BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: pawelsky »

labo pisze:Rozumiem, że jako programator wybieram: [4] Atmel SK Bootloader (ArduinoUSBLinker)?
Powiedziano Ci juz kilkakrotnie ze te regulatory sa na Silabsach a Ty wciaz sie upierasz przy Atmelu (i to jeszcze SimonK) :roll:

Wzialbys chociaz przeczytal dokumentacje od programatorow ktora masz w BLHeliSuite, zamiast sie miotac po omacku...
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: skazi »

labo pisze:
skazi pisze:Ale wiesz że najpierw klikasz connect, a dopiero później podłączasz zasilanie regla?
Nie wiedziałem, sprawdziłem przed chwilą - nie robi różnicy.
Rozumiem, że jako programator wybieram: [4] Atmel SK Bootloader (ArduinoUSBLinker)?
Masz tu filmik i rób po kolei co ten facet robi, tylko zamiast ściągać wersję 32bit, ściągnij normalną wersję Blhelisuite.
https://www.youtube.com/watch?v=kfyeFhkq1pY
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: labo »

pawelsky pisze:Wzialbys chociaz przeczytal dokumentacje od programatorow ktora masz w BLHeliSuite, zamiast sie miotac po omacku...
Ciężko zrozumieć co wypluwa google translator. :(
pawelsky pisze:Powiedziano Ci juz kilkakrotnie ze te regulatory sa na Silabsach a Ty wciaz sie upierasz przy Atmelu (i to jeszcze SimonK) :roll:
Pawelsky, proszę odpuść takie uwagi... Napisałem wyżej, że sprawdziłem na wszystkich interfejsach do wyboru, jak i na wszystkich dostępnych szybkościach portu szeregowego dla każdego interfejsu. Doczytaj także i Ty co inni piszą...

Film z jednej z prób:
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: pawelsky »

labo pisze:Regulatory tak, ale programator (tu Arduino) na Atmelu
A Ty chcesz programowac programator czy ESC? Zacznij wreszczie sluchac co Ci ludzie mowia, bo marnujesz tylko swoj (i innych) czas. Masz ESC na Silabsach, robisz programator pod Silabsy - czy to tak ciezko zrozumiec?

EDIT: Zedytowales swoja wypowiedz wiec i do tego sie odniose
labo pisze:Pawelsky, proszę odpuść takie uwagi... Napisałem wyżej, że sprawdziłem na wszystkich interfejsach do wyboru, jak i na wszystkich dostępnych szybkościach portu szeregowego dla każdego interfejsu. Doczytaj także i Ty co inni piszą...
Jesli do Twojej glowy nie dotrze ze to TY masz problem, i to TY powinienes sie skupic zeby go rozwiazac a nie wszyscy naokolo to daleko nie zajedziesz.

Jak Ci ktos pisze ze uzyles zlego interfejsu/programatorato to zamiast wylweac zale i rozporzadzac co i kto ma sobie odpuscic - siadz, ochlon i przemysl sprawe.

A z filmu po raz kolejny wynika to co Ci juz powiedziano
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=555947#p555947
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: PiotrSz »

Zamiast walczyć z tą starą wersją GUI BlHeli która wiecznie ludziom robi problemy nie prościej zainstalować wersję pod chrome https://chrome.google.com/webstore/deta ... gocnjbcjnk ?

Kolejna sprawa, zakładam że próbujesz przygotować te esc do jakiegoś racera więc masz zapewne kontroler lotu w którym masz wgrany soft betaflight w miarę ostatni wypust. Jeśli moje założenie jest słuszne to składaj quada a następne przez kontroler lotu podepnij się do wszystkich esc jednocześnie przez chromową wersję blheli. Jeśli wszystko zrobiłeś zgodnie ze sztuką to programowanie esc to będzie tylko formalnością. Nowe wersje betaflight działają w trybie passthru i dzięki temu kontroler zastępuje programator.
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: labo »

pawelsky pisze:
labo pisze:Regulatory tak, ale programator (tu Arduino) na Atmelu
A Ty chcesz programowac programator czy ESC? Zacznij wreszczie sluchac co Ci ludzie mowia, bo marnujesz tylko swoj (i innych) czas. Masz ESC na Silabsach, robisz programator pod Silabsy - czy to tak ciezko zrozumiec?

