pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: shaggee »

Jak myślicie czy light damped mode ze śmigłami składanymi będzie śmigał poprawnie czy mogą być jaja?
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: cebulator »

Podejrzewam, że to może nie być najlepszy pomysł. Ale jak Ci nie szkoda maszyny to mógłbyś dla potomności zrobić taki test.
Wydaje mi się też, że damped jest dobry do śmigieł <6" i szybkich akrobacji. W dużych maszynach z dużymi śmigłami to raczej mało potrzebne a i też nie wiem jak z bezwładnością większego śmigła.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: kamilborkowski »

Kiedyś ustawiłem w reglach do Legwana damped light to kolega się mnie pytał czemu tak dziwnie mi kopter skacze. Szybko to zmieniłem. W dużych kopterach bardziej mi zależy na płynności ruchu.
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: attyla »

Mam pytanie mam regle od eachine racer 250 o takie

Obrazek

Wlazłem na rcgroups i w wątku o eachine racer

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 0&page=708

znalazłem filmik z programowania regli racestar



w 1:13 minucie filmu widać typ procesora BB10F8G

czy w takim razie przez arduino powinno dać się wgrać BLHELI_S ?

łukasz
łukasz
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: kamilborkowski »

Skoro już zapytałeś o to samo w wątku http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=36613&start=15 to po co jeszcze tutaj robisz bałagan? :evil:
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: attyla »

Kamil proszę odpuść, nie wiem czy ktoś zajrzy do mojego wątku a w sprawie BLHELI jestem zielony jak szczypiorek i po prostu potrzebuje pomocy.
Nie mam za bardzo aktualnie kasy chciałem kupić używanego 250 od kolegi z forum ale się spóżniłem, kupiłem eachine 250 bo opinie były że sprzęt działa a trafiłem na kompletny niewypał. Od tygodnia z nim walczę i nie stać mnie na nowe regle za 150 zł po prostu.
Więc łaskawie proszę o wyrozumiałość i pomoc w przeprogramowaniu regli ;-)

łukasz

EDIT

Pożyczyłem od kumpla arduino uno podłączyłem do kompa zrobiłem interface w BLHELI
tylko pytanie jaki soft wrzucić mógłby mnie ktoś oswiecić o co chodzi w nazewnictwie w/g poniższego rysunku

Obrazek

no i przydała by się pomoc jak zidentyfikować pady w regulatorze :-D bo zielonka w temacie jestem :-P

łukasz
łukasz
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: attyla »

Panowie zlitujcie się nad członkiem klasy robotniczej za 4 godziny kończę zmianę a nawet nie wiem gdzie szukać opisów do softu BLHELI podpowiedzcie coś proszę

Łukasz

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
łukasz
ODPOWIEDZ