Proszę o polecenie ESC na SiLabs dostępnego w Polsce.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

gregee123
Posty: 5
Rejestracja: piątek 30 paź 2015, 15:36

Proszę o polecenie ESC na SiLabs dostępnego w Polsce.

Post autor: gregee123 »

Witam.

Jak w temacie. Bardzo proszę o polecenie w miare taniego regla ok 20A do motorków bezszczotkowych zbudowanego w oparciu o chip SiLabs. Moglby być na czymś nowszym niż F330 ale to nie jest wymóg. Może być opto.

Mam małe problemy ze znalezieniem czegoś co pasowałoby do powyższego opisu. Zakupiłem niedawno Skywalkera 20A, który niestety okazał się podróbką na Atmelu i driverach w postaci tranzystorów bipolarnych. Dlatego zamiast liczyć na uczciwość sprzedawców chciałbym zwrócic się o pomoc do ludzi zorientowanych w realiach polskiego rynku RC.

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Proszę o polecenie ESC na SiLabs dostępnego w Polsce.

Post autor: cebulator »

A dlaczego niby podróbki są na atmelu?
I jaka jest różnica pomiędzy odnowioną architekturą 8051 a 8 bitową avr?
W tej kategorii prądowej to chyba tylko LittleBee mają driver mosfetów.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
gregee123
Posty: 5
Rejestracja: piątek 30 paź 2015, 15:36

Re: Proszę o polecenie ESC na SiLabs dostępnego w Polsce.

Post autor: gregee123 »

Dzięki za odpowiedź.

Nie ja podrabiałem te skywalkery więc nie powiem Ci dlaczego na Atmelu. Być może komuś wpadły w ręce jakieś no-name'y na Atmedze8L i
pomyśleli, że byłoby dobrze nakleić na nie naklejki HobbyWing i zarobić więcej. Oryginalne są na F330.

Jest jeszcze kilka innych z driverami IC przy tym prądzie. Np. mam Xrotor 20A. Ale tego sobie sprowadzałem.

Obecnie planuję zakupić Emax Nano 20A.

Google nie ułatwił mi znalezienia Little Bee w polskich sklepach. Szkoda bo z opisu widać, że moglby być ciekawy.

Jasne, że zawsze pozostaje Banggood.com nie mniej jednak gdyby były jeszcze jakieś sugestie dotyczące sprzętu dostępnego w Polsce to proszę pisać.
ODPOWIEDZ