EDIT: Zedytowales swoja wypowiedz wiec i do tego sie odniose
labo pisze:Pawelsky, proszę odpuść takie uwagi... Napisałem wyżej, że sprawdziłem na wszystkich interfejsach do wyboru, jak i na wszystkich dostępnych szybkościach portu szeregowego dla każdego interfejsu. Doczytaj także i Ty co inni piszą...
Jesli do Twojej glowy nie dotrze ze to TY masz problem, i to TY powinienes sie skupic zeby go rozwiazac a nie wszyscy naokolo to daleko nie zajedziesz.

Jak Ci ktos pisze ze uzyles zlego interfejsu/programatorato to zamiast wylweac zale i rozporzadzac co i kto ma sobie odpuscic - siadz, ochlon i przemysl sprawe.

A z filmu po raz kolejny wynika to co Ci juz powiedziano
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=555947#p555947
Pawelsky, po raz TRZECI (specjalnie dla Ciebie) piszę, że sprawdzałem na wszystkich dostępnych interfejsach w BlHeli Suite i na wszystkich dostępnych dla nich szybkościach portu szeregowego. Może teraz to doczytasz... Robiłem jak na filmie, zmieniając interfejsy i szybkości portów.

Reszty nie komentuję...

PiotrSz, robię hexę, ale mam jeszcze wszystko luzem. Chciałem wgrać do regulatorów najnowszy firmware.

Edytuj posty!!

A tak w ogóle, to wgrałem do nich firmware, ale niestety posiadany na ten moment USB Linker nie współpracuje z najnowszym BlHeli Suite (outdated, interfejs posiadany 14400, wymagany 16500 lub wyższy) i musiałem pobrać specjalnie do niego starą wersję programu. Nie wiem w związku z tym, czy mam najnowszy firmware, ale obawiam się, że może nie...

To tak na marginesie, bo pytanie dalej, czemu nie chce zdziałać na tym Arduino.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: pawelsky »

labo pisze:Pawelsky, po raz TRZECI (specjalnie dla Ciebie) piszę, że sprawdzałem na wszystkich dostępnych interfejsach w BlHeli Suite i na wszystkich dostępnych dla nich szybkościach portu szeregowego.
Ale wciaz na tym samym NIEPRAWIDLOWYM programatorze pod Atmela (ArduinoUSBLinker). Mozesz sobie tak probowac w nieskonczonsc...
labo pisze:Reszty nie komentuję...
Mam nadzieje, zamiast tego skup sie na czytaniu ze zrozumieniem.

Po raz kolejny i mam nadzieje ostatni - programujesz Silabsy, robisz programator pod Silabsy i uzywasz interfejsu pod Silabsy (oznaczone zoltymi literkami).
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: labo »

Pawelsky, za stary jestem na kłótnie, dlatego nie na wszystko odpowiadam. Ja starej daty modelarz jestem, z epoki kleju stolarskiego, papieru japońskiego i nictrocellonu. :) Jeszcze aparatur nie było. :O W wieku przedemerytalnym nie wszystko wchodzi do głowy jak za młodu (niestety) i nie wszystko zauważam jak kiedyś. Też Ciebie to czeka... ;)
Jutro jeszcze raz od nowa z Arduino. Milej nocy wszystkim.
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: darek_op »

Odkopię temat. Kupiłem takie regulatory
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (20.19 KiB) Przejrzano 1255 razy
z takim opisem
Przechwytywanie1.JPG
Przechwytywanie1.JPG (23.92 KiB) Przejrzano 1255 razy
Nie dało się z nimi połączyć za pomocą przewodu sterującego, ale po podlutowaniu się do padów na regulatorze bez problemu mogę go ustawiać i flashować.
Podczas flashowania moge jedynie wybrać jakieś softy z oznaczeniami literowo cyfrowymi i zakończone słowem MULTI.
Niestety pomimo wgrywania różnych softów nie da się uruchomić silnika. Steruję go ze zwykłego serwo testera.
Czy da sie do niego wgrac jakiś soft, który będzie pracował z Pitlabowym AP?
Czy to jest regulator tylko do copterów?
ODPOWIEDZ