Anet, uszkodzona płyta?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Deem
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 22:37
Lokalizacja: Wieś pod Krakowem

Anet, uszkodzona płyta?

Post autor: Deem »

Kolejny problem z anetą. Padł silnik extrudera. Po wymianie na nowy zero reakcji, silnik trzyma ale nie reaguje. Zmieniałem gniazda z X czy Y jest ok. Domyślam się że padła płyta na wyjściu extrudera. Czy da się to naprawić ? (jak?), czy tylko nowa płyta.
pozdr. Daniel
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Anet, uszkodzona płyta?

Post autor: Kowal »

Głupie pytanie, ale czy rozgrzewasz głowicę przed próbami uruchomienia ekstrudera :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 22:37
Lokalizacja: Wieś pod Krakowem

Re: Anet, uszkodzona płyta?

Post autor: Deem »

Zawsze.
pozdr. Daniel
edie95
Posty: 17
Rejestracja: środa 23 maja 2018, 20:13
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Anet, uszkodzona płyta?

Post autor: edie95 »

Nie do końca rozumiem co zamieniałeś, ale jeśli przewody silników extrudera z silnikiem od osi X albo Y i próbowałeś ruszać tą osią, A extruder kręcił, A przy próbie ruszania extrudera oś stała to na 100% stepstick, do wymiany potrzebujesz hotair i taki sam stepstick na podmianę, jeśli to nie problem możesz zamienić miejscami stepstick od extrudera z innym.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 22:37
Lokalizacja: Wieś pod Krakowem

Re: Anet, uszkodzona płyta?

Post autor: Deem »

Dobrze zrozumiałeś. Niestety nie dysponuję hotair`em a tym bardziej umiejętnościami przelutowania tegoż. Spróbowałem podłączyć popularny stepstick do reprapa niestety nie zadziałał. Schemat znalazłem tu https://raw.githubusercontent.com/ralf- ... ematic.png i podłączyłem T5 do DIR, T7 do STEP, T19 do ENABLE. Na VMOT +12v, VDD +5V. SLEEP i RESET zwarte. Może zechce ktoś sprawdzić gdzie spie... .
pozdr. Daniel
edie95
Posty: 17
Rejestracja: środa 23 maja 2018, 20:13
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Anet, uszkodzona płyta?

Post autor: edie95 »

W takim połączeniu silnik nie podłączasz pod płytkę, tylko pod dołożonego stepsticka.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 22:37
Lokalizacja: Wieś pod Krakowem

Re: Anet, uszkodzona płyta?

Post autor: Deem »

Przecież napisałem "stepstick do reprapa". Mniejsza o to, poddałem się. Założę maga+ramps. Przynajmniej przy następnej awarii naprawa będzie prostsza i tańsza.
pozdr. Daniel
ODPOWIEDZ